Kim jest Bartłomiej Topa?

0
(0)

Bartłomiej Topa to polski aktor filmowy i teatralny a także producent filmowy. Choć jest absolwentem technikum weterynaryjnego, to studia ukończył już na wydziale aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Znany głównie z takich hitów jak Pitbull czy Drogówka. W 2019 odznaczony Medalem za Szczególne Zasługi dla Nowego Targu, skąd pochodził. 

Bartłomiej topa- żona, dzieci.

Żoną Bartłomieja Topy była przez długi czas Agata Rogalska. W 2002 roku na świat przyszedł ich pierwszy syn- Antoni. W 2014 roku doczekali się drugiego dziecka. Niestety ku rozpaczy rodziców mały Kajetan urodził się z wadą serca, co nie pozwoliło mu przeżyć. Zmarł zaledwie 3 godziny po przyjściu na świat. Choć byli na to gotowi i o chorobie dziecka wiedzieli wcześniej, to była to niewyobrażalnie ciężka sytuacja, w której ucierpiało samo małżeństwo Bartłomieja i Agaty. Para nie wytrzymała tej próby i wkrótce rozeszli się. Po wielu latach udało mu się stworzyć szczęśliwy związek z Gabrielą Mierzwiak. Razem z nią oraz jej córkami stworzyli na nowo rodzinę i widać doskonale, że aktor dzięki temu odżył. Nigdy nie wymaże to z pamięci tragedii, którą przeżył, ale z czasem nauczył się o tym mówić i po długich latach udzielił nawet nielicznych wywiadów. 3 listopada 2021 roku para ogłosiła, że na świat przyszły bliźniaki- dwie córeczki. Również Antoni czynnie uczestniczy w życiu rodziny, tak więc sumując para ma już piątkę dzieci.

Bartłomiej Topa- Instagram.

Instagramowy profil Bartłomieja Topy obserwuje na ten moment ponad 82 tysiące osób. Zdecydowana większość zdjęć, które publikuje aktor to fotografie jego rodziny, zwierząt oraz uwiecznione podróże. 

Bartłomiej Topa- filmy.Bartłomiej Topa swoją karierę aktorską na dużym ekranie rozpoczął w 1990 roku filmem Zakład. Wiele osób później poznało go dzięki roli Zenka Pereszczako w serialu Złotopolscy– jednej z najpopularniejszych telenoweli tamtych lat, gdzie grał aż 7 lat. W 2003 roku wziął udział w świetnej komedii Zróbmy sobie wnuka, a dla kontrastu w 2007 zagrał Karola Łanie w gangsterskim serialu Pitbull. Możemy też kojarzyć jego twarz z postacią sierżanta sztabowego Ryszarda Króla z Drogówki czy Księdza Lemana z niesamowicie głośnego filmu Kler. Topa użyczył też swojego głosu bajkowym postaciom jako aktor dubbingowy. Wziął udział w produkcji takich hitów jak choćby Garbi: super bryka czy Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny. 27 października 2016 otrzymał Złotego Szczeniaka za najlepszą kreację aktorską na 5. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł