Kim jest Sławomir Zapała?

5
(1)

W 2014 roku polską scenę muzyczną podbiła nowa postać, jaką był Sławomir. Dość specyficzna gwiazda szybko zainteresowała rzesze fanów, zwłaszcza, że tworzył muzykę typowo użytkową, w stylu rock-polo, przy której bawili się wszyscy. Kim jest ten artysta i skąd wziął się nagle na szczycie muzycznej kariery?  Sławomir Zapała, bo tak brzmi jego oryginalne nazwisko jest nie tylko piosenkarzem, ale też jak się okazuje aktorem, konferansjerem i prezenterem telewizyjnym. Sławomir to postać wykreowana na potrzeby wizerunku scenicznego, który pasował do rodzaju muzyki jaki zamierzał tworzyć. W 2015 roku na YouTube ukazał się pierwszy teledysk do jego debiutanckiego utworu Magiera a ilość wyświetleń szybko przerosła najśmielsze oczekiwania artysty. Od tego momentu kariera rozwijała się w zawrotnym tempie. Każdy kojarzy takie hity jak Ni mom hektara, Aneta czy kultowa wręcz Miłość w Zakopanem. Kreacja stworzona przez Zapałę okazała się strzałem w dziesiątkę. Sławomir był rozpoznawalny, wyróżniał się na scenie i organizatorzy wszystkich festiwali ubiegali się o jego koncerty, dzięki czemu były one i są do tej pory niesamowicie w cenie. Wraz ze wzrostem popularności zainteresowały się nim również programy rozrywkowe i mogliśmy zobaczyć go między innymi w Tańcu z Gwiazdami. 

Sławomir to nie tylko polski wokalista, ale także aktor, performer, konferansjer i prezenter telewizyjny, który cieszy się dużą popularnością. Przede wszystkim zyskał rozpoznawalność dzięki premierze piosenki „Miłość w Zakopanem”, która stała się hitem. Następnie kontynuował swoją karierę muzyczną, wydając kolejne hity, które zyskały popularność na koncertach i weselach w Polsce. Jednym z nich jest „Weselny Pyton”, który osiągnął na samym YouTube ponad 21 milionów wyświetleń.

Ciekawostką jest to, że Sławomir brał udział w szóstej edycji tanecznego show Polsatu „Dancing with the Stars” w 2016 roku, a także wystąpił w siódmej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Poza tym, prowadził teleturniej „Big Music Quiz”, który był emitowany w Telewizyjnej Jedynce.

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje na temat artysty, warto wspomnieć, że w ciągu swojej kariery zdobył wiele nagród, a jego utwory są często grane na antenach radiowych w Polsce.

Sławomir Zapała- filmy.

Niewielu zdaje sobie sprawę, że za tą wykreowaną postacią kojarzoną jedynie z muzyką i zabawą stoi niezwykle utalentowany aktor z wykształceniem zdobytym w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Sławomir Zapała wystąpił w takich filmach jak Karol. Człowiek, który został papieżem, Hotel 52, Czas honoru, Prawo Agaty, Ojciec Mateusz czy wreszcie Świat Według Kiepskich. Nie mieliście o tym pojęcia, prawda?

Sławomir Zapała- wiek i wzrost.

Wielu z Was zapewne trapi, ile właściwie Sławomir ma lat. Wykreowana przez niego kolorowa postać faktycznie jest problematyczna, jeśli chodzi o określenie wieku. Artysta urodził się 19 marca 1983 roku, w tym momencie ma więc 38 lat. 

Wzrost celebrytów to coś, o czym pisze się rzadko, bo właściwie kto mógłby się nad tym zastanawiać? Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Wielu ciekawi jakiego wzrostu są ich idole, których nie widzą nigdy z bliska. Jeśli chodzi o Sławomira, to mierzy on 180 cm. 

Sławomir Zapała- gdzie mieszka?

Gdzie dokładnie mieszka Sławomir Zapała? Odpowiedź na to pytanie nie jest dla wszystkich oczywista. Przez wiele lat artysta ciężko pracował w Stanach Zjednoczonych, ale od pewnego czasu mieszka już w Polsce, konkretniej w Krakowie, gdzie kontynuuje rozwój swojej kariery.

Sławomir Zapała- żona i dzieci.

W 2011 roku Sławomir poślubił Magdalenę Kajrowicz. Jest ona aktorką filmową i serialową a w ostatnich latach także piosenkarką. Często można zobaczyć ją u boku męża na scenie, kiedy to towarzyszy mu w występach. W 2016 roku na świat przyszedł ich syn- Kordian. Czy Sławomir Zapała ma dzieci? Artysta ma syna, który przyszedł na świat w 2016 roku. Ma na imię Kordian i jest oczkiem w głowie rodziców.

Sławomir Zapała – rodzice

Zdziwienie internautów budzą rodzice Sławomira Zapały, którzy często są poszukiwani w internecie. Sławomir, wykonawca hitu „Miłość w Zakopanem”, jest synem Józefa i Andrzeja Zapałów, którzy pochodzą z wsi Konina w województwie małopolskim. Muzyczne uzdolnienia Sławomira odziedziczył po swoim ojcu – góralu, który grał na gitarze, trąbce i akordeonie. Natomiast jego matka jest pielęgniarką.

Sławomir Zapała – wykształcenie

Jakie wykształcenie posiada Sławomir Zapała? W dzieciństwie uczęszczał do Nowohuckiego Domu Kultury, a w 2006 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jako artysta zagrał w wielu filmach i serialach oraz występował na scenach teatrów: Rozrywki, Bagatela, Kamienica, Na Woli oraz Studio. W 2014 roku stworzył postać o pseudonimie Sławomir, którą wymyślił podczas pobytu na Long Island w Nowym Jorku.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł