Jerzy Szuj. Kim jest wokalista zespołu Jorrgus?

Fot. Instagram @jorrgus.music
5
(4)

Jerzy Szuj to wokalista zespołu Jorrgus. Mężczyzna uważany jest za jedną z największych gwiazd disco polo w Polsce. Wcześniej był członkiem nieistniejącej już grupy Time, która wylansowała hity takie jak Kap kap (Łzy rozstania) czy Hej listonoszu (Telegram). Co wiemy o Jerzym Szuju? Czy ma żonę, dzieci? Jak rozwijała się jego kariera muzyczna? I jak gwiazdor mieszka? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Kim jest Jerzy Szuj z Jorrgus?

Jerzy Szuj urodził się 13 maja 1981 roku. Pochodzi z Białegostoku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku, gdzie w 2006 roku ukończył kierunek Handel Zagraniczny. Obecnie mieszka w Proniewiczach, niewielkiej wsi położonej obok Bielska Podlaskiego.

Mężczyzna uznawany jest za jedną z największych gwiazd disco polo w Polsce.

Jerzy Szuj — Jorrgus, kariera muzyczna

Jerzy Szuj najbardziej znany jest jako wokalista zespołu Jorrgus, który na scenie muzycznej działa od 2008 roku. Jednak z muzyką disco polo i dance jest związany od 2001 roku.

W 2002 roku otrzymał statuetkę dla najlepszego debiutu podczas słynnego festiwalu w Ostródzie. Wtedy występował jeszcze jako jeden z trójki liderów popularnego zespołu disco polo — Time. Grupa wypuściła w świat takie utwory jak Kap kap (Łzy rozstania) czy Hej listonoszu (Telegram).

Wiosną 2007 roku Jerzy Szuj postanowił opuścić szeregi zespołu, a rok później powołał do życia formację Jorrgus. Tworzy ją wraz z trzema tancerkami. Zespół zadebiutował debiutanckim albumem w 2009 roku, w zaskakującym tempie zyskując ogromną liczbę fanów. Grupa wystartowała nawet w preselekcjach do konkursu Eurowizji w 2009 roku.

Od tamtej pory ukazały się już cztery płyty, kilkanaście singli oraz kilkadziesiąt teledysków zespołu Jorrgas, które cieszą się ogromną popularnością w serwisie YouTube. Najpopularniejsze utwory to: Niebezpieczna (25 mln na YouTube), Twój jeden szept (24,7 mln), Oddam Ci serce (23,7 mln), czy Piękna nieznajoma (21,7 mln).

Zespół Jorrgus grupa ma na koncie występy na najważniejszych imprezach muzyki tanecznej jak m.in. PGE Roztańczony Narodowy czy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Disco Polo & Dance.

Jerzy Szuj — życie prywatne

Od 2008 roku Jerzy Szuj jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Dianą Krawczuk-Szuj. Jego żona pochodzi z Bielska Podlaskiego i jest doradcą wakacyjnym. W 2018 roku na świat przyszła ich córka Anastazja.

Mężczyzna jest fanem off-roadu, a jego męską zabawką jest Nissan Patrol. W programie Czym chata bogata wyemitowanym na antenie Disco Polo Music, muzyk zdradził , że nie lubi gotować i jest to dla niego czarna magia.

W 2014 roku podczas wyborów samorządowych Jerzy Szuj starał się o mandat radnego w Białymstoku z list Platformy Obywatelskiej. Niestety bezskutecznie. W tym samym czasie powstała piosenka Jorrgus Rozbudźmy Białystok.

Jak mieszka Jerzy Szuj z Jorrgus?

W 2021 roku Jerzy Szuj pokazał swój dom w programie Czym chata bogata emitowanym na antenie Disco Polo Music. Jak mieszka wokalista?

Jak się okazuje, artysta jest fanem naturalnych, drewnianych elementów.

Chcieliśmy wprowadzić tutaj dużo natury, dużo drewna — wyjaśniał w programie Jerzy Szuj.

Mimo wszechobecnych drzewnianych elementów dom artysty w Proniewiczach jest bardzo nowoczesny. Wieloma sprzętami można bowiem sterować za pomocą smartfona.

Jerzy Szuj w mediach społecznościowych

W mediach społecznościowych Jerzy Szuj występuje przede wszystkim na oficjalnych profilach zespołu. Profil @jorrgus.music na Instagramie zgromadził już ponad 13 tysięcy obserwującyh. Obejrzeć tu można zarówno zdjęcia z koncertów, jak i całkiem sporo zdjęć z życia prywatnego wokalisty.

Na Facebooku oficjalny profil zespołu Jorrgus obserwuje ponad 32 tysiące osób. Fani oblegają także konto prywatne Jerzego Szuja, gdzie zgromadził już ponad 5 tysięcy znajomych.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 4

Bądź pierwszy i oceń artykuł