Kim jest Grzegorz Małecki? [dzieci, książka, żona]

0
(0)

Grzegorz Małecki jest aktorem, znanym z wystąpień w teatrze, filmach, telewizji jak i również w rolach dubbingowych. Ma 46 lat, urodzony 19 czerwca 1975 roku w Warszawie w małżeństwie aktorki Anny Seniuk i kompozytora Macieja Małeckiego. Mierzy 1,82m.

Trudne początki w teatrze.

Studiował na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Małecki wspominał wielokrotnie, że studiowanie było ciężkie. Zmagał się z tremą przed wystąpieniami, wzmacnianą podwyższonymi oczekiwaniami wobec dziecka uznanych artystów. Sama Ania Seniuk już wtedy wykładała sztuki teatralne na tej samej szkole wyższej. Miłość do koleżanki ze studiów pomogła mu utrzymać się w decyzji, natomiast miłość do aktorstwa przyszła później. Jego pierwszą „poważną” rolą był lajkonik w „Operetce” Witolda Gombrowicza – aktor czuł tylko zażenowanie będąc zatrudniony do przebiegnięcia 2 razy po scenie z doczepionym końskim ogonem.

Pierwsze sukcesy teatralne.

Możliwość odniesienia przyszłych sukcesów zwiastował jeszcze koniec studiów, jako pierwszy aktor zdobył 5 oddzielnych nagród w 2000 roku podczas XVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. To właśnie tym sukcesem wygrał staż w Teatrze Narodowym, w którym kontynuował drogę aktorską. Początkowa niepewność przerodziła się w pasję. Ciężka praca zdecydowanie opłaciła się, Grzegorz Małecki, szczególnie za swoje komediowe role, zdobył wielokrotnie prestiżowe nagrody i nominacje za swoją pracę i jest powszechnie uważany za pilar polskiego teatru.

Nie tylko teatr!

Główną miłością Grzegorza Małeckiego była i będzie scena teatralna, jednak możemy też podziwiać jego aktorstwo na dużym i małym ekranie. Grał w polskich komediach takich „Och, Karol 2”, „Lejdis” i nawet zagrał główną rolę w „Na układy nie ma rady”, pojawiał się w „M jak Miłość”, a obecnie regularnie w serialowej „Blondynce”. Podkładał też głos w grach, choćby jako jedna z głównych postaci w „Heavy Rain”.

Grzegorz Małecki prywatnie.

Miłością z czasów studiów aktora była Maja Hirsch. Później, pracując już jako aktor, związał się z aktorką Kingą Ilgner, z którą pracował w Teatrze Narodowym. Pobrali się w 2006 roku i doczekali się dwójki dzieci – Antoniny i Franciszka. Związek nie wytrzymał długo i para wzięła rozwód po 6 latach. Grzegorz Małecki następnie związał się z Edytą Olszówką, specjalistką od PRu. Zaręczyli się w 2013r, jednak rozstali 2 lata później.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł