Filmy z Robertem De Niro- nasze top 3.

0
(0)

Filmy z Robertem De Niro znane są całemu światu. Uważany jest za jednego z najlepszych aktorów swoich czasów. W tym momencie ma już 78 lat i ponad 100 filmów w swojej filmografii. Jedna z najbardziej nagradzanych osób. Zdobył aż 2 Oskary, co jest niesamowitym osiągnięciem. Oczywiście te są najważniejsze- zdobył jeszcze 21 innych nagród i został aż 56 razy nominowany. Z jakiegoś powodu najchętniej obsadzano go w roli gangsterów i to te filmy zdobywały największy rozgłos. Mamy swoje top 3, które opiszemy, nie zdradzając jednak wielu szczegółów, by uniknąć spojlerów. Możecie więc śmiało zapoznać się z listą a następnie urządzić seans filmowy i nadrobić, jeśli któraś pozycja was ominęła. 

  1. Ojciec Chrzestny II.

Ten film z 1974 roku jest bez dwóch zdań legendą. Klasyk nad klasyki znany w każdym kraju. Mimo tylu lat od premiery wciąż pokolenia do niego wracają. To właśnie za rolę Vito Corleone Robert De Niro został nagrodzony Oskarem. Sam film zdobył Oskara aż 6 razy a przy tym 13 innych nagród i 15 nominacji. To właśnie z tego filmu pochodzi znany cytat: „Trzymaj swoich przyjaciół blisko, ale swoich wrogów jeszcze bliżej”. Oczywiście fabuła skupia się na gangsterskim świecie i opowiada historię włoskiej rodziny. Robert De Niro, czyli Vito tworzy w Nowym Jorku potężną organizację mafijną. 

  1. Taksówkarz.

W tym filmie Robert De Niro odegrał pierwszą ze swoich większych ról. Premiera miała miejsce w 1976 roku. Robert wciela się w Travisa Bickle- weterana wojny w Wietnamie, który zostaje taksówkarzem w Nowym Jorku. Jego rejonem jest Bronks- dzielnica o bardzo złej renomie, gdzie mało kto chce się zapuszczać. Na tych ulicach roi się od przestępstw. Irytowany sytuacją i brzydzący się tym co widzi postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić z tym porządek. Pewnego dnia poznaje nieletnią prostytutkę, którą decyduje się za wszelką cenę wyciągnąć z tego środowiska co pcha go do radykalnych czynów. Dziewczynkę gra trzynastoletnia wtedy Jodie Foster.

  1. Gorączka.

Choć wśród wszystkich znakomitych tytułów wybór jest niesamowicie trudny, to trzecie miejsce naszej listy zajmuje film Gorączka. Premiera odbyła się w grudniu 1995 roku. Akcja rozgrywa się na ulicach Los Angeles. Standardowo Robert De Niro zostaje obsadzony w roli twardego gościa. Tym razem przyszło mu wcielać się w profesjonalnego złodzieja Neila McCauleya. Śledztwem w jego sprawie zajmuje się nie kto inny jak Al. Pacino, a właściwie Vincent Hanna, którego odgrywa. To nie pierwszy raz, kiedy ten wyjątkowo dobrze dobrany duet spotyka się na ekranie. Jest to ponadto jeden z najlepiej zarabiających filmów świata.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł