Jak wykonywać pompki diamentowe?

0
(0)

Regularne ćwiczenia pomagają nie tylko w wyrzeźbieniu swojej sylwetki i wzmocnieniu kondycji. Aktywność fizyczna wpływa na każdy aspekt naszego życia i sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, pewniejsi siebie, a także bardziej skoncentrowani. Każdy z nas powinien wprowadzić do swojego grafiku regularne treningi, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem przez wiele lat. Jeśli uważasz, że Twoja zdolność wysiłkowa nie jest na najwyższym poziomie i nie chcesz narzucać sobie zbyt wysokiej poprzeczki to wypróbuj ćwiczenia, które nie wymagają od Ciebie odpowiedniego tempa, lecz skupienia i dokładności. Jedną z takich propozycji są pompki diamentowe. Jak je wykonywać i na co zwracać uwagę? Sprawdźmy! 

Pompki diamentowe od podstaw 

Czy wiesz, że obecnie istnieje aż 20 sposobów na wykonywanie pompek? Dzięki różnym technikom rozstawiania dłoni możemy uzyskać rozmaite rezultaty, które sprzyjają rozbudowie dokładnie tych mięśni, na których nam najbardziej zależy. Pompki diamentowe zawdzięczają swoją nazwę sposobowi ułożenia dłoni na podłożu, które znajdują się jak najbliżej siebie. Inaczej możemy je nazwać pompkami z wąskim uchwytem. Decydując się na tę formę aktywności fizycznej musimy wiedzieć, że nasze ręce będą wykonywały większą i intensywniejszą pracę. Na początku może nam się wydawać, że ten rodzaj ćwiczenia jest znacznie trudniejszy od podstawowej wersji, jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu pompki diamentowe może wykonywać naprawdę każdy. 

Wąskie ułożenie dłoni na podłożu podczas robienia pompek sprzyja rozbudowie mięśni klatki piersiowej, tricepsów oraz barków. Dodatkowo dbamy o równoległy rozwój mięśni tułowia, pleców, pośladów i czworogłowych uda. Trenując w ten sposób swoje ciało zyskujemy siłę, która może okazać się nieoceniona nie tylko podczas treningów, ale też w codziennym życiu. 

Osoby posiadające dodatkowe kilogramy z całą pewnością ucieszy fakt, że to proste ćwiczenie pozwala także pozbyć się tkanki tłuszczowej. Ze względu na swoją dużą intensywność pompki diamentowe wymagają dużych pokładów energii, które są czerpane z naszych zasobów. 

Aby prawidłowo wykonać pompki diamentowe musimy przyjąć odpowiednią pozycję. Dłonie układamy w taki sposób, aby nasze ręce stworzyły wyżej wspomniany diament, łokcie koniecznie muszą spoczywać tuż przy tułowiu, a ciało należy stale utrzymywać w linii prostej. Dodatkową pomocą okażą się spięte pośladki oraz napięty brzuch. Proste plecy pomogą zaangażować więcej partii mięśniowych.  Alternatywą dla pełnych pompek diamentowych są te, wykonywane na ugiętych kolanach. Jeśli przyjęcie wymaganej pozycji sprawia Ci trudność to konieczne skorzystaj z tego uproszczenia. Podczas wykonywania tego ćwiczenia nie skupiaj się na ilości i tempie, lecz na dokładności, która pozwoli osiągnąć zamierzony rezultat. 

 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł