Męska moda biznesowa – jak łączyć elegancję z komfortem?

0
(0)

Pod określeniem „męska moda biznesowa” kryje się wiele koncepcji i styli – do dwóch najpopularniejszych należą formalny business attire i nieco luźniejszy business casual, który zyskał wielu zwolenników wśród mężczyzn ceniących sobie komfort. Jest on dowodem na to, że wygodę da się bez problemu łączyć z elegancją. Skorzystaj z naszego poradnika, aby dowiedzieć się, jakie części garderoby są podstawą codziennego stylu biznesowego – zainspiruj się także przykładami męskich stylizacji!Moda biznesowa – czy istnieje w niej miejsce dla wygody?

W świecie biznesu dress code gra dużą rolę – odpowiednia prezencja może mieć wpływ na to, jak postrzegają cię wspólnicy, partnerzy, a przede wszystkim klienci. Strój bywa także sposobem na dodanie sobie pewności, co w branży jest na wagę złota. Jak to zrobić? Najlepiej sięgnąć po klasykę biznesowej mody!

Możemy podzielić ją na dwa podtypy, zwane business attire i business casual. Pierwszy z nich to formalny styl biznesowy, w którym nuta nonszalancji mogłaby zostać źle odebrana. Obowiązuje on w miejscach pracy związanych z finansami, polityką i prawem, a także bywa wymagany w niektórych korporacjach.

Drugi zaś pozwala na więcej swobody – zapewnia mężczyźnie dużo komfortu, przy czym wciąż trzyma fason i biznesowy charakter. Najczęściej można zaobserwować go po godzinach (np. podczas spotkań i luźniejszych kolacji firmowych) oraz w firmach, które nie utrzymują bezpośrednich kontaktów z klientami. Liczą się tu klasyczne kroje i doskonała jakość wykonania ubrań. Co powinno znaleźć się w twojej szafie, jeśli chcesz ubierać się w stylu business casual?

Strój biznesowy – najważniejsze elementy i ich kolorystyka

Elegancka szafa w stylu casualowym nie może się obyć bez garnituru – w tym przypadku o charakterze codziennym. Modele te poznasz po lekkiej konstrukcji marynarki bez pełnej podszewki, z nakładanymi kieszeniami. Szykowny mężczyzna powinien posiadać kilka takich kompletów garniturowych, dopasowanych do pory roku i zróżnicowanych pod względem formalności. Paleta kolorów waha się tu od klasycznych i stonowanych po żywsze odcienie koloru niebieskiego, pastele, beże oraz jasną szarość. W pełni wskazane są także różnorodne wzory, zwłaszcza krata i prążek.

Ich nieodłącznymi towarzyszkami są koszule o kołnierzyku włoskim lub kent, stworzone z bawełny najlepszej jakości. Oprócz klasycznej bieli polecamy błękit, róż, maślaną żółć, a także kość słoniową i écru. Koszulę zastąpić może cienki sweter z golfem, elegancji doda jej zaś garniturowa kamizelka. I choć business casual zawiera w sobie odrobinę luzu, nie powinny się w nim znajdować koszule z krótkim rękawem. Podobnie sprawa ma się ze spodniami – najlepiej sprawdzają się chinosy oraz inne fasony z przewiewnych, niegniotących się materiałów.

Strój w codziennym stylu biznesowym uzupełni jednolity lub wzorzysty krawat – gdy chcesz postawić na opcję drugą, trzymaj się konserwatywnych deseni, aby nie obniżyć stopnia formalności stroju. Jeśli chodzi o akcesoria, wybieraj paski do spodni i obuwie z naturalnej skóry o klasycznych kolorach. Oksfordy mogą się tu wydawać nieco nie na miejscu – lepiej spiszą się derby, brogsy, a także monki i loafersy.

Biznesowe stylizacje na luzie – 3 przykładowe stylizacje

Jak zebrać wiedzę, którą się z tobą podzieliliśmy? Najlepiej zrobić to na przykładzie konkretnych stylizacji – skorzystaj z nich, zanim wybierzesz się na zakupy!

  1. Błękitna koszula, szara kamizelka garniturowa w kratę i dopasowane do nich chinosy, a do tego penny loafers.
  2. Granatowy garnitur casualowy, biała koszula w bordowy mikrowzór oraz koniakowe monki.
  3. Ciemnobrązowa marynarka, beżowy golf i spodnie w odcieniu kamelowym połączone z brązowymi sztybletami.

Każdy z zestawów uzupełnij o eleganckie dodatki – krawat dobierz do jednego z odcieni kraty na kamizelce lub marynarce, sięgnij po skórzaną torbę o kolorze spójnym z butami i paskiem do spodni, a całość zwieńcz ulubionym zegarkiem.

Męski business casual – pamiętaj także o materiałach!

Przekonałeś się do codziennego stylu biznesowego? Twoim kolejnym krokiem powinny być zakupy, jednak zanim na nie ruszysz, nie zapomnij o jeszcze jednej kwestii, a dokładnie – o materiałach. Tkaniny o niskiej jakości raczej nie dają zbyt wiele komfortu. Jeśli chcesz postawić na starannie wykonane ubrania, które pomogą ci budować dobre samopoczucie i pewność siebie w pracy, zapoznaj się z ofertą marki Recman. Wesprą cię one w kreowaniu profesjonalnego wizerunku niezależnie od branży, w której działasz!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł