Kim jest Jarosław Boberek? [partnerka, dzieci, dubbing]

0
(0)

Jarosław Boberek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów starszego pokolenia. Urodził się w 1963 roku w Szczecinku w województwie pomorskim. Jest aktywny zaowodowo od 1988 roku i w ciągu tych lat wykonał niezliczoną ilość dubbingów, odegrał wiele niezapomnianych ról filmowych i serialowych, które umilały wieczory i dorosłym i dzieciom przez dekady i z pewnością nadal będą. 

Jarosław Boberek dubbing 

Aktor często jest nazywany królem polskiego dubbingu. Po wybraniu na jego profilu na stronie filmweb zakładki z rolami glosowymicala strona potrafi się zaciąć w wyniku ogromnej ilości pozycji, które się otwierają. Ten niezwykle pracowity artysta ma na koncie setki ról w filmach animowanych, anime, kreskówkach serialowych. Aktor podkładał głos pod takie klasyki jak „101 dalmatyńczyków” zarówno w wersji animowanej jak i filmowej. „Zakochany kundel”, „Epoka lodowcowa”. Podkładał też głosy pod seriale kreskówkowe emitowane np. na Cartoon Network jak Krowa i kurczak” czy „Jam łasica” gdzie wcielal się w tę samą postać czerwonego diabła. Ciekawostką może być fakt, że w rolach śpiewanych Jarosław Boberek nigdy nie był dublowany. Nie zabrakło jego głosu nawet w kultowym „Shreku: gdzie odegrał trzy ślepe myszy i trzy świnie. 

Jarosław Boberek i dubbing łotrów:

Aktor grał też negatywne postacie np. w filmie „Asterix i Obelix Misja Kleopatra” gdzie odegrał złego czarnoksiężnika Otisa czy w „Lucky Luck” gdzie wcielił się w jednego z braci Daltonów. Boberek uchylił w jednym z wywiadów rąbka tajemnicy na temat swoich ulubionych bohaterów. Jednym z nich był przesympatyczny rekin z „Rebek z ferjany” studia Dreamworks. Mimo groźnego wyglądu nie miał natury drapieżnika co powodowało wiele komicznych sytuacji. Osoby urodzony w latach 90 mogą kojarzyć artystę z popularnej kreskówki „Edd, Ed i Eddi” emitowanej na FoxKids od 1999 roku. Są też produkcje, w których głosu. Są też produkcje, w których glosu aktora nie rozpoznalibyśmy nigdy ponieważ został tak dobrze zamaskowany. Przykładem jest chociażby Kaczord Donald czy Król Julian z animacji „Madagaskar”. 

Jaroslaw Boberek etyka pracy.

Aktor jak na pracoholika przystało, nie choruje bo „nie ma na to czasu”. Nie gra też w gry video, które nazywa złodziejami czasu, mimo że użyczył głosu wielu bohaterom z gier np. w „Wiedźminie”, „Uncharted”, „Baldurs Gate”. Nie sposób jest wymienić i sukcesów Boberka bo zajęłoby to wiele stron i z pewnością materiału wystarczyłoby na pokaźną książkę. A byłaby to fascynująca książka. 

Jarosław Boberek partnerka i dzieci.

Aktor jest żonaty od wielu lat z Iloną Kucińską, z którą dzieli pasję do ról głosowych. Aktorka jest znana z podkładania głosu do takich znanych tytułów jak „Dragon Age”, „Disciples”, „Kung fu Panda”. Małżeństwo ma dwóch dorosłych już synów – Jana oraz młodszego Franciszka. Z pierwszego małżeństwa ma syna Maksymiliana.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł