Czy warto zdecydować się na tatuaż na plecach męski?

0
(0)

Tatuaże na plecach są dość popularne od dawna. Jest to chętnie wybierane miejsce, zwłaszcza ich górna część, czyli okolice łopatek. Ci bardziej zagorzali fani decydują się również na tatuaż na całych plecach. Czy miejsce to jest bolesne, jakie są zalety wykonywania wzoru w tym miejscu i jak wygląda pielęgnacja, jeśli chodzi o tatuaż na plecach męski oraz analogicznie oczywiście damski?

Tatuaż na plecach męski- zalety tego miejsca. 

Tatuaż na plecach męski bardzo często bywa projektem na całej części ciała. Miejsce to daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór wzoru. Duży obszar daje możliwość wykonania właściwie każdego projektu a brak zagięć i format dużej, prostej kartki pozwala nie martwić się o przymus dopasowania go do specyficznej budowy anatomicznej, jak np. w przypadku rękawa. Dodatkowo nawet w przypadku bardzo dużego tatuażu właściwie zawsze bez problemu ukryjemy go w razie potrzeby pod ubraniem. 

Tatuaż na plecach męski- czy boli?

Ból jest oczywiście sprawą bardzo indywidualną, ale plecy są raczej wdzięcznym miejscem- skóra jest gruba, sprężysta i z daleka od kości, prócz kręgosłupa czy łopatek. Przekłada się to na komfort podczas sesji. 

Tatuaż na plecach męski- pielęgnacja. 

Zasady gojenia i dbania o tatuaż na plecach są dokładnie takie same jak w przypadku innych miejsc. Świeży tatuaż wymaga częstego przemywania i nawilżania. Jest to jednak o tyle problematyczne w tym przypadku, że miejsce często jest trudno dostępne dla posiadacza, zwłaszcza w przypadku dużych projektów. Możemy więc potrzebować czyjejś pomocy podczas smarowania nieosiągalnych dla nas miejsc. Podobnie częste mycie będzie stanowiło wyzwanie, zwłaszcza w pracy czy innych miejscach poza domem, ponieważ ciężko będzie nam się dostać pod ubranie.  Proces gojenia wymaga więc sporo gimnastyki. 

Tatuaż na plecach męski- najpopularniejsze wzory. 

Do najczęściej wybieranych motywów przez klientów należą w ostatnich latach zdecydowanie motywy patriotyczne. Zwierzęce projekty nie wyszły jednak nigdy z mody, więc stanowią dużą część wykonywanych prac. Nie można też nie wspomnieć o nieśmiertelnych czaszkach. Bardzo na czasie wciąż są również napisy rozpięte między łopatkami, skrzydła czy też motywy roślinne. Plecy są z jakiegoś powodu niezwykle chętnie wybieranym miejscem, jeśli chodzi o kibiców. Często decydują się oni na umieszczenie symbolu swojej drużyny na całej części ciała. Wielu jednak poświęca ten cenny obszar na wykonanie własnego, złożonego i wyjątkowego projektu. Warto bowiem dobrze wykorzystać miejsce, które daje największe możliwości i dowolność tworzenia wyjątkowo szczegółowych wzorów. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł