Czy warto kupić Lauders Whisky?

Bycie koneserem alkoholu oznacza posiadanie wyjątkowo delikatnego podniebienia, które z łatwością odróżni dobry i wartościowy trunek od taniego napoju procentowego. Lauders whisky to idealne połączenie wykwintnego smaku z dobrą ceną. Ten nietuzinkowy trunek już od XIX wieku kusi swoimi atutami i przyciąga coraz szersze grono fanów. Obecnie możemy ją znaleźć niemal w każdym miejscu i cieszyć się jej smakiem bez ograniczeń. Jak to się stało, że właśnie ta whisky doczekała się tak ogromnej sławy? Jakie sukcesy ma na swoim koncie i z czym najlepiej ją pić? Przekonajmy się! 

Lauders whisky bez tajemnic 

Lauder’s miał swój początek w 1834 roku. To właśnie wtedy Archibald Lauder zdecydował się zdobywać nową wiedzę i stworzyć whisky, która doskonale smakuje samodzielnie, jak i z dodatkami. W tym samym roku Lauder kupił bar w Glasgow, gdzie rozpoczął naukę kupażowania. Z wprowadzeniem alkoholu na rynek czekał aż dwa lata – chciał mieć bowiem absolutną pewność, że prezentowany przez niego napój zaspokoi nawet najbardziej wymagające kubki smakowe i w pełni zasługuje na obdarzenie go sławnym nazwiskiem. 

Samodzielna sława Laudera trwała aż do 1992 roku kiedy marka została przejęta przez firmę Macduff International, która szczyciła się takimi blendami, jak Grand MacNish czy też Islay Mist. Macduff international zależało na zdobyciu trzech sławnych marek whisky, które oprócz doskonałego smaku wyróżniają się bogatą historią i trwałą dystrybucją, jednak chwilowo przechodzą kryzys. Nowa firma z powodzeniem wypromowała Lauders Whisky i nadała mu nowe znaczenie. 

Lauders whisky zawdzięcza swój wyjątkowy smak w leżakowaniu w beczkach po burbonie. Rzeczą, która z całą pewnością wyróżnia trunek z tłumu, jest oczywiście butelka przypominająca karafkę. Dodatkowe wgłębienia, umieszczone po bokach ułatwiają nalewanie a etykieta, ozdobiona pięcioma medalami, oddaje pamięć sukcesom Archibalda Laudera. Twórca ten jeszcze w XIX wieku zdobył medale w Chicago, Paryżu, Glasgow, Edynburgu i Manchesterze. 

Lauders whisky cieszy się ogromną sławą ze względu na rewelacyjny smak, który pozwala na samodzielną konsumpcję trunku. Jeśli jednak Twoje kubki smakowe są zbyt delikatne na takie doznania to możesz spróbować rozcieńczyć alkohol wodą lub dodać lód. Jednym z tradycyjnych sposobów picia whisky, które praktykuje ogromna ilość osób, jest dodanie do niego coli. Inni zaś wolą swobodne połączenie alkoholu z cytryną lub limonką. Kup dobre whisky w okazyjnej cenie i przekonaj się jaka wersja najbardziej przypada Ci do gustu.