Filmweb- coś więcej, niż zbiór filmów.

0
(0)

Filmweb jest drugą co do wielkości bazą filmową na świecie. Ten serwis internetowy w całości poświęcony jest filmom i aktorom. Zadebiutował w internecie 8 marca 1998 roku, co biorąc pod uwagę popularność i dostępność internetu w Polsce w tamtych czasach wydaje się zupełnie nierzeczywiste. Filmweb gromadzi jednak dorobek kinowy 187 krajów i jest platformą ogólnoświatową. W 2011 roku baza filmów została wzbogacona o gry wideo zarówno na PC jak i konsolę. Jest to najwyżej pozycjonowana strona w wyszukiwarkach internetowych, gdy wpiszemy tytuł filmu lub serialu, zaraz po stronach źródłowych oferujących obejrzenie go.

Czy na Filmwebie można oglądać filmy?

Filmweb nie jest stroną przeznaczoną do oglądania filmów i seriali. Jest to platforma poświęcona głównie recenzjom i opisom danych tytułów. Obejrzymy również wszystkie oficjalne zwiastuny a także dodatki w postaci zdjęć i reportaży. Zapoznamy się też z fabułą, ocenami widzów i krytyków, pełną obsadą i wszelkimi informacjami dotyczącymi samego powstania produkcji. Zazwyczaj też odnajdziemy informację, gdzie możemy zobaczyć całość online, o ile oczywiście tę możliwość oferuje legalna strona z licencją. 

Co dodatkowo oferuje platforma Filmweb?

Oprócz filmowo-serialowej biblioteki oraz zbioru recenzji gier, w zakładkach odnajdziemy aktualny repertuar telewizyjny, repertuar kin i obecne rankingi produkcji w najróżniejszych kategoriach. Możemy również na bieżąco śledzić zapowiedzi i nadchodzące premiery. Jest to też swego rodzaju magazyn z najnowszymi newsami. W zakładce ,,Newsy” ukaże nam się długa lista świeżych artykułów z rzetelną, bieżącą wiedzą. Dodatkowo jest też cała baza postaci kinowych i aktorów z ich biografiami, filmografiami, informacją o zdobytych nagrodach, zdjęciami i ciekawostkami. 

Jedną z kluczowych cech serwisu Filmweb są treści generowane przez użytkowników, które umożliwiają miłośnikom kina dzielenie się opiniami i ocenami filmów i seriali. Użytkownicy mogą oceniać filmy w skali od 1 do 10, a także zamieszczać pisemne recenzje i komentarze. Tworzy to dynamiczne środowisko kierowane przez społeczność, które pozwala użytkownikom dzielić się swoimi przemyśleniami i angażować się w dyskusje z podobnie myślącymi ludźmi.

Oprócz treści tworzonych przez użytkowników, Filmweb zapewnia użytkownikom dostęp do ogromnej ilości informacji o filmach i programach telewizyjnych. Użytkownicy mogą przeglądać bazę ponad 500 000 filmów i seriali telewizyjnych oraz wyszukiwać informacje o swoich ulubionych aktorach, reżyserach i innych członkach ekipy. Witryna oferuje również zwiastuny filmowe, zdjęcia i wiadomości o nadchodzących filmach i programach telewizyjnych.

Kolejną cechą wyróżniającą Filmweb jest system rekomendacji. W oparciu o oceny i recenzje użytkowników witryna zapewnia spersonalizowane rekomendacje dotyczące filmów i programów telewizyjnych, które mogą zainteresować użytkownika. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla użytkowników, którzy szukają nowych i ekscytujących filmów do obejrzenia, ale nie wiedzą, gdzie zacząć.

Filmweb rozszerzył swój zasięg także poza Polskę. Oferuje swoje usługi użytkownikom w innych krajach, posiada oddzielne bazy danych dla Rosji, Węgier, Czech i Słowacji. Ta ekspansja pozwoliła witrynie stać się centrum miłośników filmów w wielu krajach i jeszcze bardziej wzmocniła jej pozycję jako wiodącego źródła informacji i dyskusji na temat filmów i programów telewizyjnych.

Filmweb to cenne źródło informacji dla entuzjastów kina i telewizji w Polsce i poza nią. Dzięki treściom generowanym przez użytkowników, obszernej bazie danych i spersonalizowanemu systemowi rekomendacji witryna stała się miejscem docelowym dla każdego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę i nawiązać kontakt z innymi na temat najnowszych filmów i programów telewizyjnych.

Filmweb jako portal społecznościowy. 

Platforma Filmweb jest swego rodzaju portalem społecznościowym, ponieważ tworzona jest aktywnie przez użytkowników. Istnieje możliwość założenia konta. Dzięki temu możemy dodawać oceny i recenzje produkcji mając realny wpływ na końcowe opinie i rankingi. Możemy również dodawać komentarze pod artykułami i tworzyć forum użytkowników. Co najważniejsze- użytkownik może samodzielnie dodać brakującą w zbiorze pozycje, na przykład film i stworzyć jej opis. Jest to oczywiście weryfikowane przez specjalistów po czym poddane publikacji, dzięki czemu wciąż informacje dostępne na stronie są rzetelne a platforma budowana jest rękami widzów. Co miesiąc aktualizowany jest ranking najbardziej pracowitych użytkowników. Jeśli szukamy trochę filmowej rozrywki dla zabicia czasu to w zakładce ,,Mój Filmweb” znajdziemy quizy i konkursy a także ankiety.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł