Android Auto APK – auto z funkcją telefonu?

0
(0)

Zawsze aktualna nawigacja i aplikacje – to możliwe

Mniej więcej od 2016 roku rynkiem samochodów osobowych wstrząsnęła prawdziwa rewolucja, choć być może niewiele osób od razu to zauważyło. Mowa bowiem o wprowadzeniu aplikacji Android Auto. Stanowiła ona odpowiedź na odwieczny problem producentów aut – rozwój technologiczny i aktualizacje oprogramowania w ich produktach. Oczywiście, nadal zestarzeć może się wyświetlacz czy jakość dźwięku audio, jednak wszystkie aplikacje zawsze będą tak samo aktualne, jak te na naszych telefonach – a o aktualność telefonu dba większość użytkowników. Android Auto APK jest interfejsem znanego wszystkim systemu Android. Sprawia on, że aplikacje zainstalowane na telefonie wyświetlają się na ekranie samochodu, w bardzo podobnej formie do tej znanej z własnego smartfona. 

W jakim samochodzie można zainstalować Android Auto APK? 

Aplikację Android Auto APK można zainstalować w większości aut wyprodukowanych od 2016 roku, przy czym im pojazd jest nowszy, tym szanse na kompatybilność rosną. Alternatywnie posłużyć można się aplikacją Apple CarPlay, jednak wyłącznie w przypadku posiadania iPhone’a. Z popularniejszych pojazdów warto wymienić VW Golfa – kompatybilność jest możliwa od modeli z 2016 roku (warunkiem jest posiadanie odpowiedniego systemu infotainment), Fiata 500 – od 2017 roku, Forda Focusa – od 2017 roku, czy Mercedesy – praktycznie wszystkie modele otrzymały możliwość podłączenia Android Auto w 2017 roku, reszta zaś w 2018 roku.

Jak można uruchomić Android Auto?

Celowo nie zostało użyte słowo ,,zainstalować”, ponieważ Android Auto prawdopodobnie jest już… zainstalowany. Warunkiem jest posiadanie telefonu z systemem Android w wersji 10 lub wyższej. W przypadku starszych telefonów sprawa się nieco komplikuje, koniecznym może być ręczne instalowanie aplikacji, a i to nie zawsze gwarantuje poprawne działanie sparowanego urządzenia. 

Co dzieje się po podłączeniu?

Po podłączeniu telefonu kablem USB następuje standardowe pytanie o zgodę na połączenie. Po zatwierdzeniu zgody zauważyć można początek współpracy pomiędzy telefonem, a samochodem. Możliwe jest, między innymi, korzystanie z map Google, odtwarzacza muzyki czy przeglądarki internetowej. Łatwo sobie wyobrazić więc oglądanie w samochodzie telewizji internetowej (lub platformy z ulubionymi filmami i serialami). Tego typu udogodnienia pojawiły się po długiej przerwie – kilkanaście lat temu możliwe było bowiem oglądanie telewizji analogowej, z samochodowego tunera TV. Po przejściu na sygnał cyfrowy, możliwość ta została znacznie ograniczona, aż do teraz, gdy skorzystano z całkiem innej technologii.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł