Na czym polega dobry trening aerobowy?

0
(0)

Trening aerobowy jest ściśle związany z poprawą wydolności naszego organizmu. Opiera się na ćwiczeniach, które zwiększają wymianę tlenową w organizmie. Dzięki temu cechuje się szybkim spalaniem tkanki tłuszczowej. 

Trening aerobowy. Przykłady.

Do najpopularniejszych ćwiczeń aerobowych zaliczamy bieganie. Obojętnie czy uprawiamy jogging na zewnątrz czy na bieżni jest to o tyle prosta propozycja, że nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim obuwiu dobranym do nawierzchni i naszej anatomii. Kolejną uniwersalną propozycją jest skakanka. Dłuższy seans wymaga co prawda wyrobionej kondycji, ale efekty są spektakularne. Jednym z najbardziej lubianych ćwiczeń aerobowych jest zdecydowanie jazda na rowerze. Idealnie, jeśli w parze z treningiem idzie relaks- taki efekt zapewnią nam rowerowe wycieczki po okolicy w cieplejsze dni. Zimą, gdy pogoda nie sprzyja możemy wciąż kontynuować jazdę na siłowni. W podstawowym wyposażeniu każdej sali fitness znajdzie się rowerek stacjonarny. Sprzęt ten nie wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, więc już za kilkaset złotych możemy mieć rower stacjonarny w domu. To świetna propozycja dla tych, którzy potrzebują dodatkowej motywacji- można odbywać trening równocześnie oglądając ulubiony serial. 

Trening aerobowy dla początkujących.

Trening aerobowy jest dobrą propozycją dla początkujących ze względu na poziom trudności. Każde ćwiczenie można dopasować do aktualnej kondycji. Większość z nich nie wymaga specjalnego sprzętu czy dużej ilości miejsca. Trening aerobowy można wykonywać zarówno w domu, na sali fitness, siłowni czy świeżym powietrzu. Ćwiczenia nie wymagają szczegółowej wiedzy i są dość proste w wykonaniu. Mimo to, jeśli jesteśmy zupełnie niedoświadczeni i dopiero zaczynamy przygodę z aktywnością fizyczną to warto skonsultować się z trenerem. Pomoże on ustalić zakres czasowy naszych ćwiczeń i dobierze je odpowiednio do naszych możliwości. Nauczy nas również jak wygląda prawidłowa rozgrzewka, która jest podstawą bezpiecznego treningu oraz rozpisze plan na najbliższe miesiące pracy. 

Trening aerobowy a trening cardio.

Choć aeroby i cardio są często używane zamiennie, to jest to niepoprawna forma nazywania treningu. Są to dwa oddzielne systemy ćwiczeń różniące się intensywnością i tak zwanym tętnem maksymalnym. Cardio jest treningiem o średniej lub średnio- wysokiej intensywności natomiast aeroby to wysiłek o niskiej lub średniej intensywności. Aeroby są dobrym wyborem jeśli zależy nam na redukcji tkanki tłuszczowej. Cardio, choć oczywiście również spala kalorie, jest treningiem bardziej wymagającym i stosowane jest w celu poprawienia wydolności i wytrzymałości organizmu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł