Kim jest Filip Pławiak? [żona, filmy, Instagram]

SAMSUNG CSC
5
(1)

Filip Pławiak to aktor młodego pokolenia urodzony w 1989 roku, pochodzi z Nowego Sącza. Swoje powołanie aktorskie pielęgnował już od liceum uczęszczając do miejskiego Ośrodka Kultury i występując przed tamtejszą publicznością. Ukończył Szkolę Filmową w 2012 roku w Łodzi a debiutował jeszcze przed obronieniem dyplomu w filmie Wenecja z 2010 roku w reżyserii Jana Kolskiego. 

Filip Pławiak – instagram, życie prywatne 

aktor dba o swoją prywatność. Nie publikuje zbyt wielu zdjęć w internecie, o jego życiu prywatnym wiemy jedynie, że spotykał się z koleżanką z planu „Wołyń” Michaliną Łabacz jednak nic nie wiadomo o ich aktualnym statusie ani planach na przyszłość. Jedynie z wywiadów wiemy o jego pasji jakim jest sport – Pławiak ma brązowy pas karate. Lubi aktywnie spędzać czas na przykład jeżdżąc konno, grając w tenisa czy pływając. 

Filip Pławiak – filmy

Aktor mimo młodego wieku ma już na koncie kilka głośnych ról. Jedną z jego najważniejszych był angaż na głównego bohatera w filmie „Czerwony pająk” z 2015 roku w reżyserii Marcina Koszałka. Fabuła jest oparta na faktach, opowiada historię mordercy z Krakowa z ubiegłego wieku. Pławiak przyznał, że było to bardzo wymagające doświadczenie zarówno pod względem wczucia się w odgrywanego bohatera jak i cała atmosfera na planie z uwagi na ciężką emocjonalnie historię, którą opowiada powodowała u wszystkich pracujących na planie często gęsią skórkę. Chociaż film nie zdobył szerszego uznania dla samego aktora było to cenne doświadczenie, które zapewniło mu rozpoznawalność. Inne ważne role w jego karierze to „Prosta historia o morderstwie” gdzie grał ponownie jedną z głównych ról u boku Chyry czy Kingi Preis czy „303. Bitwa o Anglię” gdzie grał niewielką rolę ale miał okazję współpracować z brytyjskimi gwiazdami jak Milo Gibson czy Iwan Rheon (znany z „Gry o tron”).

Filip Pławiak seriale

Inna ważną skladową kariery Pławiaka to role serialowe. Jego najlepiej ocenianym bohaterem jest Kordian Oryński z „Chyłki” gdzie gra wraz z bardzo cenioną aktorką Magdaleną Cielecką. Wystąpił też w „Pakcie” z Dorocińskim, „Nielegalnych” czy „Zbrodni”. Aktor w wywiadzie z fundacją OFF Camera zdradził, że wybierając role kieruje się ich różnorodnością co widać w jego filmografii. Pławiak wyznał, że widzial kilka odcinków Chyłki jednak nie lubi oglądać siebie na ekranie. Zazwyczaj dzieje się to podczas premier filmowych jednak zwykle podczas tych okazji wychodzi jego natura perfekcjonisty i podchodzi do siebie bardzo krytycznym okiem. Seans filmu z jego udziałem to tylko kolejna okazja by coś sobie wytknąć. Być może właśnie ta bezlitosność w samokrytyce jest odpowiedzialna za sukces aktora.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł