Kim jest Robert Górski? [żona, wiek, włosy]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
3,7
(3)

Urodzony w 1971 roku Robert Górski jest znanym polskim komikiem, satyrykiem, artystą kabaretowym oraz liderem Kabaretu Moralnego Niepokoju, który równocześnie tworzy dla niego większość tekstów. To także popularny scenarzysta i aktor, który zasłynął rewelacyjną, główną rolą w serialu „Ucho Prezesa”. Artystę można na bieżąco śledzić na autorskim Fanpage na Facebooku, na którym zgromadził już ponad 129 000 fanów. Prowadzi również konto na Instagramie, gdzie obserwuje go blisko 41 000 followersów.

Robert Górski – życiorys, kariera artystyczna i nagrody

Górski pochodzi z Warszawy i urodził się w rodzinie typowo robotniczej, jego ojciec pracował jako kierowca autobusu, a matka była krawcową. On sam skończył technikum mechaniki precyzyjnej, a w tle nauki amatorsko grał na perkusji. Po ukończeniu matury zdecydował się na studiowanie geologii, naukę jednak przerwał i wybrał polonistykę na UW. W czasie studiów pracował jako copywriter w jednej z agencji reklamowych i współtworzył scenariusze do reklam. Redagował pismo literackie „Podniebienie” i opublikował własny tomik wierszy „Zeszyt w trzy linie”.

Z kolegami z polonistyki zaczął angażować się w występy kabaretowe, a ich współpraca zaowocowała powstaniem słynnego dziś Kabaretu Moralnego Niepokoju. Dorabiał tworząc scenariusz do tvn-owskiego „Maratonu uśmiechu”, działał w lakowym programie satyrycznym „Gumitycy” oraz wraz z Andrzejem Poniedzielskim opracowywał „Kabaretowe kawałki” dla TVP2. Jego pracy scenarzysty spotkała się z dużym uznaniem i już wkrótce tworzył teksty pod Mazurską Noc Kabaretową i na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Publikacje Roberta Górskiego to poza tomikiem wierszy również literatura faktu, „Jak zostałem premierem” z 2012 roku oraz „Jak zostałem Prezesem” z 2019. Dodatkowo artysta gra w filmach i podkłada głos w produkcjach dubbingowych.

Filmografia:

  • 2021 Piękni i bezrobotni
  • 2020 Państwo z kartonu
  • 2017-2019 Ucho Prezesa (wg krytyków jedna z jego absolutnie najlepszych ról)
  • 2014 Słodkie życie
  • 2008-2014 Spadkobiercy
  • 2008 Złoty środek
  • 2003 Baśń o ludziach stąd
  • 1999 Badziewiakowie

Na przestrzeni swojej kariery wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w prestiżowych konkursach oraz festiwalach. W 2001 otrzymuje „Złote Ireny” w kategorii Autor oraz tytuł „Przyjaciel UEFA EURO 2012”, w 2009 tytuł Gentlemena w Show-biznesie, w 2008 Grand Prix Festiwalu Błękitny melonik Charliego za program dla HBO Polska (Na stojaka). Na koncie posiada też Nagrodę na najlepszy tekst – Izba wytrzeźwień uzyskaną na II ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej ZASP.

Robert Górski ma przepiękną żonę! Kim jest Monika Sobień, o 14 lat młodsza żona komika?

Robert Górski miał związek z Katarzyną Osipowicz, która jest graficzką. Następnie jego partnerką została Beata Harasimowicz, reżyserka kabaretowa. W 2019 roku Robert Górski wziął ślub z dziennikarką Moniką Sobień.

Robert Górski stał się obiektem zainteresowania dziennikarzy ze względu na swoją popularność jako gwiazda. To właśnie w trakcie jednego z wywiadów promujących serial „Ucho prezesa” komik poznał swoją przyszłą żonę, Monikę Sobień, zawodową dziennikarkę. Stopniowo zaczęli się spotykać prywatnie, a w 2019 roku wzięli ślub. W tym samym roku powitali na świecie córeczkę o imieniu Malina.

Małżeństwo komika i dziennikarki wywołało pewne kontrowersje, głównie z powodu różnicy wieku między nimi. Okazuje się, że Monika Sobień jest aż o 14 lat młodsza od swojego męża. Kobieta zdaje sobie sprawę, jak negatywnie może być postrzegane ich małżeństwo. W jednym z wywiadów udzielonych dla portalu Styl.interia.pl Monika Sobień skomentowała komentarze, jakie pojawiły się wobec niej.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3,7 / 5. Liczba głosów 3

Bądź pierwszy i oceń artykuł