Kim jest Mamed Khalidov [piosenka, nokaut, żona, waga, wiek]

Foto: Mamed Khalidov, vmma.ru
5
(1)

Mamed Khalidov to polski zawodnik mieszanych sztuk walki pochodzenia czeczeńskiego, powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii europejskiego MMA. Urodzony 17 lipca 1980 roku w Groznym w Czeczenii, Khalidov spędził większość swojego dzieciństwa w Czeczenii, zanim jako nastolatek przeniósł się do Polski. Obecnie rywalizuje w wadze średniej i półciężkiej i jest znany ze swoich potężnych umiejętności uderzania i grapplingu.

Khalidov rozpoczął swoją profesjonalną karierę w MMA w 2004 roku i szybko wyrobił sobie markę na europejskiej scenie MMA. Wygrał swoje pierwsze pięć walk, wszystkie przez zatrzymanie, a następnie zebrał imponujący rekord 34 zwycięstw, 7 porażek i 2 remisy w trakcie swojej kariery. W swojej karierze walczył dla wielu organizacji, w tym KSW, Pride FC i M-1 Global.

Jeden z decydujących momentów w karierze Khalidova miał miejsce w 2008 roku, kiedy pokonał japońską legendę MMA Denisa Kanga na gali KSW 8 w Warszawie. Zwycięstwo umieściło Khalidova na mapie jako pełnoprawny zawodnik w wadze średniej i przyniosło mu szerokie uznanie w społeczności MMA.

Khalidov przez kilka lat dominował w wadze średniej w KSW, jednej z największych organizacji MMA w Europie. Utrzymał tytuł KSW wagi średniej przez rekordowe 6 lat i skutecznie obronił go 8 razy, zanim zwakował pas w 2018 roku.

Oprócz sukcesów w MMA, Khalidov jest także odznaczonym kickboxerem i przez całą swoją karierę brał udział w profesjonalnych meczach kickboxingu. Jest znany ze swojej niszczycielskiej siły nokautującej i wykończył wielu przeciwników uderzeniami.

Poza matą Khalidov jest pobożnym muzułmaninem i jest znany ze swojej działalności charytatywnej w Polsce i Czeczenii. Głośno wypowiadał się również o swoim sprzeciwie wobec konfliktu w Czeczenii i krytycznie odnosił się do polityki rosyjskich władz w regionie.

Mamed Khalidov – walki

Khalidov rozpoczął swoją profesjonalną karierę w MMA w 2004 roku i szybko wyrobił sobie markę dzięki imponującym umiejętnościom uderzania i poddawania. Na przestrzeni lat brał udział w różnych federacjach MMA na całym świecie, w tym w Ultimate Fighting Championship (UFC), Pride Fighting Championships i KSW (Konfrontacja Sztuk Walki).

Jedna z najbardziej znaczących walk Khalidova miała miejsce w 2015 roku na gali KSW 31, gdzie zmierzył się z ówczesnym mistrzem wagi średniej Michałem Materlą. Walka była bardzo wyczekiwana, a fani nie zawiedli się. Khalidov zaczął mocno, zadając kilka mocnych uderzeń Materli, a nawet powalając go na matę. Jednak Materla okazał się twardym przeciwnikiem i udało mu się wrócić w późniejszych rundach, wyprowadzając kilka własnych potężnych uderzeń.

Pomimo ciągłego charakteru walki, Khalidov ostatecznie zwyciężył, poddając Materlę w czwartej rundzie trójkątnym duszeniem. Zwycięstwo było znaczące dla Khalidova, który został nowym mistrzem KSW wagi średniej i ugruntował swój status jednego z najlepszych zawodników w awansie.

Imponujące umiejętności Khalidova zostały ponownie zaprezentowane w 2016 roku, kiedy zmierzył się z Azizem Karaoglu na KSW 35. Walka była kolejnym bardzo wyczekiwanym pojedynkiem, a wielu fanów chciało zobaczyć, jak Khalidov poradzi sobie z silnymi umiejętnościami zapaśniczymi przeciwnika.

Walka okazała się trudna dla Khalidova, ponieważ Karaoglu był w stanie go pokonać i kontrolować na macie przez większą część walki. Jednak umiejętności uderzeniowe Khalidova okazały się decydujące, ponieważ był w stanie zadać kilka mocnych uderzeń Karaoglu i ostatecznie zakończyć walkę w trzeciej rundzie przez TKO.

Kariera Khalidova nie była jednak pozbawiona niepowodzeń. W 2018 roku zmierzył się z Tomaszem Narkunem na KSW 42 w wyczekiwanej walce o tytuł wagi półciężkiej. Walka nie przebiegła zgodnie z planem dla Khalidova, ponieważ Narkun był w stanie poddać go w pierwszej rundzie duszeniem gilotyną.

Mamed Khalidov – waga, wiek, wzrost, kraj urodzenia

Zawodnik ma 42 lata – urodzony 17 lipca 1980 w Groznym

Waga zawodnika oscyluje w okolicy 85 kg przy wzroscie 1,83 m

Do jakiej piosenki wychodzi Mamed?

Piosenka, w której rytm wychodzi do ringu Mamed robi niezmiennie furorę w internecie. Utwór ten to wykonywany przez Shamhana Daldaeva pt. „Eto Kavkaz” znają już nie tylko fani KSW.

Mamed Khalidov jest wysoko wykwalifikowanym zawodnikiem MMA, który pozostawił niezatarty ślad na europejskiej scenie MMA. Znany jest ze swoich potężnych uderzeń i grapplingu i od kilku lat dominuje w wadze średniej w KSW. Jego sukcesy w MMA i kickboxingu, a także działalność charytatywna i aktywizm uczyniły go szanowaną postacią zarówno w oktagonie, jak i poza nim.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł