Kim jest Iggy Azalea ? [instagram, figura, rap]

0
(0)

Iggy Azalea, urodzona jako Amethyst Amelia Kelly, jest raperką, piosenkarką i autorką tekstów z Australii, która zyskała sławę dzięki swoim przebojom, takim jak „Fancy” i „Black Widow”. Urodziła się 7 czerwca 1990 roku w Sydney w Australii. W wieku 16 lat porzuciła szkołę średnią i przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, aby rozpocząć karierę muzyczną.

W 2011 roku Azalea wydała swój pierwszy mixtape „Ignorant Art”, który zyskał niewielką, ale oddaną rzeszę fanów. Zyskała więcej uwagi w 2012 roku, kiedy podpisała kontrakt płytowy z Grand Hustle Records, wydawnictwem Atlantic Records założonym przez rapera T.I. W 2012 roku wydała swój drugi mixtape, „TrapGold”, który spotkał się z uznaniem krytyków.

Wielki przełom Azalei nastąpił w 2014 roku wraz z wydaniem jej debiutanckiego albumu „The New Classic”. Album odniósł komercyjny sukces, debiutując na trzecim miejscu listy Billboard 200 i zdobywając cztery nominacje do nagrody Grammy. Album zawierał takie hity jak „Fancy” i „Black Widow”, które podbijały listy przebojów na całym świecie. „Fancy” przyniosła jej także nagrodę Billboard Music Award za najlepszą piosenkę przesyłaną strumieniowo (audio).

Pomimo swojego sukcesu Azalea przez całą swoją karierę spotykała się z krytyką i kontrowersjami. Została oskarżona o przywłaszczenie kulturowe i spotkała się z ostrym sprzeciwem za używanie przez nią afroamerykańskiego języka angielskiego w języku narodowym w swojej muzyce. Została również oskarżona o synchronizację ruchu warg podczas występów na żywo i brak szacunku dla innych artystów.

W 2015 roku Azalea wydała swój drugi album studyjny „Reclassified”, który zawierał przerobione wersje utworów z „The New Classic”, a także nowe piosenki. Album otrzymał mieszane recenzje i nie odniósł takiego sukcesu jak jej debiut.

Od tego czasu Azalea wydała kilka singli i współpracowała z innymi artystami, w tym „Kream” z Tygą i „Sally Walker”. W 2019 roku wydała także EP-kę zatytułowaną „Wicked Lips”. Jednak nie wydała jeszcze trzeciego pełnometrażowego albumu.

Iggy Azalea Dyskografia

Rzućmy okiem na dyskografię Iggy Azalea i niektóre z jej najlepszych piosenek.

Dyskografia:

The New Classic (2014): To debiutancki album Iggy’ego Azalei, który ukazał się w 2014 roku. Album zawiera przeboje, takie jak „Fancy” z udziałem Charli XCX, „Black Widow” z udziałem Rity Ory i „Work”.

Reclassified (2014): Jest to reedycja The New Classic, która zawiera pięć nowych utworów. Album zawiera współpracę z Jennifer Hudson, Ellie Goulding i MO.

Survive the Summer (2018): To trzecia EP-ka Iggy’ego Azalei, która zawiera sześć utworów. Album zawiera współpracę z Tygą, Wizem Khalifą i Kash Doll.

Najlepsze utwory:

Fancy: „Fancy” to jedna z najbardziej udanych piosenek Iggy’ego Azalei, która została wydana w 2014 roku. Utwór zawiera Charli XCX i zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 w USA. Chwytliwy rytm utworu i pewny siebie styl rapowania Iggy’ego sprawiły, że natychmiast uderzyć.

Black Widow: „Black Widow” z udziałem Rity Ory to kolejny hit z debiutanckiego albumu Iggy Azalea. Mroczny i nastrojowy rytm utworu w połączeniu z potężnym wokalem Iggy’ego i Rity sprawiły, że stał się ulubieńcem fanów.

Work: „Work” to trzeci singiel z debiutanckiego albumu Iggy Azalea, który ukazał się w 2013 roku. Optymistyczne tempo utworu i chwytliwy refren sprawiły, że stał się on natychmiastowym hitem. Piosenka odniosła komercyjny sukces i pomogła Iggy Azalei stać się wschodzącą gwiazdą przemysłu muzycznego.

Zespół: „Team” to singiel z drugiego albumu Iggy Azalea, który ukazał się w 2016 roku. Mocne przesłanie utworu i chwytliwy beat sprawiły, że stał się ulubieńcem fanów. Teledysk do piosenki przedstawia Iggy’ego i grupę tancerzy występujących na neonowym tle.

Kream: „Kream” z udziałem Tygi to singiel z EP-ki Iggy’ego Azalei Survive the Summer, która ukazała się w 2018 roku. Wyluzowany rytm utworu i pewny siebie styl rapowania Iggy’ego sprawiają, że jest to wyjątkowy utwór. Teledysk do piosenki przedstawia Iggy’ego i Tygę występujących na psychodelicznym tle.

Dyskografia Iggy Azalea jest pełna przebojów, które prezentują jej wyjątkowe brzmienie i styl. Jej umiejętność łączenia hip-hopu i popu uczyniła ją jedną z najbardziej utytułowanych artystek dekady. Wraz z jej niedawnym wydaniem albumu „The End Of An Era” w 2021 roku, nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co Iggy ma dla nas w zanadrzu w przyszłości.

Pomimo kontrowersji i wzlotów i upadków w jej karierze, nie można zaprzeczyć, że Iggy Azalea wywarła znaczący wpływ na przemysł muzyczny. Jej wyjątkowy styl i chwytliwe bity sprawiły, że stała się powszechnie znana, a jej sukces utorował drogę innym raperkom. Kontynuując pracę nad nową muzyką, nie ma wątpliwości, że Iggy Azalea pozostanie siłą, z którą należy się liczyć w branży muzycznej.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł