Kim jest Waldemar Kasta? 

0
(0)

Waldemar Kasta znany jest na scenie jako Wall-E. To polski raper, wokalista, autor tekstów i piosenek a także rozpoznawalna osobowość telewizyjna i konferansjer. W pewnym momencie kariery zaczął również zajmować się aktorstwem. Na scenie muzycznej zadebiutował w latach 90 i od tej pory niezmiennie nie dał się zmieść ze sceny młodszemu pokoleniu, co jest dużym osiągnięciem. Wielu raperom z tamtych czasów nie udało się utrzymać popularności. Kasta kojarzony jest też ze sportami walki- prowadził gale MMA oraz boksu jako konferansjer. W 2011 roku Waldemar Kasta został sklasyfikowany na 21 miejscu wśród 30 najlepszych polskich raperów według rankingu gazety Machina. 

Waldemar Kasta- Jak zostałem gangsterem.

Dużym przełomem i odświeżeniem kariery Waldemara Kasty był rok 2019, kiedy to Maciej Kawulski obsadził go w swoim filmie Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Raper nie odegrał co prawda głównej roli, wcielił się w Goluma i brał udział w bardziej pobocznych wątkach. Mimo wszystko warunki otrzymania roli były sztywne i wymagające. Kasta, aby przygotować się odpowiednio do odgrywania swojej postaci musiał zrzucić aż 30 kg, co jest bardzo dużą metamorfozą. Co ciekawe, Kasta nie tylko zagrał w filmie Kawulskiego, ale także współtworzył ścieżkę dźwiękową dla tej produkcji. Usłyszymy tam między innymi piosenkę tytułową Jak zostałem gangsterem w wykonaniu Tymka i Kasty. 

Waldemar Kasta- kariera muzyczna. 

Waldemar Kasta w swoim dorobku ma dwa solowe albumy: 13 oraz Prawda Naga. Wyjątkowo imponująca jest jednak lista Singli, w którym występował gościnnie. Zawiera ona nazwiska najbardziej znaczących twórców polskiej sceny rapu. Utwory stworzyli z Kastą tacy artyści jak Donguralesko, Trzeci Wymiar, Tede, Matheo czy Mrozu. 

Waldemar Kasta- Filmografia.

Zanim Waldemar Kasta został zaproszony do głośnego filmu Kawulskiego, również zaliczył już role w filmach i serialach. W 2008 roku wziął udział w produkcji Skorumpowani. W 2012 z kolei wcielał się w więźnia Macieja w serialu Galeria. Kojarzyć go możemy też z jednego z najpopularniejszych seriali obyczajowych, czyli Pierwsza Miłość jako Adama Wereszko. W 2016 roku zagrał właściwie samego siebie w komedii Kochaj, gdzie wcielał się w prowadzącego galę MMA. 

Waldemar Kasta- Instagram.

Kastę na Instagramie obserwuje ponad 15 tysięcy osób. Profil poświęca głównie muzyce, udostępnia informacje, choć znajdziemy też zdjęcia samego rapera. Całość strony utrzymana jest w klimatycznym, starym stylu. Artysta nie jest jednak zbyt aktywny na mediach społecznościowych. Na koncie znajdziemy kilkadziesiąt zdjęć, co oznacza tyle, że są wrzucamy z bardzo małą częstotliwością jak na celebrytę, którym jest Waldemar.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł