Cyberpunk 2077- najbardziej wyczekiwana gra 2020 (recenzja, fabuła, opinie)

0
(0)

Cyberpunk 2077 to komputerowa gra fabularna z premierą w 2020 roku. Była to najbardziej wyczekiwana gra tego roku. Czy była warta oczekiwania? Po dwóch latach od premiery mamy dostatecznie dużo recenzji i opinii użytkowników, by podsumować dzieło CD Projekt Red. Nad projektem pracowało około 500 osób, co jest pokaźną liczbą. Przyjrzyjmy się z jakim skutkiem. 

Specyfika gry Cyberpunk 2077.

Cyberpunk jest komputerową fabularną grą akcji. Stworzona na silniku Redengine była wielką nadzieją zapalonych graczy. Stanowi adaptację papierowej gry fabularnej ,,Cyberpunk 2020 autorstwa Mike’a Pondsmitha. Fabuła gry rozgrywa się w fikcyjnym, otwartym świecie zwanym Night City. Zdecydowanie dużym plusem, który dostajemy już na wstępie jest możliwość spersonalizowania postaci jeśli chodzi o wygląd i płeć. Jeśli chodzi o rozgrywkę to wcielamy się w najemnika uwikłanego w tajne sprawy wpływowych ludzi. Typowo dla gier akcji fabuła zawiera spory między bohaterem a policją oraz nieprzychylnymi ludźmi. By nie zdradzać więcej szczegółów tym, którzy pierwszą rozgrywkę mają jakimś cudem jeszcze przed sobą skupimy się bardziej na recenzjach. Dość będzie powiedzieć, że fabuła jest barwna, przyjemna, choć dość standardowa. 

Plusy gry.

Zdecydowanie większość osób, która przetestowała Cyberpunk 2077 zwraca uwagę na tworzenie postaci. Gra jest pod tym względem dopracowana co do detalu. W trybie kreowania można ustawić nie tylko płeć i wygląd, ale też takie szczegóły jak cechy charakteru, poziom inteligencji, zdolności manualne. Oprócz satysfakcji przy tworzeniu ma to również realny wpływ na dalszą rozgrywkę. Kolejnym atutem jest realistyczna, dopracowana grafika. 

Wiele nadziei, wiele zawodów. 

Oprócz pozytywnych komentarzy wspomnianych wyżej Cyberpunk 2077 zdaje się nie mieć nic więcej do zaoferowania wymagającym graczom… Nadzieje co do produkcji były wielkie, równie wielkie były oczekiwania. Niestety wielu testerów jak i przypadkowych graczy zawiodło się w momencie premiery… Wielkim problemem jest kwestia techniczna. Gra wydaje się niedopracowana i często mimo spełnionych wymagań technicznych nie działa jak powinna. Duży problem występuje z zapisem gry- testerzy uskarżali się na utracone zapisy, które były sprawką zawieszającego się mechanizmu. Znajdziemy też takie kwiatki jak zanik dźwięku, bugowanie obrazu, niemożność ukończenia gry. 

Zdecydowanie więcej oczekiwano od tak poważnej produkcji. Choć mijają już dwa lata to twórcy dalej dostają po uszach za wypuszczenie na rynek niedopracowanej gry, która rozczarowała wiernych fanów ich produkcji. Jeszcze wiele czasu upłynie nim gamerzy zapomną o tym fiasku. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł