Kim jest Grzegorz Hyży [wiek, wzrost, waga, żona, dzieci]

5
(1)

Grzegorz Hyży jest popularnym polskim wokalistą i autorem tekstów, który zdobył szerokie uznanie dzięki udziałowi w trzeciej edycji programu „X-Factor”, gdzie zajął drugie miejsce. Jego muzyka oscyluje na pograniczu popu i rocka. Po udziale w „X-Factor” Hyży wydał swój debiutancki album studyjny o tytule „Z całych sił”, za który otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku.

Biografia Grzegorza Hyżego

Grzegorz Hyży (ur. 27 maja 1987 roku w Gnieźnie) to polski wokalista, który zyskał popularność jako finalista trzeciej edycji programu „X Factor”. Jest również założycielem i liderem zespołu Grzegorz Hyży & Band. Pochodzi z rodziny o muzycznych korzeniach. Jego dziadek był muzykiem grającym na akordeonie, wujek nauczył go gry na gitarze, a ciotka na instrumencie dudy. Ukończył liceum ogólnokształcące w Gnieźnie. Przez 10 lat oddawał się swojej pasji, treningom capoeiry, w wyniku czego zdobył stopień instruktorski w tej dziedzinie.

Karierę muzyczną Hyży rozpoczął pod koniec sierpnia 2010 roku, gdy po jednym z koncertów typu jam session założył zespół BrytFunky w Poznaniu. Grupa szybko się rozpadła po roku współpracy, ale Hyży nie zrezygnował z muzyki i utworzył formację Grzegorz Hyży & Band. W 2013 roku Hyży zdecydował się wziąć udział w przesłuchaniach trzeciej edycji programu „X Factor”, do których udała się również jego żona, Maja. Para wystąpiła indywidualnie przed jurorami – Tatianą Okupnik, Kubą Wojewódzkim i Czesławem Mozilem – i obojgu udało się przejść do kolejnego etapu programu. Para dotarła do półfinału konkursu, a do finału zakwalifikował się tylko Grzegorz. Ostatecznie zajął drugie miejsce. W finale miał możliwość wystąpić w duecie z Rea Garveyem, członkiem zespołu Reamonn.

W kwietniu 2014 roku wydał debiutancki singiel pt. „Na chwilę”, który osiągnął pierwsze miejsce na polskiej liście airplay. Singiel zapowiadał pierwszy studyjny album wokalisty, zatytułowany „Z całych sił”, którego premiera odbyła się 27 maja 2014 roku. Współautorem i współproducentem albumu był Bartosz „Tabb” Zielony. Warto również wspomnieć, że w 2017 roku ukazał się kolejny album Grzegorza Hyżego, zatytułowany „Momenty”.

Kariera i rodzina Grzegorza Hyżego

W rodzinie Grzegorza obecne były silne muzyczne tradycje. Jego dziadek był mistrzem gry na akordeonie, wujek nauczył go grać na gitarze, a ciotka na dudach. Po ukończeniu szkoły podstawowej, Grzegorz kontynuował naukę w gnieźnieńskim I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie zdobył maturę.

Przez pełne dziesięć lat Grzegorz Hyży trenował capoeirę i osiągnął stopień instruktora w tej dziedzinie.

Jego profesjonalna kariera muzyczna rozpoczęła się pod koniec sierpnia 2010 roku, kiedy wraz z grupą przyjaciół założył zespół o nazwie BrytFunky. Zespół powstał po jednym z koncertów typu jam session, który odbył się w Poznaniu. Niestety, grupa rozpadła się po roku współpracy. Wtedy Grzegorz Hyży postanowił założyć nową formację, Grzegorz Hyży & Band, którą objął przywództwo. Skład zespołu obejmował Macieja Jałowskiego (gitara), Kubę Wilczka (klawisze), Damiana Krawczyka (perkusja) i Grzegorza Nowaka (gitara basowa).

W 2013 roku Grzegorz Hyży i jego ówczesna żona Maja postanowili wziąć udział w przesłuchaniach do popularnego programu „X Factor”, emitowanego przez stację TVN. Wystąpili osobno przed jury, w skład którego wchodzili znani artyści, tak jak Tatiana Okupnik, Czesław Mozil i Kuba Wojewódzki. Oboje przeszli do kolejnego etapu i dotarli aż do półfinału konkursu. Jednak tylko Grzegorz zakwalifikował się do finału, zajmując ostatecznie drugie miejsce, przegrywając jedynie z Klaudią Gawor. W finale miał okazję wystąpić w duecie z Rea Garveyem z zespołu Reamonn.

W kwietniu 2014 roku Grzegorz Hyży wydał swój debiutancki singiel o tytule „Na chwilę”, który zajął pierwsze miejsce na krajowych listach airplay. Ten utwór zapowiadał jego pierwszy studyjny album zatytułowany „Z całych sił”, który miał swoją premierę 27 maja 2014 roku. Bartosz „Tabb” Zielony był współproducentem i współautorem tego albumu.

18 czerwca 2015 roku Grzegorz Hyży otrzymał zaszczytny tytuł „Ambasadora Miasta Gniezna” nadany przez Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza.

12 maja 2017 roku Grzegorz Hyży wydał swój drugi studyjny album o tytule „Momenty”. Na płycie znalazły się cztery single: „Pod wiatr”, „O Pani!”, „Noc i dzień” oraz „Niech pomyślą, że to ja”. W tym samym roku nagrał duet z znaną wokalistką Kayah o tytule „Podatek od miłości”, który został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu o tym samym tytule.

Od lata 2018 roku Grzegorz Hyży był jednym z trenerów w dziewiątej edycji programu „The Voice of Poland”, emitowanego przez TVP2.

Grzegorz Hyży — życie prywatne

Krótko po zakończeniu programu X Factor, Grzegorz Hyży rozstał się z żoną Mają, z którą ma dwóch synów.

Po rozstaniu z żoną, Grzegorz Hyży nawiązał związek z Agnieszką Popielewicz, prezenterką Polsatu. 17 lipca 2015 roku w Rzymie, w Pałacu Senatorskim na Kapitolu, Grzegorz Hyży i Agnieszka Popielewicz zawarli związek małżeński. Agnieszka ma córkę Martę (ur. 2013) z poprzedniego małżeństwa z biznesmenem Mikołajem Witem.

Grzegorz Hyży – Maja Hyży

Przez wiele lat Grzegorz Hyży był związany z Mają Hyży. Para miała bliźniaków, synów o imionach Wiktor i Aleksander. W roku 2013 razem wystąpili w programie „X Factor”. W dniu 17 lipca 2015 wokalista wziął ślub z prezenterką telewizyjną Agnieszką Popielewicz.

Grzegorz Hyży: dyskografia

Pierwsza płyta o nazwie „Z całych sił” została wydana w 2014 roku. Bartosz „Tabb” Zielony był współproducentem i współautorem tego albumu. Na tej płycie znalazła się piosenka „Na chwilę”, która osiągnęła pierwsze miejsce w polskim zestawieniu airplay.

W 2017 roku Grzegorz Hyży wydał swój drugi studyjny album zatytułowany „Momenty”. Na tej płycie znalazły się utwory promujące, takie jak „Pod wiatr”, „O Pani!”, „Noc i dzień” oraz „Niech pomyślą, że to ja”.

W tym samym roku nagrał również singiel w duecie z Kayah o tytule „Podatek od miłości”, który był częścią promocji filmu o tym samym tytule.

Warto wspomnieć, że Hyży był jednym z trenerów w dziewiątej edycji programu „The Voice of Poland” emitowanego na TVP2 w 2018 roku. Jego udział w programie przyczynił się do zwiększenia jego popularności. Choć rzadko daje koncerty, przyciąga tłumy fanów, którzy razem z nim śpiewają znane i lubiane piosenki.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł