Czy istnieją męskie fryzury na zakola?

Gęste lśniące włosy to oznaka zdrowia i młodości nie tylko u kobiet ale też mężczyzn. Bujne czupryny umięśnionych mężczyzn, którzy coraz częściej pojawiają się na okładkach magazynów czy w spotach reklamowych mogą prowadzić do kompleksów u mężczyzn mniej obdarzonych przez naturę. Zakola czyli łysienie w przedniej części linii włosów to nie jest pożądana fryzura jednak są sposoby by temu zaradzić. 

Jaka jest dobra fryzura na zakola?

Najłatwiejszym sposobem na zniwelowanie tego problemu to po prostu ogolenie się na łyso. Im mamy dłuższe włosy mamy tym bardziej widoczne są ubytki włosów dlatego najprostszym sposobem może być po prostu obcięcie włosów na zero czyli całkowite ogolenie głowy. Dzięki temu nie będzie widać ubytków ponieważ nie będzie można pustych miejsc porównać do tych zarośniętych. Dodatkowo odpada nam układanie fryzury i dbanie o włosy każdego dnia. Wstydliwy problem usunięty a dodatkowe kilka minut na czesaniu i myciu zaoszczędzone. Jeśli martwisz się, że taka fryzura jest nieatrakcyjna to nie powinieneś. Wielu szalenie popularnych wśród kobiet aktorów czy sportowców ją nosi np. Jason Statham, który jest jej wierny od lat. Również Bruce Willis często nosił ogoloną głowę, David Beckham, Zinédine Zidane czy James Franco. 

Dłuższe włosy przy zakolach.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie siebie bez włosów i w tym wypadku są sposoby na odpowiednie ich ułożenie tak by zakryły zakola. Jedną z takich propozycji może być fryzura quiff, w której prosimy fryzjera by postawił boki odpowiednio dłuższe i zaczesujemy je do przodu podczas układania. Dłuższa grzywka postawiona do góry odwraca dodatkowo uwagę od boków i optycznie dodaje Ci nawet wzrostu! Inne rekomendacje też wymagają grzywki – można jej użyć w różny sposób by zakryć zakola np. zaczesać i zrobić przedziałek na bok, postrzępić, ułożyć tak by nachodziła na czoło. Grzywka to zdecydowany sprzymierzeniec w walce z zakolami jednak wymaga już kilkunastu minut dziennie by odpowiednio ją ułożyć przed wyjściem. 

Inne sposoby jak wzmacnianie włosów, środki na prost, przeszczep włosów 

Do walki z zakolami można stanąć nie tylko u fryzjera ale też u lekarza. Łysienie nie zawsze ma podłoże genetyczne, czasem może być spowodowane zmianami hormonalnymi. Można też odwiedzić aptekę i zapoznać się z ofertami środków na porost i wzmocnienie włosów. Na rynku są preparaty skierowane np. tylko na zakola. Jeszcze bardziej zdecydowanym krokiem będzie odwiedzenie gabinetu medycyny estetycznej i skonsultowanie możliwości przeszczepu włosów. Coraz więcej Panów decyduje się na ten krok gdy zakola przestają być zakolami a wchodzą w fazę częściowego łysienia. Warto rozważyć jeśli ten problem spędza Ci sen z powiek i dysponujesz odpowiednimi zasobami finansowymi ponieważ za ten zabieg lekarz będzie liczył w tysiącach.