Kim jest Piotr Jasek?

Piotr Jasek to urodzony w 1967 roku polski pisarz, scenarzysta i poeta spełniający się zarówno pisząc scenariusze do mainstreamowych seriali jak i tworząc zupełnie różną od tego własna poezję. 

Piotr Jasek – wiek, życie prywatne i dzieci

Mimo pracy w mediach i telewizji jego życie prywatne a nawet dokładna data urodzin owiane są tajemnicą. Jedyne informacje, które przedostały się do wiadomości publicznej mają związek z jego partnerką czyli znaną i lubianą Julią Kamińską. Niepotwierdzone są informacje jakoby Piotr Jasek miał dzieci, nie wiadomo nic o jego rodzinie czy przeszłych partnerkach. Najnowsze doniesienia z połowy grudnia 2021 roku donoszą, że para rozstała się po prawie 13 latach związku. Pechowa rocznica przypieczętowała los pary, która ponoć rozeszła się z powodu licznych zobowiązań zawodowych i niemożliwych do pogodzenia ze sobą grafików. 

Piotr Jasek instagram

Intagramowy profil obfituje głównie zdjęciami tekstów i aforyzmów autorstwa samego Jaska. Teksty i zdjęcia scenariuszy tylko gdzieniegdzie przetkane są zdjęciami (byłej?) już partnerki Julii Kamińskiej. Właściwie już drugie udostępnione w historii profilu zdjęcie to okładka gazety, na której widnieje aktorka. Zdjęcie to opatrzone jest cytatem mówiącym iż dziewczyny z ulicy nie mają szans z dziewczynami z okładek mimo że te z okładek to dziewczyny z ulicy. Jasek w ten sposób mówi dosadnie co myśli o retuszowaniu zdjęć. Profil wypełniony jest tego typu przewrotnymi myślami. Nie uświadczymy tu zdjęć z wakacji, selfie czy sprytnie zamaskowanych reklam produktów. Jedynie zdjęcia tego co Jasek kocha (kochał?) czyli wiersze i Julię Kamińską.

Piotr Jasek kariera

Pisarz ukończył Zawodowe Studium Scenariuszowe w Łodzi w 1996 roku czyli swoje zdolności rozwija od 26 lat. Odbicie tej pasji wyraźnie widzimy w karierze i sukcesach Jaska –  liczne scenariusze do chętnie oglądanych seriali takich jak Na wspólnej, Echo serca, Pierwsza Miłość, Leśniczówka oraz oczywiście bijący wszelkie rekordy popularności w momencie emisji – Brzydula. To właśnie na planie tego serialu poznał swoją przyszłą wielką miłość. Historia zatoczyła zatem koło ponieważ w 2021 czyli 10 lat później powstała kontynuacja serialu w postaci drugiego sezonu. Jeśli plotki są prawdą a związek Jaska i Kamińskiej nie przetrwał mamy smutne potwierdzenie częstego porzekadła – nic nie trwa wiecznie. 

Piotr Jasek wiersze

Lata pracy w zawodzie scenarzysty serialowego i filmowego obrodziły również sukcesem teatralnym w postaci napisania sztuki Selfie.com.pl, który swoją premierę miał w 2017 roku w warszawskim teatrze My. Jasek napisał również książkę pod tytułem :uważam, że cię kocham”. Twórczość w obu dziełach pokazuje się niezwykła wrażliwość Jaska i umiejętność skutecznego nakreślania skomplikowanych obrazów relacji międzyludzkich jak najprostszymi i jak najkrótszymi słowami. Wiersze są intymne, nie boi się opisywać piękną stronę relacji jak i mniej urokliwą część miłości co zawsze jest prawdą dla każdego związku. Bowiem każdego człowieka do swojego serca przyjmujemy przecież z dobrodziejstwem inwentarza.