Kim jest Krzysztof Zalewski? [wzrost, żona, dzieci, koncerty]

Fot: instagram @zalewskiofficial
4,8
(4)

Urodzony w 1984 roku Krzysztof Zalewski jest artystą muzycznym, wokalistą, multiinstrumentalistą oraz kompozytorem, a także jedną z najbardziej zapracowanych osobistości w polskim show-biznesie. Okazjonalnie występuje także jako aktor. Jego droga twórcza prowadzi od triumfu w jednym z pierwszych polskich talent show do stworzenia najsłynniejszego hitu lata 2018, co świadczy o niezwykłym rozwoju i osiągnięciach w jego karierze. Fani kojarzą go jednak przede wszystkim ze sceny muzycznej, na której jest niezwykle aktywny i osiąga sukcesy, ciesząc się świetną opinia publiczności i zyskując coraz więcej nagród i prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez krytyków muzycznych oraz kapituły licznych konkursów.

Krzysztof Zalewski – muzyka, dyskografia i nagrody

Kariera muzyczna artysty zaczęła się od trzyletniej gry w lokalnym zespole Loch Ness, w którym Zalewski grał na gitarze. Kolejnym krokiem na drodze do sławy był wokalny talent show „Idol”, w którym wziął udział w 2002 roku i przebojem nie tylko dostał się do finału, ale i go zwyciężył. Efektem było nagranie debiutanckiego albumu studyjnego „Pistolet”, balansującego gatunkowo między rock’iem i heavy metalem.

Później nagrywał kolejne utwory, ale i pracował jako instrumentalista świetnie znanych, polskich wykonawców (Katarzyna Nosowska, Brodka, Nie-bo, Hey).

Dyskografia

  • „Pistolet”, BMG Poland 2004
  • „Zelig”, Kayax 2013
  • „Złoto”, Kayax 2016
  • „Zalewski śpiewa Niemena”, Kayax 2018
  • „Zabawa”, Kayax 2020

Wykonał również ścieżki dźwiękowe i utwory pojawiające się w produkcjach „Jeż Jerzy”, „Legendy polskie: Smok”, „Historia Roja”, „Na noże”, „Kurier”

Nominacje do nagród: Eska Music Awards (2015), Fryderyki (2017, 2018, 2019 i 2020), MocArty (2019), MTV Europe Music Awards (2020 i 2021), Paszporty „Polityki” (2019), Róże Gali (2018) i Węże (2017).

Nagrody: Fryderyki 2019 w kat. Nowe wykonanie, Utwór roku i Teledysk roku, Mężczyzna roku 2019 Mateusze 2017,

W 2018 i 2019 roku Zalewski był częścią tzw. supergrupy Męskie Granie Orkiestra, i to właśnie w jej ramach nagrał fenomenalny utwór „Początek” oraz „Sobie i Wam”, które cieszą się niezmienną popularnością publiczności i odkąd tylko się pojawiły, wiodą prym na antenach radiowych praktycznie każdej polskiej stacji.

Jego nagranie są certyfikowane przez Związek Producentów Audio-Video i pokryły się specjalnymi kolorami symbolizującymi wysoką sprzedaż: jedna płyta diamentowa, jedna potrójnie platynowa, cztery platynowe oraz dwie złote. Takie wyniki potwierdzają nie tylko ogromną popularność muzyka na polskiej scenie, ale i jego efektowne zarobki. Album „Zalewski śpiewa Niemena” był także notowany na prestiżowej, ogólnopolskiej liście sprzedaży OLIS, gdzie znalazł się w najlepszej, pierwszej dziesiątce.

Krzysztof Zalewski – wiek i wzrost

Ile lat ma Krzysztof Zalewski? Urodził się 24 sierpnia 1984 roku w Lublinie, co oznacza, że w roku 2023 obchodzi swoje 39. urodziny. Chociaż wiek artysty jest jasny, informacja o jego wzroście pozostaje tajemnicą. Nie ma dostępnych źródeł informacji na ten temat w sieci.

Krzysztof Zalewski – Żona

Czy Krzysztof Zalewski jest w związku małżeńskim? Okazuje się, że serce artysty jest już zajęte. Jego obecną narzeczoną jest Olga Tuszewska, menedżerka Brodki.

Krzysztof Zalewski – Dzieci

Czy Krzysztof Zalewski jest ojcem? Tak, ma potomka. Wokalista i jego partnerka mają syna o imieniu Leon, który przyszedł na świat w 2018 roku.

Krzysztof Zalewski – Pochodzenie Kim jest ojciec Krzysztofa Zalewskiego?

Artysta jest synem znanego aktora, reżysera i scenarzysty Stanisława Brejdyganta. Warto również dodać, że Krzysztof Zalewski dorastał wraz z matką. Niestety, matka w 1997 roku zmarła na skutek choroby. Dopiero wtedy wokalista nawiązał kontakt ze swoim biologicznym ojcem.

Krzysztof Zalewski – Instagram

Krzysztof Zalewski jest aktywny na platformie społecznościowej Instagram. Możecie śledzić go pod nazwą użytkownika @zalewskiofficial. Liczba osób obserwujących artystę wynosi obecnie ponad 156 tysięcy.

Współpraca i Koncerty

Krzysztof Zalewski zgrabnie splata swoje koncerty poświęcone autorskiemu materiałowi z występami, podczas których prezentuje repertuar z albumu „Zalewski śpiewa Niemena”. Scenę uważa za swój naturalny element, dumny z oddania i energii, jakie wkłada w każdy występ na scenie, co widoczne jest w litrach potu wylewanych w trakcie koncertów.

Na jego koncie znajdują się występy na renomowanych festiwalach rockowych, takich jak Open’er w Gdyni, Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą (dawniej Przystanek Woodstock), Jarocin czy Cieszanów, a także na bardziej introspektywnych wydarzeniach, jak Pamiętajcie o Ogrodach. Nie brakowało go także na scenie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Działalność Filmowa

W marcu 2016 roku miał swoją premierę film „Historia Roja”, w którym Krzysztof Zalewski zagrał główną rolę Mieczysława Dziemieszkiewicza, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych. Prace nad tym projektem rozpoczęły się już w latach 2009–2010. Rok po kinowej premierze filmu, TVP wyemitowała serial o tej samej nazwie, kontynuujący historię. Zalewski pojawił się także w drugoplanowych rolach w dwóch innych produkcjach: w filmie portretowym o Kalinie Jędrusik „Bo we mnie jest seks”, wyreżyserowanym przez Katarzynę Klimkiewicz, oraz w „Piosenkach o miłości” autorstwa Tomasza Hrabowskiego.

Wpływ na Świat Filmu Krzysztof Zalewski ma także swoje korzenie w świecie filmu, co przeplata się z jego działalnością muzyczną. Przykładem tego jest jego współpraca z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do „Jeża Jerzego” (2010).

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,8 / 5. Liczba głosów 4

Bądź pierwszy i oceń artykuł