Kim jest Piotr Jasek – poeta, prozaik, scenarzysta ?

Fot: Instagram
3
(2)

Piotr Jasek to urodzony w 1967 roku polski pisarz, scenarzysta i poeta spełniający się zarówno pisząc scenariusze do mainstreamowych seriali jak i tworząc zupełnie różną od tego własna poezję. 

Piotr Jasek – wiek, życie prywatne i dzieci

Mimo pracy w mediach i telewizji jego życie prywatne a nawet dokładna data urodzin owiane są tajemnicą. Jedyne informacje, które przedostały się do wiadomości publicznej mają związek z jego partnerką czyli znaną i lubianą Julią Kamińską. Niepotwierdzone są informacje jakoby Piotr Jasek miał dzieci, nie wiadomo nic o jego rodzinie czy przeszłych partnerkach. Najnowsze doniesienia z połowy grudnia 2021 roku donoszą, że para rozstała się po prawie 13 latach związku. Pechowa rocznica przypieczętowała los pary, która ponoć rozeszła się z powodu licznych zobowiązań zawodowych i niemożliwych do pogodzenia ze sobą grafików. 

Piotr Jasek instagram

Intagramowy profil obfituje głównie zdjęciami tekstów i aforyzmów autorstwa samego Jaska. Teksty i zdjęcia scenariuszy tylko gdzieniegdzie przetkane są zdjęciami (byłej?) już partnerki Julii Kamińskiej. Właściwie już drugie udostępnione w historii profilu zdjęcie to okładka gazety, na której widnieje aktorka. Zdjęcie to opatrzone jest cytatem mówiącym iż dziewczyny z ulicy nie mają szans z dziewczynami z okładek mimo że te z okładek to dziewczyny z ulicy. Jasek w ten sposób mówi dosadnie co myśli o retuszowaniu zdjęć. Profil wypełniony jest tego typu przewrotnymi myślami. Nie uświadczymy tu zdjęć z wakacji, selfie czy sprytnie zamaskowanych reklam produktów. Jedynie zdjęcia tego co Jasek kocha (kochał?) czyli wiersze i Julię Kamińską.

Piotr Jasek kariera

Pisarz ukończył Zawodowe Studium Scenariuszowe w Łodzi w 1996 roku czyli swoje zdolności rozwija od 26 lat. Odbicie tej pasji wyraźnie widzimy w karierze i sukcesach Jaska –  liczne scenariusze do chętnie oglądanych seriali takich jak Na wspólnej, Echo serca, Pierwsza Miłość, Leśniczówka oraz oczywiście bijący wszelkie rekordy popularności w momencie emisji – Brzydula. To właśnie na planie tego serialu poznał swoją przyszłą wielką miłość. Historia zatoczyła zatem koło ponieważ w 2021 czyli 10 lat później powstała kontynuacja serialu w postaci drugiego sezonu. Jeśli plotki są prawdą a związek Jaska i Kamińskiej nie przetrwał mamy smutne potwierdzenie częstego porzekadła – nic nie trwa wiecznie. 

Piotr Jasek wiersze

Lata pracy w zawodzie scenarzysty serialowego i filmowego obrodziły również sukcesem teatralnym w postaci napisania sztuki Selfie.com.pl, który swoją premierę miał w 2017 roku w warszawskim teatrze My. Jasek napisał również książkę pod tytułem :uważam, że cię kocham”. Twórczość w obu dziełach pokazuje się niezwykła wrażliwość Jaska i umiejętność skutecznego nakreślania skomplikowanych obrazów relacji międzyludzkich jak najprostszymi i jak najkrótszymi słowami. Wiersze są intymne, nie boi się opisywać piękną stronę relacji jak i mniej urokliwą część miłości co zawsze jest prawdą dla każdego związku. Bowiem każdego człowieka do swojego serca przyjmujemy przecież z dobrodziejstwem inwentarza.

Piotr Jasek i Julia Kamińska

Julia Kamińska (34 lata) i Piotr Jasek (54 lata) mieli udany związek, który zakończył się pod koniec 2021 roku, ale wciąż pozostają w przyjacielskich relacjach. Co może zadziwiać, to spora różnica wieku między nimi, wynosząca aż 20 lat! Jak doszło do poznania i czy różnica wieku była dla nich przeszkodą? Zapraszamy do przeczytania poniższego tekstu.

Julia Kamińska urodziła się 13 listopada 1987 roku w Gdańsku. Jest aktorką, scenarzystką i piosenkarką. Rozpoczęła karierę aktorską w 2005 roku, ale największą popularność zdobyła dzięki roli Uli Cieplak w serialu „BrzydUla” na antenie TVN. Zagrała także w innych popularnych serialach, takich jak „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej” oraz „Singielka”.

Piotr Jasek urodził się 14 czerwca 1967 roku w Tychach. Jest poetą, pisarzem i scenarzystą serialowym. Był głównym scenarzystą serialu „BrzydUla” oraz napisał scenariusze do kilkuset odcinków „Na Wspólnej” i „Pierwszej miłości”, a także do filmów „Los numeros”, „1800 gramów” i „Jak zostać gwiazdą”.

Julia Kamińska i Piotr Jasek poznali się w 2008 roku, kiedy aktorka miała zaledwie 21 lat i zaczynała swoją karierę na planie serialu „BrzydUla”. To właśnie Jasek zdecydował, że to ona powinna zagrać główną rolę. W tym czasie Kamińska była w związku z innym aktorem, Lwem Murzenko, ale rozstała się z nim niedługo po rozpoczęciu zdjęć i zaczęła spotykać z Piotrem Jaskiem.

Przez długi czas nie afiszowali się publicznie ze swoim związkiem. Po raz pierwszy pokazali się razem na imprezie Keep Walking pod koniec 2010 roku. Co może zadziwiać, to duża różnica wieku między Julią Kamińską a Piotrem Jaskiem. Aktorka jest od niego o 20 lat młodsza, ale ta różnica wieku nigdy nie była dla nich problemem.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł