Najciekawsze gry wyścigowe

0
(0)

Gaz do dechy! Najlepsze gry wyścigowe

Gry wyścigowe od lat zbierają wokół siebie grono oddanych fanów. Ich początek można datować na późne lata 80, choć prawdziwa ,,jazda” rozpoczęła się gdzieś w połowie lat 90. Wtedy rządziły takie tytuły jak ,,Test Drive” czy znane do dziś ,,Need for Speed”. Wraz z rozwojem technologii zmieniały się trendy, jak i wiodące platformy, jednak jedno pozostało niezmienne – emocje towarzyszące szalonej jeździe!

3, 2, 1… start! Komputery PC

Wyścigi na komputery PC są prawie tak stare jak komputery, jednak warto skupić się na nowszych produkcjach. Niezmiennym zainteresowaniem cieszy się seria Need for Speed. Co ciekawe, chętnie wybierane są części… sprzed niemal dwóch dekad. Mowa o Need for Speed Underground 2 (2004) oraz Need for Speed Most Wanted. Ostatnią wydaną (jak do tej pory) odsłoną serii jest Need for Speed Heat z 2019 roku.

Wyścigi na konsole Xbox

Gry wyścigowe na konsole Microsoftu – Xbox Series X i Series S – na początku dzieliły się na dwie główne serie – Project Gotham Racing oraz Forza Motorsport. Dziś można mówić jedynie o tej drugiej, w dodatku rozdzielonej na podserie Forza Motorsport oraz Forza Horizon. Ta pierwsza doczekała się jak do tej pory 7 odsłon, zaś Horizon ma od niedawna 5 odsłonę. Forza Horizon jest bardzo chętnie wybieraną grą samochodową. Fani na całym świecie kochają jej otwarty świat, który dodatkowo wzoruje się na prawdziwych miejscach – Australia, Irlandia czy Meksyk. Model jazdy znajduje się gdzieś pomiędzy symulacją a grą zręcznościową, chociaż po ilości fanów można być pewnym, że jednak środek ciężkości jest bliżej zręcznościówki. 

Wyścigi na konsole Playstation 4 i 5

Aktualnie oferowana konsola Sony może pochwalić się chyba najmocniejszą marką gier samochodowych wszech czasów: mowa o serii Gran Turismo. Jest ona niesłychanie wręcz opóźniona: w tej chwili można zagrać jedynie w Gran Turismo Sport, wydane w 2017 roku. Nowa część, Gran Turismo 7, zaprojektowana jest na PS4 oraz PS5, więc można uznać to za świetne ,,przeprosiny” ze strony studia Polyphony Digital.

Multiplatformowe wyścigi

Niektórzy producenci nie ograniczają się wyłącznie do jednej platformy. Ciekawą serią tego typu jest nastawione na symulację Assetto Corsa oraz Project CARS. Inne popularne gry samochodowe (rajdowe) na wszystkie platformy to seria DiRT oraz GRiD (za tymi tytułami stoi studio Codemasters). Oprócz wyżej wymienionych gier, warto wspomnieć o tytułach tworzonych na licencji Formuły 1. F1 2022 jest chętnie wybieraną symulacją, która umożliwia wirtualny start w najszybszych wyścigach na świecie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł