Kim jest Łukasz Wawrzyniak – Kamerzysta? [wiek, wzrost, Instagram]

1,5
(2)

Łukasz Wawrzyniak — Kamerzysta to youtuber, o którym zrobiło się głośno za sprawą filmiku, w którym poniżał niepełnosprawnego intelektualnie 18-latka. Z tego tez powodu trafił „za kratki”. Kim jest Kamerzysta, co dziś robi i czy wyszedł już z więzienia?

Kim jest Łukasz Wawrzyniak – Kamerzysta? [wiek, wzrost]

Przez długi czas nie było wiadomo jak naprawdę nazywa się Kamerzysta, dopiero jakiś czas temu na jaw wyszło jego prawdziwe imię i nazwisko – Łukasz Wawrzyniak. Nikt nie wie też, w jakim wieku jest youtuber. Niektórzy internauci twierdzą, że ma on około 27 lat.

Nie wiadomo także, ile dokładnie wzrostu ma Kamerzysta. Na pewno jest dość wysoki bowiem ponoć w przeszłości próbował sił w modelingu.

Kamerzysta przez długi czas związny był z innym youtuberem – Lordem Kruszwilem, u którego był operatorem kamery. W filmach Kruszwila pojawiał się w papierowej torbie na głowie, nie zdradzając wówczas swojej tożsamości. Ich drogi rozeszły się w 2019 roku, a Wawrzyniak zaczął działac na własny rachunek i założył własny kanał na Youtubie. Obecnie ma ponad 1 mln subskrybentów.

Jakiś czas temu Kamerzysta zaczął także działalność muzyczną – nagrał płytę, którą można kupić za około 45 zł.

Wawrzyniak, mimo iż znane już jest jego imię i nazwisko, wciąż nosi maskę, która zakrywa większą część jego twarzy. Jego partnerką jest Karina Pochwała.

Kamerzysta — afera

W połowie 2021 roku na Youtube pojawiło się nagranie, w którym Kamerzysta płaci 18-letniemu chłopakowi za wykonywanie absurdalnych, poniżających wyzwań, m.in. zjadanie kocich odchodów, czy też skakanie z balkonu do śmietnika. Miał on za nie otrzymywać pieniądze. Okazało się, że chłopak jest niepełnosprawny intelektualnie, nie mógł być zatem do końca świadomy konsekwencji swoich zachowań. Film był zamieszczony przez cztery dni, ostatecznie YouTube oficjalnie zdał materiał z serwisu, ponieważ naruszał jego regulamin.

Niepełnosprawny chłopak opowiedział o całym zajściu swojej opiekunce. Ta zgłosiła sprawę na policję.

Prokuratura wszczęła śledztwo, a Kamerzysta usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad osobą niepełnosprawną. Bardzo szybko trafił do aresztu, gdzie przebywał od kwietnia do października 2021 roku. Obecnie jest na wolności i czeka na kolejne rozprawy. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Kamerzysta, odnosząc się do afery, powiedział, że nie czuje się w obowiązku przeproszenia za swoje wideo. Stwierdził, że nikt nie wiedział, że bohater filmu jest niepoczytalny. Dodał także, że całe wideo było w 100% wyreżyserowane, a 18-latek chciał robić dużo cięższe zadania.

Łukasz Wawrzyniak Kamerzysta — Instagram

Łukasz Wawrzyniak prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @kamerzysta69. Jego profil aktualnie obserwuje ponad 1,1 miliona użytkowników tego serwisu. Na zdjęciach, które publikuje w social mediach, zawsze ma zakrytą twarz maską, ręką, kubkiem, workiem lub innym przedmiotem.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 1,5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł