Kim jest Karolina Kowalkiewicz? [mąż, UFC, Instagram]

0
(0)

Karolina Kowalkiewicz jest polską zawodniczką mieszanych sztuk walki. W 2013 roku zdobyła tytuł mistrza KSW w kategorii do 52 kg. Od 2015 roku związana jest z UFC. Pod szyldem amerykańskiego giganta stoczyła dwanaście walk.

Kim jest Karolina Kowalkiewicz?

Karolina Kowalkiewicz urodziła się 15 października 1985 roku w Łodzi. Dzieciństwo wspomina jako trudne – chorowała na depresję, ma za sobą próbę samobójczą. Kiedy miała 16 lat zaczęło trenować krav magę, została nawet zawodową instruktorką tego sportu. Po siedmiu latach zaczęła trenować MMA.

Studiowała dziennikarstwo, pedagogikę sportu i archeologię – żadnego z tych kierunków nie udało jej się jednak ukończyć. Na swoim koncie ma natomiast ukończone kursy nurkowania i wspinaczki oraz szkołę kaskaderów.

W 2020 roku Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż za swojego trenera klubu Shark Top Team, Łukasza Zaborowskiego. Razem prowadzą Fundację K2 Zaborowscy, która wspomaga dzieci mające w życiu pod górkę: od pomagania w walce z chorobą, aż po wspieranie w osiąganiu sportowych ambicji.

Karolina Kowalkiewicz — UFC

W organizacji UFC zadebiutowała pod koniec 2015 roku, przechodząc z KSW. Stoczyła dwanaście walk i przez dłuższy czas znajdowała się w czołówce dywizji słomkowej. W 2017 roku przegrała z ówczesną czempionką, Joanną Jędrzejczyk. Kowalkiewicz po raz ostatni wygrała 7 kwietnia 2018 roku na gali UFC 223, kiedy po niejednogłośnej decyzji sędziów okazała się lepsza od Felice Herrig ze Stanów Zjednoczonych. Potem Łodzianka przegrywała z Jessiką Andrade, Michelle Waterson, Alexą Grasso i Xiaonan Yan. W sierpniu 2021 roku wróciła do startów po dłuższej przerwie, która była spowodowana poważnym urazem oka. Niestety walkę z Jessicą Penn przegrała (jest to piąta przegranej z rzędu Kowalkiewicz). Mimo słabszej sportowej passy Kowalkiewicz zapowiada kontynuację kariery.

Karolina Kowalkiewic — Instagram

Karolina Kowalkiewicz prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @karolinakowalkiewicz. Zawodniczkę aktualnie obserwuje 480 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł