Hulajnogi Xiaomi – jaką wybrać?

0
(0)

Xiaomi i hulajnogi? Warto spróbować!

Hulajnogi Xiaomi już jakiś czas temu przeniknęły do świadomości Polaków. Dobry stosunek ceny do jakości to główne, choć nie jedyne zalety udanych konstrukcji z Państwa Środka. Zasługą zaufania jest także serwis marki, który jest w stanie bez przeszkód podjąć się naprawy urządzeń. Te zresztą są na tyle popularne, że w internecie łatwo można znaleźć gotowe zestawy naprawcze dla najczęściej psujących się podzespołów. Wielu użytkowników zna te urządzenia niemal na pamięć, toteż chętnie służą oni wiedzą na ich temat na forach internetowych.

Hulajnogi Xiaomi – modele z serii M365

Xiaomi Mi Electric Scooter M365 Essential to dla wielu pierwszy krok w świecie chińskich hulajnóg. To bazowy model, gdzie mniejszą wagę przykłada się do materiałów czy ergonomii. Wciąż jednak można mówić o udanej konstrukcji – jej zasięg to około 20 kilometrów, a w przypadku Xiaomi można mówić o względnej pewności, że obiecane 20 km są osiągalne w praktyce. Warto przy tym pamiętać, iż mowa o dobry warunkach. W zimie zasięg spadnie – i to sporo! Urządzenie jest lekkie (12 kg) i można złożyć je w kilka sekund. Urządzenie na niektórych telefonach ma problem z połączeniem się z aplikacją Mi, jednak po aktualizacji (lub zmianie telefonu) zdaje się ustępować.

Model M365 1S

W przypadku modelu M365 1S mówimy już o wyższej cenie, lecz również i zwiększonym zasięgu. Wynosi on około 30 km, co jest wartością większą o 1/3 od tej z modelu M365 Essential. Podobnie jak w tańszym modelu, także i tu można spotkać wielofunkcyjną deskę rozdzielczą. Waga wynosi jedynie 12,5 kg, co w zupełności wystarczy do łatwego przenoszenia jej z miejsca do miejsca, bez żadnego wysiłku. 

Inne ciekawe propozycje

Hulajnogi Xiaomi to segment składający się z wielu innych propozycji. Z największym zaciekawieniem z pewnością spotyka się Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, szczególnie w malowaniu Mercedes-AMG Petronas F1. Jest to zdecydowanie najdroższa opcja z obecnej oferty, jednak oferuje najwięcej. Jej baterie wystarczają bowiem na 45 kilometrów jazdy na jednym ładowaniu, a to jest już wartością godną niejednego… pojazdu hybrydowego Plug-In. Waga bez użytkownika to jedynie 14,2 kg – jak na tak duże akumulatory jest to niewielka wartość. Wszystkie hulajnogi tego producenta zaprojektowane są w taki sposób, że do ich złożenia wystarczy jedynie kilka sekund. Xiaomi chwali się, że zmierzony czas to nawet… 3 sekundy. Oczywiście w codziennej eksploatacji dużo ważniejsza będzie wygoda, niż szybkie składanie ze stoperem w dłoni, jednak widać, że Chińczycy są pewni swego.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł