Najlepsze Prosecco z Lidla – które wybrać? Opinie redakcji

5
(5)

Prosecco to charakterystyczny trunek, który zdobył uznanie konsumentów na całym świecie. Doskonale sprawdza się schłodzony letnią porą, w drinkach oraz w trakcie świąteczno-noworocznych toastów i spotkań. Szeroki wybór Prosecco znajdziemy we wszystkich sklepach stacjonarnych LIDL. Czy warto?

Czym jest Prosecco?

Wino musujące, białe lub różowe, zazwyczaj wytrawne lub półwytrawne to właśnie Prosecco. Historia tego trunku sięga setek lat, a pierwsze wzmianki na jego temat dotyczą wzgórz Conegliano Valdobbiadene, które jednocześnie stanowią dziś jeden z regionów produkcji.

Prosecco DOC, czyli podstawowy produkt, wytwarzane jest na obszarze północno-wschodnich Włoch. Natomiast pozostałe regiony produkcji charakteryzują się znacznie bardziej ograniczonymi obszarami.

Jak serwować Prosecco?

  • Prosecco podaje się schłodzone — idealna temperatura serwowania to 6-8 st. C.
  • Kieliszek do Prosecco powinien być wysoki, wąski oraz mieć odpowiednio długą nóżkę (Trzymanie kieliszka za nóżkę sprawia, że nie ogrzewamy trunku ciepłem naszych dłoni).
  • Prosecco sprawdzi się przed posiłkiem, a także jako towarzysz lekkich dań z drobiu, owoców morza, czy z makaronem. To także składnik wielu, popularnych drinków.
  • Prosecco należy przechowywać w temperaturze między 11 a 14 st. C. Po otwarciu lepiej je od razu wypić, ponieważ szybko traci bąbelki, nadające mu specyficzny charakter.

Które Prosecco z Lidla?

Wybór win w Lidlu jest dość szeroki, a trunki te cieszą się zaskakująco dobrą jakością, czasem nawet znacząco przewyższającą produkty ogólnodostępnych i znanych marek.

Do ciekawszych produktów należy Prosecco 2019 – nazwy własnej brak. Zawartość bąbelków jest zadowalająca, a aromaty kwiatowe i bardzo świeże. Trunek kosztuje 19,99 zł i ogólnie rzecz biorąc jak za tą cenę jest bardziej niż pijalny.

Kolejnym produktem wartym uwagi jest Prosecco – nazwy własnej brak za 24,99 zł, które posiada bardzo ładną butelkę fakturą przypominającą ananasa. Wino jest bardzo bąbelkowe, kwiatowe, rześkie i bardzo czyste. Nie odrzuca alkoholem. Fajne na prezent.

W swojej ofercie Lidl posiada także m.in. owocowe i delikatne Valdobbiadene Prosecco Superiore Extra Dry za 26,99 zł. Uwagę na wstępie przykuwa ciekawy kształt butelki. Wino w aromacie przypomina polskie owoce sadowe – trochę jabłka, trochę brzoskwini, tu i ówdzie gruszka. Zapach jest świeży, nieco mineralny. Czuć brzoskwinię, gruszki i aromat świątecznego kompotu. Nie jest to typowe Prosecco, po jakie chętnie sięgamy w letnie dni. Mimo deklaracji „extra dry” na etykiecie balansuje raczej na granicy z „brut”, zdaje się wytrawne, dość szorstkie w ustach, kwasowość ma na wystarczającym poziomie, aby dobrze orzeźwić i wyostrzyć zmysły. Na finiszu, który jest całkiem przyzwoicie długi, znajdziemy nawet trochę szlachetnej goryczki. Z tego też powodu świetnie sprawdzi się w towarzystwie potraw.

Kolejna propozycja to Prosecco Spumante Extra Dry. Jest to łagodnie wytrawne wino musujące o przyjemnych aromatach owocowych, wyraźnie kwaskowe i delikatnie alkoholowe. Nie to jednak przesądza o jego wyjątkowości. Trunek ten powstaje na bazie organicznych składników — zarówno wody, jak i winogron, które są również uprawiane bez chemicznych nawozów, pestycydów czy środków owadobójczych. W Anglii wino to ochrzczono mianem „hangover-free prosecco” (czyli „prosecco wolne od kaca”). Jak informuje sieć: Niska zawartość siarczynów użytych do produkcji tego trunku oznacza, że dla osób wrażliwych na ich działanie, prawdopodobieństwo złego samopoczucia następnego dnia po spożyciu jest mniejsze. Niestety, wino nie jest tanie — kosztuje bowiem 37,99 zł.

Organiczne Prosecco z oferty Winnicy Lidla które nie powoduje kaca ?

Nie trzeba chyba przedstawiać lepszej rekomendacji dla fanów bąbelków niż Prosecco Spumante Extra Dry Organic DOC. To musujące wino o nadzwyczajnych właściwościach można teraz znaleźć w letniej ofercie Lidla. Warto zaznaczyć, że nie będzie ono dostępne na półkach sklepowych, ale można je zamówić przez stronę internetową Winnicy Lidla i odebrać w wybranej placówce.

Co więcej, warto zauważyć, że Prosecco oferowane przez Lidla nie powoduje kaca. Dlaczego tak się dzieje? Jest to przede wszystkim wynik zastosowania w produkcji produktu biologicznego, w którym zastosowano bardzo niską ilość siarczynów – substancji odpowiedzialnej za dolegliwości po spożyciu alkoholu w postaci kaca. Nie bez powodu określa się ten produkt w Anglii jako „hangover-free Prosecco”.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 5

Bądź pierwszy i oceń artykuł