Ekspres do kawy delonghi – jaki wybrać?

0
(0)

Wśród dziesiątek modeli ekspresów do kawy renomowanej marki De’Longhi nie jest łatwo wybrać ten, który będzie dla nas optymalny. Z jednej strony już nawet najtańsze modele robią wrażenie ilością funkcji i solidnym wykonaniem, a z drugiej te droższe mają jeszcze więcej kawowych bajerów, na które warto zwrócić uwagę. Od czego zacząć?

Na co patrzeć, kupując ekspres do kawy delonghi?

Zacznijmy od tego, że sortując w sklepach ekspresy do kawy, warto kierować się nie tylko ich ceną, a przede wszystkim funkcjami, jakie posiadają. Krokiem numer jeden powinno być jednak określenie budżetu jaki maksymalnie możemy na taki ekspres wydać. W tym momencie wystarczy w sklepie ustawić filtr wyszukiwania, który z miejsca zawęzi nam pole wyboru do urządzeń mieszczących się w podanych widełkach.

Każdy ekspres do kawy delonghi to gwarancja jakości i świetnego przygotowania kawy, ale dla pewności zawsze sprawdźmy ile gwarancji daje nam na dany sprzęt producent. Im dłuższa, tym oczywiście lepiej dla nas.

Kolejne czynniki, które bierzemy pod uwagę:

  • Czy urządzenie posiada ręczny spieniacz mleka czy tzw. zintegrowany system do mleka? Pierwsze będą dużo tańsze, ale przygotowanie w nich kawy z mlekiem zajmie nam nieco więcej czasu. Drugie – droższe, będą wymagać jedynie kliknięcia odpowiedniego przycisku.
  • Jaki jest sposób odkamieniania ekspresu? Czy żeby go wykonać trzeba czytać instrukcję, czy też jest do tego opcja automatyczna?
  • Jak wiele rodzajów kawy można nim przygotować? Jeśli pijemy na co dzień 2-3 typy kawy, to na pewno nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy na super sprzęt, których tych rodzajów będzie miał dziesięć.
  • Czy jest prosty w obsłudze?
  • Czy jest urządzeniem kolbowym czy kapsułkowym? W skrócie: czy można do niego wsypać kawę w ziarnach lub zmieloną czy też w grę wchodzą tylko kapsułki? To ważne, ponieważ nie każdy z nas chce za każdym razem kupować nowe, kawowe kapsułki, które do danego ekspresu muszą pasować. Jeśli wolisz różnorodność kawy i cenisz zmiany czy próbowanie nowych smaków – postawa raczej na ciśnieniowy sprzęt kolbowy.
  • Czy posiada opcję automatycznego czyszczenia?
  • Czy jego design może być dowolny czy preferujesz np. wykonanie w klimacie retro?
  • Czy ma funkcję do przygotowania kawy mrożonej i czekolady?
  • Czy istnieje w nim opcja podgrzewania filiżanek?
  • Czy ma regulowaną wysokość na różne wielkości kubków i filiżanek?

Zdecydujmy, które moduły są dla nas ważne, a które nie. Na koniec wystarczy wybrać model ekspresu, który zawiera te funkcje, jakich oczekujemy i gotowe!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł