Filmweb- coś więcej, niż zbiór filmów.

Filmweb jest drugą co do wielkości bazą filmową na świecie. Ten serwis internetowy w całości poświęcony jest filmom i aktorom. Zadebiutował w internecie 8 marca 1998 roku, co biorąc pod uwagę popularność i dostępność internetu w Polsce w tamtych czasach wydaje się zupełnie nierzeczywiste. Filmweb gromadzi jednak dorobek kinowy 187 krajów i jest platformą ogólnoświatową. W 2011 roku baza filmów została wzbogacona o gry wideo zarówno na PC jak i konsolę. Jest to najwyżej pozycjonowana strona w wyszukiwarkach internetowych, gdy wpiszemy tytuł filmu lub serialu, zaraz po stronach źródłowych oferujących obejrzenie go.

Czy na Filmwebie można oglądać filmy?

Filmweb nie jest stroną przeznaczoną do oglądania filmów i seriali. Jest to platforma poświęcona głównie recenzjom i opisom danych tytułów. Obejrzymy również wszystkie oficjalne zwiastuny a także dodatki w postaci zdjęć i reportaży. Zapoznamy się też z fabułą, ocenami widzów i krytyków, pełną obsadą i wszelkimi informacjami dotyczącymi samego powstania produkcji. Zazwyczaj też odnajdziemy informację, gdzie możemy zobaczyć całość online, o ile oczywiście tę możliwość oferuje legalna strona z licencją. 

Co dodatkowo oferuje platforma Filmweb?

Oprócz filmowo-serialowej biblioteki oraz zbioru recenzji gier, w zakładkach odnajdziemy aktualny repertuar telewizyjny, repertuar kin i obecne rankingi produkcji w najróżniejszych kategoriach. Możemy również na bieżąco śledzić zapowiedzi i nadchodzące premiery. Jest to też swego rodzaju magazyn z najnowszymi newsami. W zakładce ,,Newsy” ukaże nam się długa lista świeżych artykułów z rzetelną, bieżącą wiedzą. Dodatkowo jest też cała baza postaci kinowych i aktorów z ich biografiami, filmografiami, informacją o zdobytych nagrodach, zdjęciami i ciekawostkami. 

Filmweb jako portal społecznościowy. 

Platforma Filmweb jest swego rodzaju portalem społecznościowym, ponieważ tworzona jest aktywnie przez użytkowników. Istnieje możliwość założenia konta. Dzięki temu możemy dodawać oceny i recenzje produkcji mając realny wpływ na końcowe opinie i rankingi. Możemy również dodawać komentarze pod artykułami i tworzyć forum użytkowników. Co najważniejsze- użytkownik może samodzielnie dodać brakującą w zbiorze pozycje, na przykład film i stworzyć jej opis. Jest to oczywiście weryfikowane przez specjalistów po czym poddane publikacji, dzięki czemu wciąż informacje dostępne na stronie są rzetelne a platforma budowana jest rękami widzów. Co miesiąc aktualizowany jest ranking najbardziej pracowitych użytkowników. Jeśli szukamy trochę filmowej rozrywki dla zabicia czasu to w zakładce ,,Mój Filmweb” znajdziemy quizy i konkursy a także ankiety.