Małe tatuaże męskie – czy warto, najmodniejsze inspiracje

5
(2)

Tatuowanie się na przestrzeni ostatnich lat przerodziło się z tematu tabu i piętna marginesu w swoiste hobby. Bardzo duży odsetek klientów twierdzi, iż są oni “uzależnieni” od tatuowania się i z biegiem czasu decydują się na coraz większe wzory oraz bardziej odkryte miejsca. Zdarza się, że człowiek, który przychodzi do studia po raz pierwszy, bez wahania decyduje się na obszerny wzór w odważnym miejscu. Dużo częstszym zachowaniem natomiast jest wybieranie wzoru, który nie tylko znajduje się w mniej widocznym miejscu, ale również nie przekracza danego rozmiaru. Małe tatuaże coraz częściej robione są jako te pierwsze, z dwóch prostych powodów. W razie, gdybyśmy po pierwszej próbie chcieli zakończyć naszą przygodę z tatuażem będzie on ukryty oraz nie cierpimy zbytnio podczas jego wykonywania.

Mały tatuaż dla początkujących

Na pierwszych etapach przygody z ozdabianiem własnego ciała ludzie chcą aby tatuaż był indywidualny i nie charakteryzował się przesadną ekstrawagancją. Powinien w takim wypadku być dobrze ukryty i minimalistyczny, żeby w swojej prostocie ukazywać całą symbolikę. Jak wyżej wspomniano małe tatuaże są zazwyczaj robione jako pierwsze ze względów komfortowych. Im krócej tatuaż będzie wykonywany, tym krócej będziemy czuli ból. Równie ważnym wymienianym przez klientów kryterium jest  fakt, iż łatwo potem o przykrycie, czy ewentualne usunięcie takiego tatuażu, w razie gdyby nie spełnił oczekiwań noszącego, lub po prost mu sie znudził. Traktowane są zwykle jako gustowne akcenty, dodające atrakcyjności, jednocześnie nie rzucając się w oczy.

Małe tatuaże męskie

Mężczyźni również coraz częściej ozdabiają swoje ciało małymi, skromnymi wzorami. W tych czasach kanon wzorów niesamowicie się poszerzył, więc ciężko jest wytypować jakikolwiek panujący trend. Można natomiast dość często spotkać się z imionami lub sentencjami wytatuowanymi we wszelkich miejscach. Niekiedy są to również różnorakie symbole o charakterze światopoglądowym czy nawet religijnym.

  • Problem z czytelnością

Największym problemem małych tatuaży jest to, że niewłaściwie zrobione i zaniedbane mogą stracić na swojej wyrazistości i czytelności. Ważnym czynnikiem jest również miejsce w jakim tatuaż został wykonany oraz częstotliwość wymiany naskórka. Jedno jest pewne, eksploatacja skóry oraz czas bardzo niekorzystnie wpływają na tak małe i szczegółowe wzory, co może w późniejszym czasie zaowocować rozmyciem się tatuażu.

  • Wpływ czasu na czytelność wzoru

Nasz naskórek ulega ciągłej wymianie z różną częstotliwością zależnie od miejsca. Tatuaż, który został zrobiony tam, gdzie występuje częsta wymiana naskórka bardzo szybko traci na “ostrości” i wyrazistości. Linie mogą z biegiem czasu się rozmyć, a cienie i gradienty przeobrazić w ciemne plamy. Są to zazwyczaj miejsca ruchliwe i narażone na ciągły kontakt z otoczeniem tj. wnętrze dłoni, spód stopy, nadgarstek czy palce.

  • Nie na każde miejsce

Artyści zalecają wykonywać małe tatuaże w dogodnych do tego miejscach, gdzie nawet po upływie wielu lat dalej będzie się dobrze prezentować. Nie każde miejsce na ciele nadaje się do wykonania tego typu subtelnego, małego wzoru przez wspomnianą wyżej eksploatację oraz wymianę naskórka, które nie sprzyjają takiej pracy w późniejszych latach.

Jak długo goi się mały tatuaż?

W tatuowaniu przyjmuje się zasadę, że im większa praca, tym dłużej będzie się goić. Wielkość wzoru nie jest jednak jedynym czynnikiem, który ma wpływ na długość i proces gojenia się tatuażu. Przede wszystkim najważniejsze jest bezwzględne stosowanie się do zaleceń osoby, która wykonała nam tatuaż. Należy pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry, unikaniu słońca, ograniczenia wysiłku fizycznego oraz odpuszczenie sobie na czas gojenia takich przyjemności jak basen, solarium czy trening na siłowni. W przypadku małego tatuażu proces ten może być znacznie krótszy, ponieważ podczas wykonywania takiego wzoru naruszona została tylko niewielka ilość tkanki. Częstą reakcja skóry w takim wypadku jest utworzenie się jednego, spójnego strupa, który nie zrywany sam prędzej czy później odpadnie odsłaniając pracę, z której następnie przez parę następnych dni będzie schodzić złuszczony naskórek, aż do efektu finalnego wygojenia. W przypadku mniejszych wzorów proces ten trwa od 1,5 do 3 tygodni.

Małe tatuaże męskie – w którym miejscu na ciele będą dobrze wyglądać? 

Umiejscowienie to niezwykle ważny aspekt przy wykonywaniu wzoru, ponieważ w zależności od jego ułożenia, może mniej lub bardziej korzystnie wyglądać w poszczególnych miejscach. W takim wypadku warto zapytać o radę artystę i wziąć pod uwagę jego opinie, oczywiście jeśli nie jesteśmy zdecydowani. Jeśli natomiast jesteśmy pewni danego wzoru w określonym miejscu, tatuator powinien uszanować nasze zdanie i wykonać wzór z uwzględnieniem naszej prośby.

  • Małe tatuaże męskie – przedramię

W wypadku przedramienia można podejść do tematu bardzo wszechstronnie. Miejsce to oferuje nam wiele możliwości i wariantów. Panowie często decydują się na ozdobienie nadgarstka, miejsca pod łokciem oraz tyłu przedramienia od strony dłoni. Będzie tu dobrze wyglądał zarówno wzór symetryczny, jak i niesymetryczny.

  • Małe tatuaże męskie na rękę

Na rękach najczęściej są umieszczane różne symbole, jak i loga ulubionych zespołów muzycznych, drużyn sportowych czy nawet produktów. Istnieją ludzie, którzy całe swoje “rękawy” opierają właśnie o takie małe, poupychane jeden obok drugiego wzorki.

  • Małe tatuaże męskie na nadgarstku

Zazwyczaj na nadgarstku tatuowane są imiona dzieci, ukochanych osób, rodziców czy zwierząt. Występują tam również daty narodzin lub zgonów ukochanych osób. Bardzo popularnymi są również krótkie i treściwe sentencje lub cytaty mające nieść za sobą najczęściej jakieś przesłanie.

  • Tatuaże męskie na ramieniu małe

Na chwilę obecną rzadko który mężczyzna decyduje się na ozdobienie całego ramienia małymi wzorami. Akurat w tym miejscu dużo częściej występują prace dużych rozmiarów z ogromną ilością szczegółów i detali. Zatem jakie motywy wybierają posiadacze małych tatuaży w tych miejscach? Kiedy jeszcze sztuka tatuażu raczkowała na samym szczycie trendów znajdował się motyw skorpiona oraz znaku yin- yang.

  • Małe tatuaże na dłoni męskie

Dłoń jest najczęstszym miejscem, w którym znajdują się, małe, subtelne wzory ze względu na swoją powierzchnię. Wprost idealnie nadają się do tego palce czy wierzch dłoni, na których klienci zwykle umieszczają poszczególne litery tworzące napisy bądź prace mniejszych rozmiarów – szczegółowe, minimalistyczne i nie zasłaniające często nawet części dłoni.

Małe tatuaże męskie – wzory

Panowie mają różne gusta i różne pomysły, więc spektrum wybieranych wzorów jest również ogromne i zależne od umiejscowienia tatuażu. Wcześniej wspomniane napisy i sentencje oraz cytaty to niewątpliwie jedne z najczęstszych motywów zaraz obok różnego rodzaju emotikon. NIerzadko są to również herby klubów piłkarskich oraz symbole związane zarówno z tradycjami i przekonaniami, jak również z wyznawanymi wartościami, orientacją czy wierzeniami. Męska część tatuowanych nierzadko próbuje także przemycić w znaczeniu swoich wzorów dwoistą naturę własnego zachowania, np. emotikonki aniołka i diabła.

Małe tatuaże – wzory o uniwersalnym charakterze

W dzisiejszym świecie, w którym każdy stawia na indywidualność ciężko jest znaleźć wzór lub motyw który byłby uniwersalny i pasował do każdego. Nie oznacza to jednak, że takich wcale nie ma. Istnieje bowiem niewielkie spektrum takowych motywów. Idealnym przykładem jest serce, ponieważ każdy ma potrzebę kochać i być kochanym. Mogą to być również wspomniane wcześniej daty lub imiona ukochanych osób. Jednym z uniwersalnych tematów w tatuażu jest wyznanie, ponieważ każdy ma prawo wyrażać siebie poprzez tatuowanie istotnych dla siebie symboli religijnych.

Ile kosztuje mały tatuaż?

Koszt wykonania małego tatuażu to kwestia niezwykle indywidualna. Nie tylko rozmiar wzoru ma tutaj kluczowe znaczenie. Równie istotnymi kryteriami są także miejsce, w którym tatuaż będzie wykonywany, jego szczegółowość oraz ilość materiałów jakie potrzebne są do prawidłowego wykonania takiej pracy. Ceny małych tatuaży w realiach studyjnych wahają się między 300 a 800 zł. Taka rozbieżność cenowa spowodowana jest właśnie wymienionymi wyżej czynnikami i kryteriami. Do ceny samego wykonania doliczymy także wykonanie projektu jak i czas oraz umiejętności osoby, która będzie takowy tatuaż robić.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł