Kim jest Emilian Kamiński? [dzieci, żona, wiek]

0
(0)

Aktor jest rodowitym warszawiakiem, urodził się w 1952 roku. Jego rodzice byli krawcami. Emilian interesuje się i odnosi sukcesy w wielu dziedzinach – dubbingu, aktorstwie, reżyserii scenografii a nawet przyrodzie– jest ogrodnikiem i rybakiem z zamiłowania. Kamiński ma za sobą 47 lat pracy artystycznej. Ukończył Państwową Wyższą Szkolę Teatralną w Warszawie w 1975 roku. Swój debiut zaliczył w Teatrze na Woli w tym samym roku. Emilian wyraźnie pamięta moment, w którym zdecydował o swojej przyszłości. Bulo to podczas studniówki w technikum, na której pojawili się trzech nieznanych nikomu studentów ze szkoły teatralnej. Zaczęli oni występować by sobie dorobić. Koleżanki z klasy Emiliana powiedziały, że powinien spróbować swoich sił i dołączyć do tech chłopaków co też zrobił. Zaśpiewał z nimi i odegrał kilka kwestii. Wszyscy go mocno chwalili i zachęcili do przyjścia do szkoły teatralnej. 

Emilian Kamiński – człowiek, który kocha teatr. 

Z miłości do teatru uruchomił własna scenę dramatyczną o nazwie „Teatr Kamienica”, który działa już od 13 lat. Miejsce, w którym mieści się scena to kamienica w stylu secesyjnym z 1910 roku. Została ona gruntownie odnowiona jednak historia tego miejsca nadal jest żywa. W piwnicy znajdował się schron i punkt opatrunkowy Armii Krajowej podczas II Wojny Światowej. Placówka wspiera wiele fundacji i organizuje wydarzenia kulturalne skierowanie często do dzieci. Regularnie odbywa się festiwal „Magik” podczas którego dzieci z zespołem downa lub innymi niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi przygotowują spektakle. Emilian jest bardzo dumny z tych eventów, uważa że nie ma lepszego sposobu na wyrażanie się niż poprzez sztukę i cieszy się, że może dać dzieciom tę możliwość. Nie pobiera opłat za realizowanie tych spotkań co jest największą pomocą dla fundacji opiekującymi się swoimi podopiecznymi.

Emilian Kamiński – dubbing

Aktor opowiedział o swoich początkach w dubbingu na kanale „Widzę głosy”. Zaczęło się od angażu w „Kronikach Barchestera” gdzie otrzymał rolę kapelana Slołpa. Rola dziwnego księdza, którego oryginalnie ogrywał aktor Alan Rickam tak spodobała się Emilianowi, że postanowił robić więcej dubbingów. Najbardziej znaną rolą artysty jest z pewnością Pumba z „Króla Lwa”. Emilian zdradził sekret charakterystycznego zachrypnięcia postaci – niestrawność! Pumba był żarłokiem i problemy żołądkowe znalazły odbicie w kreowaniu tej postaci. Efekt jest genialny w swojej prostocie. Inną uwielbianą przez widzów rolą jest krab Sebastian z „Małej Syrenki”. Aktor brał też udział w „Toystory”, „Kociej ferajnie” i wielu innych. Aktor uwielbia swoją pracę i wyraził podziw dla najlepszego instrumentu świata czyli głosu. Możliwość wydobywania z niego najprzeróżniejszych dźwięków i zabawy nim daje aktorowi ogromną satysfakcję. 

Emilian Kamiński – żona, wiek

Aktor jest w związku małżeńskim z Justyną Sieńczyłło. Żona jest pełna podziwu dla pracowitości męża i chwali wszystkie jego talenty. Również jego dzieci w tym syn Cyprian w wywiadach podkreśla, że jest bardzo wdzięczny za dobre wychowanie, które otrzymał od swojego ojca. Aktor ma jeszcze dwójkę dzieci Natalię z pierwszego związku i syna Kajetana. Aktor mieszka z żoną w Józefowie w 120 metrowym dworku blisko natury.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł