Kim jest Jerzy Kryszak

0
(0)

Jerzy Kryszak wykształcenie aktorskie zdobył na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. W zawodzie spełnia się od 1974 roku, w którym zadebiutował w Teatrze Słowackiego oraz w licznych angażach filmowych i serialowych np. kultowe Alternatywy 4, Daleko od noszy, Kasia i Tomek, Dolina Issy, Podróże Pana Kleksa. Większość Jerzego Kryszaka kojarzy zapewne z jego ról dubbingowych w uwielbianych bajkach jak „Wszystkie Psy idą do nieba”, „Księga Dżungli” i wielu innych. Aktor uwielbiany i ceniony jest za swój talent komediowy, którym błyszczał regularnie na Galach Kabaretowych w Opolu. Klipy z jego występów można nadal znaleźć na youtube gdzie niektóre dochodzą do miliona odsłon. 

Jerzy Kryszak Wiek

Jerzy Kryszak to dziś 71 letni aktor, urodził się i wychował w Koszalinie. Jak sam poetycko określa czas dorastania: „Początki. Kalisz i w nim wszystkie pierwsze razy”. W swoim życiu został wielokrotnie nagrodzony za działalność artystyczną, satyryczną i aktorską, brał udziały w reklamach telewizyjnych np. dla HBO. Aktor jak na swój wiek pozostaje cały czas energiczny i aktywny. 

Jerzy Kryszak w 2021 

Artysta „wiatrem czesany” jak to określił Kuba Wojewódzki obecnie cały czas jest aktywny zawodowo. W Ubiegłym roku wraz z Kabaretem Paranienormalni i Moralnego Niepokoju  wziął udział w „Kołobrzeskiej Beczce Śmiechu”. Wystąpił na dwóch eventach sygnowanych swoim nazwiskiem – w Kamiennej Górze i Warszawie we wrześniu. Na oba wydarzenia bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Jerzy Kryszak ma jeszcze jedną pasję o której szersza publiczność może nie wiedzieć – fotografię. Komik z zapałem oddaje się fotografowaniu świata przyrody czego efektem są liczne wystawy jego prac. Pierwszą wystawę zorganizował w 2016 roku w Toruniu, którą zatytułował „Sztuka natury”. Swoimi zdjęciami dzieli się też na stronie jerzykryszaknaczworakach.pl oraz na instagramie #jerzykryszakfotografia. Obie strony są regularnie aktualizowane i uzupełnione o kolejne dzieła autora. Jedną z większych rewolucji w życiu Pana Jerzego miała z pewnością przeprowadzka o której doniósł tygodnik „Na Żywo”. Kryszak potwierdził tam, że kocha Tajlandię. Ponoć aktor zakupił w tym pięknym, egzotycznym kraju nieduży dom w którym planuje pomieszkiwać. Z pewnością pozwoli mu to na eksplorowanie swojej fascynacji fotografią przyrody i owadów, miejsce to przecież pełne jest szalonych kolorów, roślinności i flory w postaci nieznanych w Polsce zwierząt. Być może niedługo Kryszak zaskoczy nas jakąś kolejną piękną wystawą natury. 

Jerzy Kryszak żona 

Dojrzały dziś aktor nie zawsze był stały w uczuciach. Mimo, że dziś jest w szczęśliwym małżeństwie z Agnieszką Kryszak artysta jest podwójnym rozwodnikiem. Z pierwszą żoną Anną Chitro poznał się na początku kariery – razem grali w serialu „Alternatywy 4” co dziś pozytywnie wspominają, nie ma zatem między nimi negatywnych emocji. O drugim związku wiadomo jeszcze mniej – Tatiana Kołodziejska to również aktorka, głównie teatralna, owocem tego związku jest syn Paweł. Aktor skrupulatnie chroni swojej prywatności, nic nie wiadomo co było przyczyną rozwodu jednak oba rozstania nie zniechęciły komika do poszukiwania szczęścia i wydaje się, że wreszcie je znalazł u boku trzeciej żony Agnieszki z którą doczekał się dwóch synów. Poza tymi zdawkowymi informacjami niewiele wiadomo o prywatnym życiu Jerzego – skutecznie chroni swoją prywatność i nie chce opowiadać w wywiadach o niczym innym poza swoją pracą i pasjami.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł