Kim jest Bartosz Walaszek? [żona, blog Ekipa, muzyka]

0
(0)

Bartosz Walaszek to muzyk, aktor glosowy i twórca animacji. Wielbiciel satyrycznego humoru, współtworzył ugrupowanie filmowe „Skurcz” i „Git produkcja”. Lider zespołu Bracia Figo Fagot.

Bartosz Walaszek – żona

O rodzinie artysty niewiele wiadomo – jedynie, że jego żoną została Katarzyna Kralewska-Walaszek, która współtworzyła z mężem kartony i wystąpiła w kilku teledyskach. Mają córkę Kingę. Walaszek prowadzi swój instagram, gdzie śledzi go 50 tyś osób. Publikuje głównie zdjęcia swoich prac animatorskich czy zakulisowych z koncertów. 

Bartosz Walaszek animacje, muzyka

Walaszek odpowiada za powstanie takich utworów jak „Bożenka”, która pomogła mu przebić się do mainstreamu internetowego. Współpracował z Czesławem Mozilem, Popkiem, Kazikiem i Stahurski. Tworzył teledyski do piosenek Kazika „idę tam gdzie idę” i „Las maquinas…”. Do dziś tworzy popularne animacje takie jak Generał Italia, „Piesek Leszek:, „Pod gradobiciem pytań”. Stworzył i zagrał główną rolę w niskobudżetowym serialu aktorskim :Kaliber volt 200”. To tam po raz pierwszy pojawili się bracia Figo Fagot, którzy należeli do głównej obsady serialu. Ich popularność zachęciła aktora do przeniesienia tych fikcyjnych postaci do prawdziwego świata – stworzył zespół muzyczny bracia Figo Fagot, którzy parodiowali zespoły disco polo. Ugrupowanie zadebiutowało na festiwalu Muzyki Żenującej Zacieralia w 2011 roku. Rok później wydali debiutancką płytę „Na bogatości”, która odniosła duży sukces a muzycy koncertowali z tym repertuarem po całej Polsce. Zespół wydał łącznie pięć albumów z czego dwa pokryły się zlotem. 

Bartosz Walaszek – w kulturze polskiej

Odbiór dzieł Walaszka jest bardzo skrajny. Niektórzy absolutnie nie mogą znieść jego satyrycznego stylu, który przewija się w jego animacjach i utworach. Inni regularnie bywają na jego koncertach i nie wyobrażają sobie soboty bez piwa w ręku i nowego odcinka „Blok ekipy”. Wpływ tutaj ma z pewnością stylizacja językowa czyli świadome wprowadzenie do wypowiedzi bohaterów bądź podmiotu lirycznego związki frazeologiczne i wulgaryzmy by nadać realizmu postaciom. Bohaterowie Walaszka choć doskonale urealnieni, reprezentują grupy społeczne z którymi wielu odbiorców nie chce się utożsamiać. Jednym z takich postaci jest Fagot z zespołu muzycznego. Jego piosenki poruszają tematy np.: damsko-męskie a podmiotem często są postacie prostych, wulgarnych polskich mężczyzn z nizin społecznych. Efekt jest bardzo realistyczny i dotyka prawdziwych problemów, jednak nie wpisuje się w aktualny trend politycznej poprawności. Muzyk był wielokrotnie oskarżany o fatshaming, slutshaming, promowanie alkoholizmu i przemocy. Z pewnością jest to odnoga sztuki wymagająca dystansu od swoich odbiorców rozumienia absurdalnego i abstrakcyjnego humoru a przede wszystkim dużej tolerancji na kicz.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł