Kim jest Czesław Mozil?

0
(0)

Skandalista, niepoprawny idealista, szalenie utalentowany artysta alternatywny. Pisze teksty, śpiewa, komponuje, gra na akordeonie. Urodził się w 1979 roku w Zabrzu, niespełna 5letni Czesław wyemigrował z rodzicami do Danii, gdzie ukończył Duńskie Konserwatorium Muzyczne. W wieku 28 lat powrócił do Polski i z powodzeniem od tego czasu rozwija karierę artystyczną. 

Czeslaw Mozil Żona

Droga Mozil do ustatkowania się była kręta i wyboista a przynajmniej sam lubił tak o niej opowiadać. Twierdzi, że miał wiele kochanek, rzadko miał samotne noce. Zapowiadał, że do sieci może trafić film pornograficzny z jego udziałem a nawet, że uprawiał seks w kościele. Piosenkarz porzucił jednak uroki życia kawalerskiego dla Doroty Zielińskiej, swojej wieloletniej przyjaciółce i stylistce. Skromny ślub odbył się w grudniu 2016 roku a para jest ze sobą do dzisiaj. W kilku wywiadach Czesław wyznał, że nie planuje mieć dzieci i chce mówić o tym jak najczęściej ponieważ „niektóre rzeczy trzeba powtórzyć wiele razy żeby stały się normą”. W ten sposób pragnie wesprzeć inne pary, które nie chcą lub nie mogą powiększyć rodziny.  

Czesław Mozil Ubrania

Czesław Mozil w 2012 roku razem z przyszłą żoną założył markę ubrań dla dzieci Czesiociuch. Ideą biznesu było stworzenie projektów neutralnych płciowo, które mogła nosić i siostra i brat. Oryginalne ubrania mają podkreślić indywidualizm młodych ludzi i zachęcać do swobodnego wyrażania siebie. Firma istnieje do dziś, na stronie można kupić bluzy, bluzeczki z długim rękawem, t-shirty, czerwoną czapkę a nawet dedykację od samego Czesława. 

Czesław Mozil Piosenki 

Ukraińsko-polski artysta, który do 28 roku mieszkał w Danii w 2007 zdecydował się na stałe zamieszkać w Polsce a także szturmem podbić rodzimy rynek muzyczny. W kwietniu 2008 roku wydał pierwszą płytę pod tytułem „Debiut”. Krążek promowała piosenka „Maszynka do świerkania”, która pewnie też za sprawą trochę dziwacznego ale bardzo ciekawego teledysku, wypełnionego karłami, stylizacjami z XIX wieku i teatralnych póz, pomogła krążkowi uzyskać status platynowej płyty. Drugim album nosi tytuł „POP” i zawierał takie hity jak „W sam raz”, „Krucha blondynka” czy „Caravan”. Piosenka „W sam raz” oraz niezwykle klimatyczny teledysk pomogły Czesławowi osiągnąć ogromny sukces i otrzymać angaż w talent show X-factor w którym zasiadał od 2011 do 2014 roku. Innym niezaprzeczalnym tryumfem była współpraca z Mozila z zespołem Bracia Figo Fagot i ich satyryczna piosenka „Zobacz dz*wko”. Piosenka spotkała się z uwielbieniem młodszych słuchaczy. Inną dużą współpracą w karierze Mozila była piosenka „Pieśń o szczęściu” wykonana z Melą Koteluk z 2013 roku, której tekstem był wiersz Krzysztofa Baczyńskiego. Utwór promował film „Baczyński”. 26 listopada 2021 roku powstał najnowszy album Czesława zatytułowany #Ideologiamozila. Płyta zawiera 11 piosenek, które są swoistym manifestem ważnych dla Mozila wartości. Utwór „Pan tu nie stał” nawiązujący do czasu PRLu, „Ziemia Obiecana” może być odczytywana w kontekście kryzysu imigracyjnego, w który Mozil jako osoba żyjąca wiele lat w Danii osobiście się angażował i czy bardzo osobisty kawałek „Z miłości” gdzie porusza temat miłości do ojczyzny. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł