Kim jest Jason Momoa? Książkowy wzorzec męskości.

0
(0)

Kojarzycie żart w stylu ,,kiedy wszyscy stali w kolejce po urodę, ja stałem w tej po talent”? Wygląda na to, że Jason Momoa jakimś cudem stał w każdej. Faceci chcieli być nim, kobiety za nim szalały. Niejednego musiał nabawić kompleksów, choć nie można go za to winić. Joseph Jason Namakaeha Momoa, bo tak brzmi jego pełne nazwisko to amerykański aktor, model, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Człowiek orkiestra w pełnym tego słowa znaczeniu. Wydaje się, że gdyby się uparł to sam napisałby scenariusz, zagrał wszystkie role, wypuścił go a na koniec poprowadził ceremonię wręczenia nagród za niego. 

Pochodzenie.

Jason Momoa urodził się w Honolulu na Hawajach. Ma bardzo ciekawe pochodzenie, z czego wynika jego specyficzna i przyciągająca uroda. Ojciec miał korzenie Hawajskie, matka zaś niemieckie, irlandzkie i indiańskie, co jak się okazuje było mieszanką idealną. Trudno spotkać tak wyraźną, niestandardową i przyciągającą urodę jak u Jasona. Oboje rodziców było artystami- matka fotografką, ojciec malarzem. Dziecko urodziło się więc właściwie z artystycznym zalążkiem. 

Kariera.

Po ukończeniu szkoły średniej Jason Momoa rozpoczął karierę modela. Szybko stał się pożądany przez najbardziej prestiżowe marki takie jak Gucci czy Louis Vuitton. Nic więc dziwnego, że szybko zainteresowali się nim producenci filmowi. Tak oto w 1999 roku pojawił się w szalenie popularnym wtedy serialu Słoneczny patrol. Stał się wtedy bożyszczem nastolatek z całego świata i nie ma nawet pewnie pojęcia, w ilu domach wisiał nad biurkiem. Następne lata przyniosły wiele większych produkcji. Widzieliśmy go w serialu Gwiezdne wrota: Atlantyka czy Gra o tron. Te duże produkcje przyniosły mu nie tylko jeszcze większą popularność, ale również wiele nagród. Został nominowany do najbardziej prestiżowej, czyli Emmy. W 2018 nominowali go również do Teen Choise Awards

Życie prywatne. 

Choć jesteśmy pewni, że Jason Momoa mógłby przebierać w kobietach do woli, to jest on zdecydowanie bardzo stały w uczuciach. Jego wieloletnią partnerką była aktorka Simmona Jade Mackinnon. Rozstali się jednak w 205 roku i w tym samym roku zaczął spotykać się z Lisą Bonet. Swoją drogą- to musi być wyjątkowo niezwykłe uczucie wiedzieć, że jeszcze całkiem niedawno co druga nastolatka miała w domu zdjęcie twojego partnera. Doczekali się już dwójki dzieci. Ciekawe, czy również odziedziczą wszystko co najlepsze od obojga rodziców jak ich tata? Informacje o prywatnym życiu, zwłaszcza rodzinie są jednak dość ograniczone. Jason Momoa ceni sobie prywatność i oddziela życie zawodowe od prywatnego kiedy tylko może. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł