Kim jest Leszek Lichota? [żona, glamping, seriale]

4
(5)

Leszek Lichota to polski aktor filmowy i teatralny. Jego filmografia zawiera już w tym momencie dziesiątki pokaźnych tytułów. Zaliczył zarówno role na dużym ekranie jak i w popularnych serialach obyczajowych, co przyniosło mu sympatię widzów przywiązujących się do ulubionych postaci. Co wiemy o tym aktorze jeśli chodzi o jego karierę, ale również życie prywatne?

Życiorys Leszka Lichoty 

Leszek Lichota urodził się 17 sierpnia 1977 roku w Wałbrzychu, gdzie długo szukał swojego sposobu na  życie łapiąc się najróżniejszych zajęć. Większość swojej młodości poświęcał dla sportu, próbował sił w różnych dyscyplinach- od piłki nożnej po narciarstwo. Dopiero na etapie studiów wpadł na ścieżkę, którą postanowił podążać dalej. Tak też w 2002 roku ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Choć jego macierzysta uczelnia mieściła się w stolicy, to po ukończeniu jej zawodowo związał się z Teatrem w Poznaniu. To przyniosło mu role w jednych z największych sztuk, jakie odegrane zostały na jego deskach, co stało się przepustką do dalszej kariery. Trzeba jednak wspomnieć, że Leszek Lichota nie porzucił z tego powodu ukochanego teatru a jedynie powiększył obszar rozwijania się. Pierwsze chwile na ekranie aktor spędził na odgrywaniu drobnych ról w serialach czy filmach takich jak choćby Quo Vadis czy Przedwiośnie. Niewątpliwie jego rozpoznawalność wzrosła w 2003 roku, kiedy to obsadzony został w jednym z najbardziej popularnych polskich ,,tasiemców”, czyli Na Wspólnej, gdzie do 2009 roku wcielał się w Grzegorza Ziębę. Zachęceni widoczną sympatią widzów producenci coraz chętniej proponowali mu rolę w coraz to nowych serialach i filmach, więc lista tytułów z jego udziałem wciąż rosła. Prawo Agaty, Fala Zbrodni, Ojciec Mateusz, Wkręceni 2 to tylko nieliczne ze wszystkich pozycji, które nie sposób wymienić. W 2019 roku wcielił się również w wójta w hicie Boże Ciało. Na koncie ma też kilka dubbingów. Został wyróżniony wieloma nominacjami do znaczących nagród i wyróżnieniami. 

Leszek Lichota – żona, dzieci

Partnerką Leszka jest Ilona Wrońska, która również jest aktorką. Mają dwoje dzieci: córkę Nataszę i syna Kajetana. Całą rodziną mieszkają w zacisznym Józefowie. Pasja do sportu również się nie rozpłynęła, choć lekko zmieniła ukierunkowanie. Aktualnie Leszek Lichota jest wielkim fanem Snokkera. Czynnie bierze wraz z drużyną udział w wielu mistrzostwach. W 2018 roku zdobył złoty medal  W I Mistrzostwach Polski Biznesu, Artystów i Sportu w Snookerze. Jak widać jest więc całkiem dobry w tym co robi i znajduje czas na hobby mimo tak zajmującego zwodu, jakim jest aktorstwo. 

Leszek Lichota – filmy i seriale

Dużą popularność Leszek Lichota zdobył dzięki udziałowi w serialu „Na Wspólnej” (2003-2009), w którym wcielił się w postać Grzegorza Zięby. Jego debiut na wielkim ekranie miał miejsce w superprodukcji Jerzego Kawalerowicza – „Quo Vadis” (2001). W kolejnych latach zagrał również w produkcjach takich jak „Samym życiu” (2002-2007), „Cafe Camerze” (2004), „Apetycie na miłość” (2006), „Egzaminie z życia” (2006), „Fala zbrodni” (2006), „Hotel 52” (2010), „Prawie Agaty” (2012-2015) i „Karbali” (2015).

Leszek Lichota – „Wataha”

Leszek Lichota zdobył znaczące uznanie zarówno wśród widzów, jak i krytyków dzięki swojej roli Wiktora Rebrowa w kolejnych sezonach serialu „Wataha”. Produkcja ta została entuzjastycznie przyjęta przez polską publiczność i uhonorowana dwiema nagrodami Orłów. Serial cieszył się także popularnością za granicą.

W następnych latach Leszek Lichota zagrał w wielu projektach, takich jak: „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” (2016), „Czuwaj” (2017), „Miłość jest wszystkim” (2018), „Pułapka” (2019), „Boże Ciało” (2019), „Kruk” (2021), „Druga połowa” (2021), „Lokatorka” (2021), „Osaczony” (2021), „Bo we mnie jest seks” (2021), „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” (2022), „Zachowaj spokój” (2022), „Wielka woda” (2022), „Orlęta. Grodno ‘39” (2022), „Znachor” (2023) oraz „Święty” (2023). Na rok 2024 zaplanowana jest premiera filmu wojennego „Czerwone maki”, opowiadającego o bitwie pod Monte Cassino. Leszek Lichota otrzymał jedną z głównych ról w tym obrazie.

Lichota użyczał także swojego głosu m.in. jako tata Muminka w filmie „Muminki w pogoni za kometą” (2012), w serialu „Danny Phantom” (2004-2007), w filmie „Legion samobójców” (2016), „Chłopiec z burzy” (2019), „Czarna Wdowa” (2021) oraz „Wyprawa do dżungli” (2021).

Leszek Lichota – glamping

Ilona Wrońska oraz Leszek Lichota są znanym i cenionym aktorską parą. Pandemia skłoniła ich do refleksji, co zaowocowało śmiałą zmianą w ich życiu – otworzyli luksusowy kemping (glamping) na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczad. Jakie implikacje ma to dla ich kariery aktorskiej?

Wybrany przez nich teren nie jest przypadkowy, gdyż Leszek Lichota kręcił tam sceny do filmu „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. To miejsce stało się wtedy centralnym punktem narracji, i to właśnie wtedy Ilona dołączyła do mnie.

Poznając to otoczenie i ludzi, którzy je zamieszkują, poczuliśmy, że to jest miejsce, w którym możemy autentycznie odpocząć. To tu ładowane są nasze baterie – wyznał Leszek Lichota w rozmowie dla programu „Dzień Dobry TVN”.

„Forrest Glamp” to luksusowy kemping, gdzie można wynająć jeden z kilku namiotów. Najmniejszy z nich pomieści cztery osoby, a największy nawet siedem. Każdy namiot wyposażony jest w łazienkę z prysznicem, w pełni wyposażoną kuchnię, dwie sypialnie oraz przestronny taras z komfortowymi kanapami.

Lokalizacja kempingu jest wyjątkowo korzystna, umożliwiając zarówno zwiedzanie Beskidu, jak i Bieszczad. To miejsce pozwala poczuć się jednym z przyrodą.

Cały obszar, zajmujący prawie dwa hektary, był wcześniej zaniedbany. Postanowiliśmy jednak przywrócić go do życia na własny koszt, starając się osiągnąć najlepsze rezultaty według naszych możliwości – wyznał duet aktorów w wywiadzie.

Brak tu miejsca na nudę – można uczestniczyć w wycieczkach śladami filmowymi, warsztatach zielarskich, zajęciach stolarskich czy wycieczkach z przewodnikiem po dzikim obszarze Beskidów.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 5

Bądź pierwszy i oceń artykuł