Kim jest Adam Woronowicz

Adam Woronowicz to dziś 48 letni bardzo aktywny zawodowo aktor filmowy i teatralny. Pochodzi z Białegostoku, urodził się w grudniu 1973 roku, jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1997 roku by już dwa lata później świętować swój pierwszy angaż w dramacie Piotra Starzaka pod tytułem „Skok”. W swojej pracy kieruje się zasadą „wystrzel i zapomnij”, co podkreśla rzemieślniczy stosunek do tego zawodu czyli po prostu „robić swoje”, nie gwiazdorzyć, nie osiadać na laurach – i to Woronowiczowi wychodzi doskonale. Znamy go przecież z jego ról i charakterystycznej, przyjaznej aparycji a nie plotek i skandali.

Adam Woronowicz filmy 

A co jeszcze doskonale wychodzi Adamowi Woronowiczowi? Oczywiście filmy. W swoim ponad 20 letnim dorobku może pochwalić się wieloma tytułami. Pasję do historii z młodzieńczych lat wykorzystał w dziełach z gatunku filmów kostiumowych i historycznych  jak „Chopin. Pragnienie miłości”, „Hans Kloss Stawka większa niż życie”. Najsłynniejszym dziełem historycznym tego artysty jest zdecydowanie „Popiełuszko”, w którym Woronowicz zagrał główną rolę. Film zebrał przyzwoite recenzje biorąc pod uwagę skrajne opinie o scenariuszu i samym ujęciu głównej postaci. Bez dwóch zdań jednak Woronowicz przypieczętował tym występem swoją pozycję w polskiej kinematografii. Wystąpił między innymi w „Wałęsie” Wajdy, dobrze ocenianym „Kamerdynerze” Filipa Bajona, a jego nazwisko przewinęło się nawet przez absolutny hit ostatnich lat czyli „Zimnej Wojnie” Pawlikowskiego. Jego talent komediowy błyszczy w najnowszych filmach „Teściowie”, w którym wciela się w jednego z tytułowych bohaterów oraz komedii obyczajowej „Moje wspaniale życie” z tak utytułowaną aktorką jak Agata Buzek. 

Adam Woronowicz Seriale

Seriale, w których grał Adam Woronowicz to solidne polskie kino. Obowiązkowym seansem jest na pewno „Pakt” – dwu sezonowy hit wyprodukowany przez HBO z takimi gwiazdami w obsadzie jak Ostaszewska czy Dorociński. Woronowicz wciela się tu w niewielką lecz znaczącą rolę ambitnego ministra Skalskiego walczącego o polityczny stołek. Aktor ma na koncie też posadę charyzmatycznego chirurga w popularnym serialu „Diagnoza”, czy zakochanego naukowca walczącego o względy ukochanej z… własnym synem w serialu TVNu pod tytułem „Kod genetyczny”. 

Adam Woronowicz reklama

Adam Woronowicz wystąpił też w wielu spotach reklamowych – w serii reklam banku ING, piwa Łomża oraz dwóch przekomicznych spotach przygotowanych przez producenta Samsung. W jednym z nich wraz Jakubem Dębskim vel Dem3000 recenzują serial „Gra o tron” oraz grę aktorską jednego z głównych bohaterów. Reklamę można znaleźć na youtubie – obowiązkowy must watch! 

Adam Woronowicz Żona 

Adam Woronowicz oprócz udanego życia zawodowego może również poszczycić się udanym życiem rodzinnym. Aktor jest żonaty z Agnieszką Woronowicz od 2002 roku czyli już blisko dwie dekady. Wychowują razem czwórkę dzieci: najmłodszej Aleksandry, Maksa, Rity i najstarszej Aleksandry. Aktor wiele razy podkreślał w wywiadach, że rodzina oraz wiara, którą wyniósł z domu, są filarem jego życia.