Kim jest Leszek Lichota?

Leszek Lichota to polski aktor filmowy i teatralny. Jego filmografia zawiera już w tym momencie dziesiątki pokaźnych tytułów. Zaliczył zarówno role na dużym ekranie jak i w popularnych serialach obyczajowych, co przyniosło mu sympatię widzów przywiązujących się do ulubionych postaci. Co wiemy o tym aktorze jeśli chodzi o jego karierę, ale również życie prywatne?

Życiorys Leszka. 

Leszek Lichota urodził się 17 sierpnia 1977 roku w Wałbrzychu, gdzie długo szukał swojego sposobu na  życie łapiąc się najróżniejszych zajęć. Większość swojej młodości poświęcał dla sportu, próbował sił w różnych dyscyplinach- od piłki nożnej po narciarstwo. Dopiero na etapie studiów wpadł na ścieżkę, którą postanowił podążać dalej. Tak też w 2002 roku ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Choć jego macierzysta uczelnia mieściła się w stolicy, to po ukończeniu jej zawodowo związał się z Teatrem w Poznaniu. To przyniosło mu role w jednych z największych sztuk, jakie odegrane zostały na jego deskach, co stało się przepustką do dalszej kariery. Trzeba jednak wspomnieć, że Leszek Lichota nie porzucił z tego powodu ukochanego teatru a jedynie powiększył obszar rozwijania się. Pierwsze chwile na ekranie aktor spędził na odgrywaniu drobnych ról w serialach czy filmach takich jak choćby Quo Vadis czy Przedwiośnie. Niewątpliwie jego rozpoznawalność wzrosła w 2003 roku, kiedy to obsadzony został w jednym z najbardziej popularnych polskich ,,tasiemców”, czyli Na Wspólnej, gdzie do 2009 roku wcielał się w Grzegorza Ziębę. Zachęceni widoczną sympatią widzów producenci coraz chętniej proponowali mu rolę w coraz to nowych serialach i filmach, więc lista tytułów z jego udziałem wciąż rosła. Prawo Agaty, Fala Zbrodni, Ojciec Mateusz, Wkręceni 2 to tylko nieliczne ze wszystkich pozycji, które nie sposób wymienić. W 2019 roku wcielił się również w wójta w hicie Boże Ciało. Na koncie ma też kilka dubbingów. Został wyróżniony wieloma nominacjami do znaczących nagród i wyróżnieniami. 

Życie prywatne serialowego ulubieńca.

Partnerką Leszka jest Ilona Wrońska, która również jest aktorką. Mają dwoje dzieci: córkę Nataszę i syna Kajetana. Całą rodziną mieszkają w zacisznym Józefowie. Pasja do sportu również się nie rozpłynęła, choć lekko zmieniła ukierunkowanie. Aktualnie Leszek Lichota jest wielkim fanem Snokkera. Czynnie bierze wraz z drużyną udział w wielu mistrzostwach. W 2018 roku zdobył złoty medal  W I Mistrzostwach Polski Biznesu, Artystów i Sportu w Snookerze. Jak widać jest więc całkiem dobry w tym co robi i znajduje czas na hobby mimo tak zajmującego zwodu, jakim jest aktorstwo.