Kim jest Jacek Stachursky? [wiek, żona, dzieci, choroba, koncerty]

Fot instagram @jacek_stachursky
4
(4)

Wokalista Jacek Stachursky zadebiutował na polskiej scenie muzycznej w 1994 roku. Jego kariera nabrała rozpędu po nagraniu piosenki Taki jestem, a kolejne albumy pokrywały się złotem i platyną. Starsze pokolenie z pewnością pamięta tekst hitu Zostańmy razem, a młodsi bawią się przy Doskozzzie. W styczniu tego roku „Typ niepokorny” skończył 56 lat. Co słychać u Stachursky’ego?

Jacek Stachursky — życiorys

Stachursky, a właściwie Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, urodził się 26 stycznia 1966 roku. Pochodzi z województwa śląskiego, a dokładnie z Czechowic-Dziedzic. W młodości był harcerzem. Talent muzyczny odziedziczył po ojcu, który wprawdzie był górnikiem, ale w wolnych chwilach grywał na perkusji w zespołach jazzowych.

Jacek Stachursky studiował prawo, pedagogikę oraz produkcję telewizyjno-filmową. Ostatecznie ukończył tylko prawo, a w 2017 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim.

Był radnym miejskim w Czechowicach-Dziedzicach i powiatowym w powiecie bielskim. W 2007 roku wziął Stachursky udział w programie Taniec z Gwiazdami, jednak po pierwszym odcinku nabawił się kontuzji i wycofał się z programu. Trzy lata później wystąpił w programie Królowie Densfloru.

Satachursky zaskoczył jakiś czas temu opinię publiczną stwierdzeniem, że żywi się energią słoneczną. Jak potem wyjaśnił, miał na myśli jedynie to, że jest ona niezbędna do utrzymywania naszej cywilizacji przy życiu.

Kariera muzyczna

W latach 80. Stachursky był wokalistą rockowego zespołu Eve, później Eve Boys. Po pięciu latach zespół przestał istnieć, a Jacek został DJ-em w lokalnej rozgłośni radiowej w Pszczynie. To właśnie wtedy przybrał pseudonim artystyczny Stachursky.

W 1994 roku nagrał piosenkę Taki jestem i od tego momentu kariera nabrała rozpędu. Piosenkę Samo życie wykorzystano w 2002 roku do czołówki serialu o tym samym tytule, a kolejne, jak na przykład Typ niepokorny, Kieliszki, ESSA oraz Szampan i truskawki szybko stawały się wielkimi hitami. Wiele jego płyt zdobyło status złotych i platynowych. W 2006 roku za utwór Z każdym twym oddechem otrzymał Słowika Publiczności podczas festiwalu w Sopocie.

Artysta tworzy muzykę z pogranicza pop i dance, a nawet disco polo. Nazywany jest królem muzyki tanecznej, a także ikoną współczesnego przemysłu popowego w Polsce. W ostatnim czasie w jego utworach dominuje charakter klubowy.

Gwiazdor w jednym z wywiadów szczerze wyznał, że to pieniądze są głównym powodem, dla którego niegdyś stanął na estradzie i zaczął śpiewać, a jego utwory miały służyć wyłącznie do zabawy.

… zawsze chciałem poprzez muzykę pokazać, że jestem człowiekiem nietuzinkowym, obdarzonym talentem, samozaparciem, bezwzględnością w dążeniu do celu. I który przede wszystkim świetnie bawi się tym, co robi.

Czy Stachursky ma rodzinę? Ile dzieci ma Jacek Stachursky?

W 1994 roku Jacek Stachursky stanął na ślubnym kobiercu ze swoją partnerką życiową Iwoną Łaszczok. Rok później, na świecie pojawił się ich syn, dla którego rodzice wybrali imię po ojcu. Ich drogi skrzyżowały się przez przypadek. Wówczas Iwona pracowała w wytwórni fonograficznej, do której Jacek wysłał swój utwór zatytułowany „Taki jestem”. Po kilku miesiącach, zdecydowali się na ślub, a od tamtej chwili stanowią niezwykle zgrany duet. Jednakże artysta nieczęsto wypowiada się publicznie na temat swojego życia prywatnego.

Jacek Stachursky: Instagram

Więcej na ten temat wokalisty można dowiedzieć się z jego Instagrama, gdzie można go znaleźć pod nazwą @jacek_stachursky. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 43 tysiące użytkowników tego serwisu.

Co aktualnie robi Jacek Stachursky?

Pod koniec 2019 roku muzyk wydał czternasty już album 2K19, na którym znalazło się 11 utworów, oscylujących brzmieniowo wokół muzyki klubowej. Płytę promował singiel Doskozzza. W 2020 roku krążek dostał nominację do Muzycznej Nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku – Elektronika.

Miesiąc po premierze 2K19 artysta nagrał Jasssełka wraz z Kieleckim duetem LETNI, potem pojawiły się takie utwory, jak AYESSSA oraz Polska Krew.

Stachursky prowadzi własny kanał na Youtube, gdzie umieszcza swoje utwory i kolaboracje.

Czy Jacek Stachursky jest chory? Dlaczego Stachursky tak schudł?

W 2019 roku fani mocno zaniepokoili się wyglądem piosenkarza, Stachursky bowiem bardzo mocno schudł. Artysta obecnie wydaje się w niczym nie przypominać siebie sprzed dwudziestu lat, gdy na listach przebojów królował jego Typ niepokorny. Powód tak drastycznej zmiany wyglądu wyjawił podczas wizyty w programie Dzień dobry TVN, gdzie powrócił do tematu swojej kontrowersyjnej diety sprzed lat. Potwierdził, że nadal ją praktykuje.

Wszyscy żywimy się energią i u mnie ma to przełożenie na muzykę.

Nie wiadomo jednak, czy to właśnie „dieta słoneczna” stoi za tak ogromną metamorfozą piosenkarza, czy przemiana Stachursky’ego może wynikać z faktu, że z racji 25-lecia działalności artystycznej miał naprawdę ręce pełne pracy, co w ten sposób odbiło się na jego wyglądzie…

Fanom, którzy zastanawiają się nad tym, jak muzykowi udaje się utrzymać dobrą wagę, możemy przypomnieć jego wypowiedź sprzed kilku lat, którą udzielił Faktowi

Jak widzę, że jestem za gruby, to poszczę i tak doprowadzam się do sensownej wagi. Zwizualizowałem sobie mój wygląd, wizerunek i chcę do tego doprowadzić.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 4

Bądź pierwszy i oceń artykuł