Kim jest Krzysztof Zalewski?

Urodzony w 1984 roku Krzysztof Zalewski jest wszechstronnym, polskim muzykiem i instrumentalistą, który nie tylko gra, śpiewa, ale i jest autorem i kompozytorem tekstów. Dodatkowo chętnie udziela się również na scenach filmowych i jest aktorem, który pojawił się w kilku polskich produkcjach i rolach dubbingowych. Fani kojarzą go jednak przede wszystkim ze sceny muzycznej, na której jest niezwykle aktywny i osiąga sukcesy, ciesząc się świetną opinia publiczności i zyskując coraz więcej nagród i prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez krytyków muzycznych oraz kapituły licznych konkursów.

Krzysztof Zalewski – muzyka, dyskografia i nagrody

Kariera muzyczna artysty zaczęła się od trzyletniej gry w lokalnym zespole Loch Ness, w którym Zalewski grał na gitarze. Kolejnym krokiem na drodze do sławy był wokalny talent show „Idol”, w którym wziął udział w 2002 roku i przebojem nie tylko dostał się do finału, ale i go zwyciężył. Efektem było nagranie debiutanckiego albumu studyjnego „Pistolet”, balansującego gatunkowo między rock’iem i heavy metalem.

Później nagrywał kolejne utwory, ale i pracował jako instrumentalista świetnie znanych, polskich wykonawców (Katarzyna Nosowska, Brodka, Nie-bo, Hey).

Dyskografia:

  • Pistolet nagrany w 2004
  • Zelig z 2013
  • Złoto w 2016
  • Zalewski śpiewa Niemena z 2018
  • Zabawa – rok 2020

Wykonał również ścieżki dźwiękowe i utwory pojawiające się w produkcjach „Jeż Jerzy”, „Legendy polskie: Smok”, „Historia Roja”, „Na noże”, „Kurier”

Nominacje do nagród: Eska Music Awards (2015), Fryderyki (2017, 2018, 2019 i 2020), MocArty (2019), MTV Europe Music Awards (2020 i 2021), Paszporty „Polityki” (2019), Róże Gali (2018) i Węże (2017).

Nagrody: Fryderyki 2019 w kat. Nowe wykonanie, Utwór roku i Teledysk roku, Mężczyzna roku 2019 Mateusze 2017,

W 2018 i 2019 roku Zalewski był częścią tzw. supergrupy Męskie Granie Orkiestra, i to właśnie w jej ramach nagrał fenomenalny utwór „Początek” oraz „Sobie i Wam”, które cieszą się niezmienną popularnością publiczności i odkąd tylko się pojawiły, wiodą prym na antenach radiowych praktycznie każdej polskiej stacji.

Jego nagranie są certyfikowane przez Związek Producentów Audio-Video i pokryły się specjalnymi kolorami symbolizującymi wysoką sprzedaż: jedna płyta diamentowa, jedna potrójnie platynowa, cztery platynowe oraz dwie złote. Takie wyniki potwierdzają nie tylko ogromną popularność muzyka na polskiej scenie, ale i jego efektowne zarobki. Album „Zalewski śpiewa Niemena” był także notowany na prestiżowej, ogólnopolskiej liście sprzedaży OLIS, gdzie znalazł się w najlepszej, pierwszej dziesiątce.

Głosu muzyka można posłuchać również w audycjach Zelig w Radiu 357 oraz w archiwalnym „Zalef Zgiełku” dawnego Programu Trzeciego Polskiego Radia.