Czy irokezy wciąż są w modzie?

0
(0)

Irokezy to fryzura głównie męska, choć nie brakuje też zwolenniczek wśród kobiet. Charakterystyczne dla tego typu uczesania są wygolone boki i dłuższy środek, najczęściej wystylizowany żelem lub pastą, by jak najmocniej podnieść włosy do góry. Kojarzony jest głównie z subkulturą punków, więc jest swego rodzaju synonimem buntu. Czy w tych czasach irokezy wciąż są modne? Jeśli tak, komu najbardziej pasują?

Irokezy damskie.

Irokezy damskie to bardzo odważny rodzaj fryzury. Jest jedną z najbardziej awangardowych fryzur nawet w naszych czasach. Jednocześnie uwielbiany jest przez kobiety ceniące łatwość i szybkość uczesania. Nie wymaga czasochłonnej stylizacji, jeśli jest dobrze wykonany i zawsze prezentuje się zjawiskowo. Często łączy się go z szalonymi kolorami włosów, co nadaje jeszcze bardziej rockowego wyglądu. Tak samo jak w przypadku męskiego wydania tej fryzury, środkowe, dłuższe pasmo można zostawić w naturalnym ułożeniu lub postawić mocniej do góry za pomocą stylizatorów. Ta druga opcja jest szczególnie polecana w przypadku znacznej długości środkowego pasma, które zazwyczaj ciężej okiełznać. Tak ułożone włosy podkreślą Twój zadziorny charakter, jeśli tylko taki będzie Twój zamiar. Typowo damską wersją irokeza jest Chelsea Hawk. Oprócz boków wygolony jest również tył głowy a dłuższe pasma pozostają jedynie z przodu. 

Irokezy męskie.

Irokezy męskie są zazwyczaj nieco krótsze od damskich a tym samym łatwiejsze w ułożeniu. Nie jest to jednak oczywiście reguła. Wersją irokeza popularniejszą u mężczyzn jest tak zwany Liberty Spikes. Są to mniejsze pasma włosów ułożone w kilka oddzielnych szpiców na głowie. Mężczyźni zazwyczaj decydują się na dość krótką wersję irokeza. Jest zdecydowanie łatwiejszy w ułożeniu i nie wymaga użycia kosmetyków i stylizatorów, by utrzymać go w ryzach. Często spotykane w męskich irokezach są wygolone konkretne wzory na krótszych bokach. 

Irokezy dla dzieci.

Odważną kwestią są irokezy u dzieci. O ile jest to popularna fryzura wśród chłopców, tak sprawa nie jest tak oczywista u dziewczynek. Dobrze wykonany irokez będzie jednak pięknie wyglądał na dziewczęcej główce oraz pozostawi duże pole manewru jeśli chodzi o układanie innych fryzur- kitek czy warkoczy. Z pomocą przychodzi na przykład rodzaj nazywany Fauxhawk lub inaczej ,,oszukany irokez”. Ta wersja nie wymaga golenia włosów a jedynie odpowiedniego i dokładnego rozczesania ich a następnie ułożenia. Wtedy w każdym momencie w razie zmiany decyzji możemy bez problemu powrócić do dawnej fryzury a dziecięce marzenie o irokezie, nawet jeśli chwilowe, zostanie spełnione.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł