Kim jest Krzesimir Dębski? [dzieci, żona, muzyka filmowa]

0
(0)

Krzesimir Dębski to znany i ceniony kompozytor polski. Jako muzyk współczesnej muzyki filmowej do najpopularniejszych produkcji. To jemu zawdzięczamy tak zwany soundtrack do uwielbianego serialu Na wspólnej czy Ranczo. Jest też liderem zespołu jazzowego String Connection. Jest to prawdziwy muzyk z krwi i kości, nie ma w jego życiu miejsca na przypadki w tym temacie. Zdobywał wyksztalcenie na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Choć niewielu zastanawia się nad tym słuchając piosenek i kojarzą je ściśle z wykonawcą, to często za powstaniem tekstu kryje się ktoś inny. Tak też za hitami Beaty Kozidrak, Edyty Górniak czy Kayah kryje się Krzesimir Dębski, który napisał słowa. 

Krzesimir Dębski – muzyka filmowa.

Krzesimir Dębski stworzył muzykę do ponad 100 filmów metrażowych, mnóstwa seriali, filmów krótkometrażowych a także spektakli teatralnych czy baletowych. Od 1985 do 2012 roku na tej liście zagościły takie tytuły jak Potrzask, Alchemik, Pieniądze to nie wszystko, Ogniem i mieczem, Tam i z powrotem, Szatan z VII klasy, Ranczo Wilkowyje, Złotopolscy, Na dobre i na złe, Stara baśń i wiele, wiele innych. Nie jesteśmy w stanie wymienić nawet połowy tych nagradzanych. Do dwóch bardzo znaczących nagród jakie otrzymał należy zagroda Międzynarodowej Akademii Filmowej ,,Philip Award” za muzykę do filmu Ogniem i mieczem. Również za film W pustyni i w puszczy został doceniony, tym razem nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos. Lista jego nagród i nominacji jest jednak dużo dłuższa. 

Krzesimir Dębski – żona.

Krzesimir Dębski był dwukrotnie żonaty. Najwięcej wiemy o jego związku z Anną Jurksztowicz, z którą przeżyli wspólnie ponad 30 lat. Również to małżeństwo zakończyło się niedawno rozwodem. Pozostaje to jedynie plotkami a samą prawdą znają zapewne tylko zainteresowani, ale wielu spekuluje, jakoby Krzesimir nie był wierny swojej małżonce. To miało zadecydować o wniesieniu przez Annę pozwu z orzeczeniem winy męża. 

Krzesimir Dębski- syn.

Krzesimir z obydwu małżeństw ma łącznie czwórkę dzieci. Jeden z synów- Radzimił poszedł w ślady ojca i również jest kompozytorem. Mimo młodego wieku zdobył już uznanie wielu znawców. Tworzył muzykę zarówno sam, przykładowo do serialu Tancerze jak i współpracował owocnie ze swoim ojcem. Niebywałym wyróżnieniem dla młodego Dębskiego było zainteresowanie jego twórczością samej Beyoce- jednej z najsławniejszych piosenkarek na całym świecie. Tak bardzo spodobały jej się utwory polskiego kompozytora, że zamieściła ona remix utworu End of time na swojej płycie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł