Jakie ćwiczenia na brzuch w domu?

0
(0)

Brzuch niczym filmowy kaloryfer tylko przy pomocy praktycznych ćwiczeń wykonywanych w zaciszu własnego mieszkania? Tak, to możliwe! Wystarczy wykorzystać zestawy treningowe opracowane przez ekspertów i trenerów personalnych od rzeźbienia męskiej sylwetki i gotowe. No dobrze, nie przesadzajmy – będziesz musiał wykazać się również uporem i konsekwencją, ale efekty są tego warte!

Ćwiczenia na brzuch w domu – lista

Mięśnie brzucha twarde jak stal i kaloryfer, który ściąga uwagę? Tak, tak, większość z nas chciałaby go mieć! Zamiast czytania, zachęcamy więc do działania. Oto lista treningowa, którą możesz wdrożyć we własnym domu jeszcze dziś!

Sprawdzone ćwiczenia na brzuch w domu

  • Wypychanie nóg ku górze. Siedzenie na podłodze, nogi wyprostowane, ręce wyciągnięte do góry i podciąganie kolan do klatki piersiowej tak wysoko, jak tylko się da. Powrót do początku i raz jeszcze.
  • Rowerek. Przynajmniej 25 powtórzeń dla zachowania efektu i podkręcanie ilości przy kolejnych dniach.
  • Plank (deska). Hit ostatnich lat w kształtowaniu mięśni brzucha. Dobrze jest wykonywać planka codziennie, za każdym razem wytrzymując w tej pozycji kilka sekund dłużej.
  • Brzuszki w leżeniu (może być na piłce), wykonywane seriami, jak każde z wymienionych ćwiczeń.
  • Unoszenie ugiętych nóg w pozycji zwisu na drążku. Jeśli nie posiadasz w domu drążka, warto go zamontować, bo przyda się również do innych ćwiczeń rozciągających i budujących zarówno mięśnie brzucha, jak i ramion oraz pleców.
  • Sprężyna na plecach. Ręce wzdłuż ciała, nogi prostopadle do podłogi i unosimy biodra bez odrywania dłoni od podłoża. Ruch sprężynujący powtarzamy, ale pamiętając o tym, żeby nie kłaść bioder na płasko – one cały czas mają być uniesione! To stanowi największe wyzwanie.
  • Wypychanie odważnika do góry w pozycji leżącej (na plecach)

Ważne: każde z wymienionych ćwiczeń powtarzaj seriami, w który jedna seria do 20-30 powtórzeń, potem minuta do dwóch przerwy i jeszcze raz. 

Kiedy efekty?

Przy systematycznym, uważnym wykonywaniu tego zestawu (bez ściemy i naciągania!) – pierwsze efekty zauważysz już po około dwóch tygodniach! Zastrzeżenie: jeśli w tym czasie będziesz jadł tylko fastfoody i zapijał wysokokalorycznymi napojami gazowanymi, to oczywiście nie oczekuj cudów! Trening na brzuch najlepiej sprawdza się przy diecie niskokalorycznej, bogatej w białko i piciu dużej ilości zwykłej wody. Zastopuj też alkohol, słodycze i białe pieczywo – to mordercy rzeźby i zdecydowani kaci, którzy nigdy nie pozwolą na stworzenie pięknego kaloryfera.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł