Jaki jest najciekawszy smartwatch Xiaomi?

0
(0)

Chińskie smartwatche to szeroki wybór

Już od wielu lat smartwatche, czyli urządzenia będące w istocie prostymi smartfonami, przestały być fanaberią i wymysłem młodzieży. Zręcznie wkomponowano je w świat medycyny – służą bowiem jako pulsometry i krokomierze. Niektóre mogą także mierzyć temperaturę. Co równie ważne, urządzenia ze stajni Xiaomi mogą być używane także do dokonywania płatności – wszystko dzięki systemowi NFC. Wybór jest ogromny, jaki więc wybrać smartwatch Xiaomi?

Smartwatch Xiaomi – ciekawe propozycje

Na pierwszą propozycję wybraliśmy Smartwatch Mi Watch Lite. Jak chwali się sam producent, urządzenie jest w stanie skutecznie monitorować stan zdrowia. Nie ma tu mowy oczywiście o poważnych obserwacjach, jednak dla sportowca-amatora Mi Watch Lite jest bardzo atrakcyjnym wyborem. Aktualnie Xiaomi sprzedaje ten smartwatch w trzech kolorach: kość słoniowa, granatowy oraz czarny. Wbudowany GPS i wysoki poziom wodoszczelności umożliwia wybór tego smartwatcha na wyprawę w góry czy bezdroża. Generalnie używa się go jednak do treningów, czego dowodem jest 11 trybów treningowych. Każdy z nich dopasowuje się do uprawianej dyscypliny. Może być nią nawet… krykiet. Mi Watch Lite charakteryzuje się dużym wyświetlaczem w technologii TFT (1,4 cala).

Kolejny polecany smartwatch Xiaomi to Mi Watch, już bez dopiska ,,Lite”. W porównaniu do uboższej wersji, standardowy Mi Watch wyróżnia się przede wszystkim kopertą. Jest okrągła i przypomina klasyczny zegarek. Nie można więc zarzucać kopiowania designu Apple’a. Różnicą jest także wyświetlacz, wyprodukowany w technologii AMOLED. Każdy podkreśla, iż różnica pomiędzy TFT a AMOLED jest zauważalna już na pierwszy rzut oka. Oprócz tego, zwiększono ilość aktywności treningowych – w Lite jest 11 trybów treningowych, w klasycznym Mi Watch jest ich aż 117. 

Smartwatch czy Smartband?

Oprócz zegarkami typu smartwatch, warto zainteresować się również opaskami, czyli smartbandami. Najtańsza opaska Xiaomi Mi Smart Band 4C kosztuje bardzo niewiele, bo zaledwie około 50 złotych. Nieco droższe są opaski Mi Smart Band 4 oraz jej 5 odsłona. Szczytem osiągnięć firmy Xiaomi z pewnością może być opaska Smart Band Pro AMOLED, z półtoracalowym wyświetlaczem AMOLED.

Czy warto wybrać smartwatch?

Zdecydowanie tak, ponieważ łączy on mnóstwo cech zegarka i smartfona. Zegarek tego typu może wyświetlać godzinę przez cały czas (ekran AMOLED się nie wygasza, jak to miało miejsce w pierwszych urządzeniach tego typu). Możliwe jest monitorowanie aktywności użytkownika oraz badanie pulsu. Smartwatche znalazły bardzo ważną niszę, przez co mało kto myśli o nich jak o ,,zabawkach”.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł