Kim jest Adam Woronowicz? [żona, dzieci, filmy, pan łomżunia]

3,9
(8)

Adam Woronowicz to dziś 48 letni bardzo aktywny zawodowo aktor filmowy i teatralny. Pochodzi z Białegostoku, urodził się w grudniu 1973 roku, jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1997 roku by już dwa lata później świętować swój pierwszy angaż w dramacie Piotra Starzaka pod tytułem „Skok”. W swojej pracy kieruje się zasadą „wystrzel i zapomnij”, co podkreśla rzemieślniczy stosunek do tego zawodu czyli po prostu „robić swoje”, nie gwiazdorzyć, nie osiadać na laurach – i to Woronowiczowi wychodzi doskonale. Znamy go przecież z jego ról i charakterystycznej, przyjaznej aparycji a nie plotek i skandali.

Adam Woronowicz filmy 

A co jeszcze doskonale wychodzi Adamowi Woronowiczowi? Oczywiście filmy. W swoim ponad 20 letnim dorobku może pochwalić się wieloma tytułami. Pasję do historii z młodzieńczych lat wykorzystał w dziełach z gatunku filmów kostiumowych i historycznych  jak „Chopin. Pragnienie miłości”, „Hans Kloss Stawka większa niż życie”. Najsłynniejszym dziełem historycznym tego artysty jest zdecydowanie „Popiełuszko”, w którym Woronowicz zagrał główną rolę. Film zebrał przyzwoite recenzje biorąc pod uwagę skrajne opinie o scenariuszu i samym ujęciu głównej postaci. Bez dwóch zdań jednak Woronowicz przypieczętował tym występem swoją pozycję w polskiej kinematografii. Wystąpił między innymi w „Wałęsie” Wajdy, dobrze ocenianym „Kamerdynerze” Filipa Bajona, a jego nazwisko przewinęło się nawet przez absolutny hit ostatnich lat czyli „Zimnej Wojnie” Pawlikowskiego. Jego talent komediowy błyszczy w najnowszych filmach „Teściowie”, w którym wciela się w jednego z tytułowych bohaterów oraz komedii obyczajowej „Moje wspaniale życie” z tak utytułowaną aktorką jak Agata Buzek. 

Adam Woronowicz Seriale

Seriale, w których grał Adam Woronowicz to solidne polskie kino. Obowiązkowym seansem jest na pewno „Pakt” – dwu sezonowy hit wyprodukowany przez HBO z takimi gwiazdami w obsadzie jak Ostaszewska czy Dorociński. Woronowicz wciela się tu w niewielką lecz znaczącą rolę ambitnego ministra Skalskiego walczącego o polityczny stołek. Aktor ma na koncie też posadę charyzmatycznego chirurga w popularnym serialu „Diagnoza”, czy zakochanego naukowca walczącego o względy ukochanej z… własnym synem w serialu TVNu pod tytułem „Kod genetyczny”. 

Adam Woronowicz reklama piwa Łomża

Adam Woronowicz wystąpił też w wielu spotach reklamowych – w serii reklam banku ING, piwa Łomża oraz dwóch przekomicznych spotach przygotowanych przez producenta Samsung. W jednym z nich wraz Jakubem Dębskim vel Dem3000 recenzują serial „Gra o tron” oraz grę aktorską jednego z głównych bohaterów. Reklamę można znaleźć na youtubie – obowiązkowy must watch! 

Reklama stanowi czwartą część platformy komunikacyjnej o nazwie „W swoim tempie”, która rozpoczęła się 8 maja i będzie trwać aż do zakończenia wakacji. Wystąpił w roli głównej reklamy „Łomża 0,0%” , jest związany z marką Łomża od dwóch lat. W reklamie namawia on do wypróbowania bezalkoholowej wersji piwa Łomża.

W trakcie reklamy Adam Woronowicz, uznany aktor, podkreśla, że każdy może do nich – ambasadorów Tyskiego – zwracać się na Ty… Wyraża też swój humorystyczny punkt widzenia, sugerując, że wobec niego odpowiednie jest określenie „Pan Łomżunia„.

Adam Woronowicz Żona, dzieci 

Adam Woronowicz oprócz udanego życia zawodowego może również poszczycić się udanym życiem rodzinnym. Aktor jest żonaty z Agnieszką Woronowicz od 2002 roku czyli już blisko dwie dekady. Wychowują razem czwórkę dzieci: najmłodszej Aleksandry, Maksa, Rity i najstarszej Aleksandry. Aktor wiele razy podkreślał w wywiadach, że rodzina oraz wiara, którą wyniósł z domu, są filarem jego życia.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3,9 / 5. Liczba głosów 8

Bądź pierwszy i oceń artykuł