Kim jest Stefan Pawłowski? [dziewczyna, filmy, Instagram]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
3,7
(14)

Aktor młodego pokolenia urodzony w 1986 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Jest wnukiem wielokrotnego medalisty olimpijskiego w szermierce Jerzego Pawłowskiego i aktorki Teresy Szmigielówny. Mimo uzdolnień sportowych Pawłowski wybrał zawód aktora i ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2015 roku a działalność artystyczną prowadzi już od 2012 roku. Ma brata Józefa, który również jest aktorem. 

Stefan Pawłowski – instagram 

35 letni aktor prowadzi profil na instagramie a tam śledzi go już 42 tysiące osób. Wielu obserwatorów zwraca uwagę na przedwojenną urodę Pawłowskiego. Efekt ten może potęgować fakt, że aktor wielokrotnie wcielał się w postacie z okresu wojny lub przedwojennych czasów. To skojarzenie może też wywoływać imię Stefan, które było często nadawane w dawniejszych czasach. Aktor na swoim profilu dzieli się zdjęciami swoich pasji – z planów filmowych, nart, snowboardu, wspinaczek i podróży zagranicznych jak podróż do Włoch czy Francji. Jest miłośnikiem Bieszczad i regularnie odwiedza to miejsce w okresie zimowym gdzie może do woli korzystać ze śniegu i uprawiać ulubione sporty. 

Stefan Pawłowski – żona, życie prywatne

Aktor w przeciwieństwie do swojego brata Józefa nie jest żonaty. Strony plotkarskie donosiły o domniemanym romansie z Katarzyną Maciąg a później w 2021 wiązano go zaś z aktorką Katarzyną Pyszyńską, która do 2007 roku była w związku z raperem Pezetem. Pawłowski nie potwierdził ale też nie dementował tych doniesień. Stefan i Józef w 2021 roku przeżyli rodzinną tragedię. Po długiej chorobie zmarł ich ojciec w wieku zaledwie 64 lat. Piotr Pawłowski był zapalonym kajakarzem, wykonywał zawód grafika. Osierocił łącznie aż piątkę dzieci.  Wielokrotnie pojawiły się spekulacje na temat spotkań Stefana Pawłowskiego z jedną z uroczych koleżanek z planu, w tym z Katarzyną Maciąg.

Stefan Pawłowski: kariera aktorska

Stefan Pawłowski zadebiutował w 2011 roku w serialu „Ojciec Mateusz”, gdzie wystąpił jako Andrzej Piecuch w epizodycznej roli. Następnie pojawił się gościnnie w serialu „Przepis na życie” (2013). Potem zagrał dwie małe role: Bartka w „Hotelu 52” oraz pojawił się w jednym odcinku serialu „Przyjaciółki”.

W 2013 roku pojawił się w filmie Jacka Bromskiego zatytułowanym „Bilet na Księżyc”, gdzie odegrał rolę chłopaka na Plantach. Pawłowski zdobył rozgłos po tym, jak zaczął wcielać się w dwie postacie w polskich serialach. Pierwszą z nich było Antek w serialu wojennym „Czas honoru-Powstanie”. Drugą rolą był adwokat Marcin Kaszuba w produkcji „O mnie się nie martw”. Razem z Joanną Kulig, która wcielała się w postać Igły Małeckiej, stworzyli bardzo charakterystyczną i ukochaną przez telewidzów parę. To sprawiło, że Stefan Pawłowski zyskał nie tylko rozpoznawalność, ale także dużą sympatię widzów. Szczególnie jego rola młodego, trochę bezczelnego, urokliwego adwokata, który początkowo uważał, że życie jest głównie dla zabawy, a później zaczyna przewartościowywać swoje przekonania, otworzyła przed młodym aktorem drzwi do dalszej kariery komercyjnej.

W 2014 roku Stefan Pawłowski wystąpił w filmie „Jack Strong”, w którym zagrał Waldemara Kuklińskiego. Pawłowski często angażował się w dubbing znanych produkcji, takich jak: „Batman i Liga Sprawiedliwości” (2014), „Transformers: Wiek zagłady” (2014), „Lego Przygoda” (2014), „Avengers: Czas Ultrona” (2015).

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3,7 / 5. Liczba głosów 14

Bądź pierwszy i oceń artykuł