Kim jest Mikołaj Roznerski?

0
(0)

Urodzony w 1983 roku Mikołaj Roznerski jest lubianym polskim aktorem telewizyjnym, filmowym i teatralnym, znanym szerszej publiczności przede wszystkim dzięki roli w kultowym już serialu „M jak miłość”. Aktor prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie regularnie dzieli się z fanami zdjęciami z planów filmowych, charakteryzacji, ale i z życia codziennego (rodzina, podróże, czas wolny), czym zaskarbia sobie sympatię ponad 576 tysięcy followersów.

Mikołaj Roznerski – droga do kariery i osiągnięcia

Początki Roznerskiego nie były usłane różami, a jego dzieciństwo nie należało do łatwych. Jest synem rolnika, który uprawiał ponad 60 hektarów ziemi, a do tego hodował owce i świnie. Jego rodzice rozeszli się gdy miał 13 lat, co mocno wpłynęło na jego psychikę. Stres i problemy sprawiły, że przestał jeść, miał zaniżone poczucie własnej wartości, a kiedy jego waga spadła do 42 kg stało się jasne, że cierpi na anoreksję.

Uczył się we wrocławskim liceum, w którym zaczęła się jego przygoda z pierwszym kółkiem teatralnym. W „Chyżych jeżach” grał m.in. sceny Witkacego, Goethego i Gombrowicza. Później przez ledwie rok uczęszczał do Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA. To właśnie tak nawiązał kontakty, które sprawiły, że współtworzył później z Sebastianem Majewskim teatr offowy „Scena Witkacego”. Ta amatorska grupa młodych ludzi spotykała się nocami, tworząc autorskie spektakle. W jej ramach grał i realizował ponad 15 widowisk teatralnych. W 2007 ukończył Wydział Lalkarski we wrocławskiej filii PWST w Krakowie.

Filmografia i seriale:

  • Produkcje fabularne, w których wystąpił to m.in.: „Emilia”, „Raz, dwa, trzy”, „Teraz i zawsze”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Pech to nie grzech”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel3”, „Jak poślubić milionera?”, „Volta” czy „Porady na zdrady”
  • Seriale telewizyjne: „M jak miłość” – to jedna z jego najlepiej rozpoznawalnych ról, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”, „39 i pół”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Rodzinka.pl”, „Prawo Agaty”, „Powiedz tak!”, „Druga szansa”, „Osiecka”, „Na wspólnej”, „Singielka”, czy „To nie koniec świata”.

Swoich sił próbował również w serialach typowo internetowych (#Kwarantanna) oraz w teledyskach takich artystów jak Edyta Górniak czy zespół Bajm.

Na koncie ma osiem nagród filmowych, w tym: kilkukrotnie Telekamery „Tele tygodnia”, Nagrodę Andrzeja Nardellego i Gwiazdy Plejady.

Prywatnie aktor pasjonuje się odrestaurowywaniem starych mebli.
Ma syna Antoniego ze związku z Martą Juras, a aktualnie związany jest z koleżanką z planu, Adrianą Kalską (Izabela Chodakowska z „M jak miłość”).

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł