Kim jest Maciej Musiał? [wiek, wzrost, rodzice, Wiedzmin, Instagram]

Maciej Musiał zyskał rozpoznawalność dzięki roli w serialu Rodzinka, gdzie wcielił się w Tomka Boskiego. Od tego czasu zagrał w wielu polskich i zagranicznych produkcjach. Sprawdza się także jako prezenter w programie The Voice od Poland. Co jeszcze wiemy o młodym aktorze?

Maciej Musiał-wiek i wzrost

Maciej Musiał urodził się 11 lutego 1995 roku. Jest absolwentem XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. W 2014 studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, ale studia te przerwał kilka miesięcy później. W 2016 rozpoczął naukę na Wydziale Aktorskim o specjalności aktorstwo dramatyczne w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Aktor jest przeciętnego wzrostu – mierzy 176 cm, mimo iż na szklanym ekranie wydaje się znacznie wyższy. Jest to z pewnością zasługa atletycznej postawy. Maciej Musiał jest świetnie zbudowany, ponieważ dba o swoją aktywność fizyczną, regularnie pojawiając się na siłowni.

Maciej Musiał — rodzice

Rodzicami Macieja Musiała są Andrzej Musiał i Anna Markiewicz-Musiał. Oboje związani są z branżą filmową. Widzowie mogą kojarzyć Andrzeja Musiała z ról w takich filmach jak Sam pośród swoich, Psy, Młode wilki 1/2, Sęp, Ekstradycja, Pierwszy milion, Twarzą w twarz 2 oraz z serialu Usta Usta. Z kolei Anna Musiał to nie tylko aktorka, ale poetka. Wraz z mężem założyła Teatr Kuffer.

Rodzice aktora rozstali się w 2014 roku, gdy ten przygotowywał się do matury.

Maciej Musiał — Wiedzmin

Maciej Musiał pojawił się w obsadzie popularnego serialu Wiedzmin, który można obejrzeć na platformie Netflix. Aktor wcielił się w postać Sir Lazlo, stworzoną specjalnie na potrzeby serialu. To kolejna rola Musiała w produkcji Netfliksa. Wcześniej zagrał w serialu 1983 — pierwszej produkcji Netfliksa zrealizowanej w Polsce, który reżyserowała m.in. Agnieszka Holland.

Obok Macieja Musiała w serialu mogliśmy zobaczyć także innych polskich aktorów: Marcina Czarnika oraz Tomasza Krzemienieckiego. Marcin Czarnik zagrał rolę tajemniczego maga i pojawił się w dwóch odcinkach: czwartym O bankietach, bękartach i pochówkach, gdzie walczy z Yennefer i próbuje zabić jej podopieczne, oraz finałowym – Coś więcej, gdzie pomaga Nilfgaardowi w bitwie o Wzgórze Sodd. Z kolei Tomasz Krzemieniecki, wcielił się w pierwszym odcinku Początek końca w postać Vyra, jednego z członków bandy Renfri. Jego bohater bierze udział w starciu z Geraltem, po którym wiedźmin otrzymał przydomek „Rzeźnika z Blaviken”.

Maciej Musiał — Instagram

Aktor prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @maciejmusial_official. Aktualnie profil Maciej Musiała obserwuje 514 tysięcy użytkowników tego serwisu.