Kim jest Filip Bobek?

0
(0)

Urodzony w 1980 roku Filip Bobek, jest polskim aktorem telewizyjnym i teatralnym, którego szersza publiczności kojarzy natychmiast z rolą głównej, męskiej postaci w serialu „BrzydUla”. Aktor pochodzi z Gdańska, a na polskiej scenie filmowej jest aktywny od 1999 roku. Fani mogą śledzić jego zdjęcia z życia prywatnego oraz zawodowego na oficjalnym profilu na Instagramie, na którym zrzesza wokół siebie już ponad 142 000 followersów.

Filip Bobek – życiorys i kariera filmowa

Aktor już w najmłodszych latach interesował się filmem, kulturą i sztuką, dlatego nikogo nie zdziwiło, gdy zaczął brać udział w zajęciach teatralnych w Pałacu Młodzieży. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego podjął naukę na PWST w Warszawie i w 2005 ukończył na tej uczelni renomowany Wydział Aktorski. Debiutował jeszcze przed studiami, epizodyczną rolą w sztuce „Zabicie ciotki”  reżyserowanej przez Andrzeja Bursę w Teatrze Wybrzeże, w którym Bobek pojawiał się także w rolach statystów.

Nie wszyscy wiedzą, że na długo przed rozpoczęciem swojej kariery na wielkim ekranie brał udział w edukacyjnych filmikach z różnorodnymi, chemicznymi doświadczeniami, które stanowiły potem dodatek do podręczników w polskich gimnazjach. To również on był dobrze rozpoznawalną twarzą spotów reklamowych marki Prince Polo.

Debiut na małym ekranie: serial Kryminalni, produkcji TVN.

Przegląd aktorskiej filmografii:

  • Produkcje fabularne: Ranczo Wilkowyje, Weekend, 80 milionów, Sala samobójców, Wkręceni 2
  • Produkcje serialowe: Kryminalni (debiut serialowy), Magda M, Na dobre i na złe, Daleko od noszy, Na wspólnej, Pensjonat pod Różą, Kopciuszek, Egzamin z życia, Oficerowie, kultowa BrzydUla dzięki której zyskał większą popularność, Barwy szczęścia, Prosto w serce, Hotel 52, Klub szalonych dziewic, 2XL, Ojciec Mateusz, Przyjaciółki, Singielka, W rytmie serca i Ultraviolet

W teatrze zagrał w ponad dziesięciu sztukach, m.in. „Ślubie” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, „Przerwanej pieśni” Komasy, „Mamma Medei” Moniki Dobrowolańskiej, „Ferdydurke” Tyszkiewicza, „Kochanie na kredyt” Olafa Lubaszenko, „Boboku” Grigorija Lifanova, „Scenach z buntu Żaków” Biernackiego, „Weselu, Reaktywacja” Piotra Łazarkiewicza, „Gdy rozum śpi budzą się demony” Marka Fiedora czy w „Człowieku bez twarzy” Andrzeja Bartnikowskiego.

W 2009 po raz pierwszy nagrodzony Gwiazdą Roku serwisu dla kobiet Party.pl w kat. Odkrycie Roku, później zdobył również Telekamery 2010, nagrodę Bravoora, Viva! Najpiękniejsi i Oskary Fashion 2011 dla Najlepiej ubranego polskiego aktora.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł