Kim jest Marcin Dorociński

0
(0)

Marcin Dorociński to polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Jest także czynnym działaczem społecznym. Znany głównie z polskich seriali takich jak Naznaczony czy Na dobre i na złe. Jego filmografia zawiera jednak dziesiątki tytułów, nie wspominając o całej działalności teatralnej. Aktywiści uwielbiają go za działalność na rzecz środowiska oraz zwierząt, zwłaszcza w temacie zagrożonych gatunków. Ze względu na rozpoznawalność i uznanie społeczeństwa jego głos zabierany w ważnej sprawie ma duże znaczenie i dociera dalej, niż apele przeciętnych obywateli. 

Marcin Dorociński- żona.

Żoną Marcina Dorocińskiego jest Monika Sudół. Jej postać jest niezwykle ceniona w świecie sztuki, ponieważ Monika to jedna z najlepszych scenografek na rynku. Obydwoje partnerzy są więc związani z filmem i teatrem, często więc zdarza im się współpracować. W 2006 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko- syn Staś. Dwa lata później doczekał się rodzeństwa- siostry Janiny. 

Marcin Dorociński- filmy.

Filmografia Dorocińskiego jest bardzo imponująca. To dziesiątki tytułów, w których zagrał mniej lub bardziej znaczące role. Do tego nie można zapominać o całym dorobku teatralnym oraz długiej liście seriali z jego udziałem. Pierwszą epizodyczną rolę na dużym ekranie zaliczył w filmie Szamanka z 1996 roku. W 2001 zobaczyliśmy go w Przedwiośniu. Wielkim hitem okazał się Pitbull który ukazał się w 2005 roku i jak się potem okazało był dopiero początkiem kariery Patryka Vegi. Marcin wciela się w nim w podkomisarza o pseudonimie ,,Despero”. W 2009 roku zagrał w czarnej, polskiej komedii Piątek trzynastego. W 2018 powrócił do roli ,,Despeo” w kolejnej odsłonie serii Pitbull, czyli Pitbull. Ostatni pies. Do tego warto wspomnieć, że Dorociński jest też aktorem dubbingowym. Głos podłożył choćby w filmie Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie. W czasie swojej kariery został już w razy nagrodzony- raz za najlepszą pierwszoplanową rolę za Różę, drugi raz za najlepszą drugoplanową rolę w Rewersie.

Marcin Dorociński- Gambit.Niezwykłym momentem w karierze Dorocińskiego było pojawienie się w filmie Gambit Królowej produkcji Netflixa. Zagrał w nim co prawda rolę drugoplanową, jednak na tyle znaczącą, że nie umniejszyło to jego udziałowi. Jego postać, Vasily Borgov to najlepszy szachista na świecie, z którym mierzy się główna bohaterka. Za tę rolę Marcin Dorociński zdobył uznanie najbardziej znaczących postaci w świecie seriali. Warto wspomnieć, że sam Gambit Królowej uznany jest za jeden z najlepszych seriali Netflixa, jaki kiedykolwiek powstał a jego oglądalność biła wszelkie rekordy.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł