Kim jest Sławek Uniatowski? [wiek, dzieci, żona]

4,1
(9)

Kilka lat temu oczarował swoim głosem jurorów i widzów programu Idol. Jego atuty nie kończą się jednak tylko na talencie muzycznym. Fanów, a właściwie fanki, przyciąga także jego nienaganna aparycja. Mężczyzna może pochwalić się również umiejętnościami tanecznymi, a nawet aktorskimi! Sławomir Uniatowski, bo o nim mowa, nazywany jest polskim Frankiem Sinatrą. Co wiemy o wokaliście, jak wyglądały początki jego kariery oraz jak wygląda jego życie prywatne?

Sławek Uniatowski — ile ma lat i czy ma żonę i dzieci?

Sławomir Uniatowski urodził się 11 maja 1984 roku. Pochodzi z Torunia. Ukończył szkołę średnią o profilu gastronomiczno-hotelarskim.

W wieku 13 lat opuścił dom rodzinny, ponieważ nie mógł porozumieć się z rodzicami w kwestii ich przekonań religijnych.

Moi rodzice mieli i mają swój świat związany z ich religią, ja nigdy do niego nie należałem. Mniej więcej w wieki 13 lat zacząłem zauważać te różnice i było mi z tym coraz ciężej. Czułem, że muszę uciec i zająć się czymś innym. Mentalnie odciąłem się od domu, zacząłem grać i szukać przyjaciół oraz bliskich w zupełnie innym świecie — opowiedział w wywiadzie dla Gali.

Po latach rodzina pogodziła się i wszyscy starają się nie poruszać tematów ich różniących.

Odwiedzam ich, ale nie poruszamy tematów, które nas różnią. Nauczyliśmy się z tym żyć. Mam swoje przekonania ale nie chcę mącić im w głowach. Moi rodzice są dobrymi ludźmi i to się tak naprawdę tylko liczy. Kochamy się i szanujemy. Niczego nie roztrząsamy. Taki układ zadowala obie strony.

W przeszłości Uniatowski związany był z Katarzyną Burzyńską, łączono go także z Agnieszką Włodarczyk. W 2016 roku paparazzi przyłapali ich razem nad morzem, jednak żadna z gwiazd nie chciała komentować doniesień o domniemanym związku. W końcu aktorka w jednym z wywiadów wyznała, że wciąż jest singielką i w ten sposób ucięła plotki o romansie z artystą. Obecnie nic nie wiadomo na tema życia uczuciowego artysty.

Ponieważ wokalista mocno chroni swoją prywatność, dopiero w 2016 roku okazało się, że posiada dzieci! Sławomir Uniatowski jest ojcem dwóch synów, niestety nie stworzył trwałych relacji z ich matkami.

Sławek Uniatowski — kariera

Muzyka towarzyszyła Uniatowskiemu mu od najmłodszych lat. Mężczyzna ma na koncie liczne wygrane konkursy wokalne, a gry na różnych instrumentach zaczął się uczyć już w wieku 5 lat. Warto dodać, że samodzielnie nauczył się grania i komponowania. Od 13 roku życia, m.in. wraz z zespołem Strusie, występował w toruńskich barach. Jego kariera muzyczna nabrała zawrotnego tempa, gdy zwrócił na niego uwagę Sławomir Ciesielski, perkusista grupy Republika. Wtedy Uniatowski zdecydował się zapracować nad własną karierą.

W 2005 roku wziął udział w programie Idol, gdzie udało mu się dotrzeć do finału. Ostatecznie zajął jednak drugie miejsce. W tym samym roku stworzył wspólny utwór z Marylą Rodowicz. Piosenka zatytułowana Będzie to, co musi być pojawiła się na płycie wokalistki Kochać. Niedługo później Uniatowski rozpoczął prace nad pierwszą płytą, która niestety nie ukazała się w sprzedaży.

W 2006 roku nagrał piosenkę Kocham cię, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu Ja wam pokażę. Sławek Uniatowski ma na swoim koncie współpracę z licznymi polskimi artystami, m.in. w 2012 roku razem z Poet’s Corner nagrał singiel Angel in my arms.

Dotychczas wydał jeden album studyjny (2018), a jego najpopularniejsze utwory to: Każdemu wolno kochać oraz Honolulu. Na początku 2019 roku premierę miała nowa wersja piosenki Szukaj mnie, którą Uniatowski wykonał z Anią Rusowicz. Utwór powstał na potrzeby komedii Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.

Jego głos znamy także ze ścieżek dźwiękowych kinowych hitów. W 2020 roku znalazł się w obsadzie dubbingowej produkcji Młodzi Tytani: Film, gdzie podkłada głos Cyborgowi i Trygonowi.

Wokalista próbuje swoich sił także w branży filmowej. W 2019 roku dołączył do obsady M jak miłość, gdzie wcielał się w rolę Leszka Krajewskiego. Bohater, którego zagrał od razu zyskał sympatię widzów.

Brał również udział w jednej z edycji programu Taniec z gwiazdami, a na parkiecie partnerowała mu Magda Soszyńska. Niestety, ta przygoda nie trwała długo. Wokalista odpadł już w pierwszym docinku.

Sławek Uniatowski — nagrody i wyróżnienia

Najważniejszym wyróżnieniem, jakie uzyskał Sławomir Uniatowski jest medal Thorunium. To nagroda przyznawana za zasługi dla miasta Torunia, w którym urodził się wokalista. Otrzymał ją w 2019 roku z rąk prezydenta miasta.

W 2011 roku artysta wziął udział w projekcie Poland Why Not, w ramach którego jego koncert został zorganizowany między innymi w Indiach czy Japonii.

Uniatowski wystąpił również na lokalnych festiwalach. Jednym z nich jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W 2018 roku na deskach opolskiego amfiteatru wykonał utwór 5 rano, za której tekst Tomasz Organek otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Sławek Uniatowski — Instagram

Artysta prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @uniatowski. Aktualnie jego profil obserwuje 100 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Gdzie mieszka Sławek Uniatowski?

Mimo że Sławek Uniatowski mocno chroni swoją prywatność to rąbka tajemnicy uchylił w programie youtubera Łukasza Jakóbiaka, którego zaprosił do swojego mieszkania. Dzięki temu wiemy, jak wygląda przestrzeń artysty.

Wokalista mieszka w 64-metrowym apartamencie na jednym z warszawskich blokowisk. Uniatowski jest posiadaczem przestronnego salonu, połączonego z aneksem kuchennym, sypialni, garderoby, łazienki i sporego balkonu. Białe ściany pięknie kontrastują z ciemnymi panelami na podłodze, nadając pomieszczeniom schludności.

Kanapę w salonie zdobią kolorowe poduszki, na ścianach wiszą plakaty, jest też dużo książek i płyt. Przytulności wnętrzu nadaje ciepłe oświetlenie. Jak na muzyka przystało, w całym mieszkaniu Sławka Uniatowskiego widzimy także porozstawiane instrumenty muzyczne, m.in. keyboard i gitarę.

Biała kuchnia jest mocno minimalistyczna, a aneks oddzielony został od części dziennej stołem i krzesłami. Energii pomieszczeniu nadają kolory czarny i czerwony. Pozostałe pomieszczenia, czyli sypialnia oraz garderoba również zostały urządzone bardzo prosto, w pomieszczenia nie ma zbędnych ozdób. To wszystko sprawia, że mieszkanie artysty wygląda jak typowo kawalerskie lokum.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,1 / 5. Liczba głosów 9

Bądź pierwszy i oceń artykuł