Najlepsze darmowe oprogramowanie do rysowania w 2022 roku

0
(0)

Z pomoćą najlepszych darmowych programów do rysowania, możesz szkicować, pisać tuszem i malować bez niekończących się subskrypcji, które ograniczają Twoją kreatywność.

Niezależnie od medium, poziomu umiejętności lub platformy komputerowej, darmowe narzędzia do rysowania oferują przystępny punkt wyjścia dla początkujących (i są absolutnym błogosławieństwem dla artystów pracujących z ograniczonym budżetem).

Jeśli chodzi o wybór najlepszego oprogramowania do grafiki cyfrowej i rysowania, czasami można odnieść wrażenie, że Adobe dominuje w przestrzeni kreatywnych aplikacji. Standardowe w branży programy Photoshop i Illustrator to często podstawowe narzędzia dla projektantów.

Ale najlepsze oprogramowanie do projektowania graficznego i jego odpowiednik do edycji zdjęć nie są pozbawione krytyki. Niektórzy użytkownicy, zwłaszcza początkujący, mogą uznać interfejs Adobe za nieco zniechęcający (chociaż opanowanie go nie zajmie dużo czasu). Innym nie podoba się fakt, że większość narzędzi Adobe jest zablokowana za subskrypcją Creative Cloud.

Aby pomóc Ci znaleźć odpowiednie narzędzie, przetestowaliśmy najlepsze darmowe oprogramowanie do rysowania na komputery PC, Mac i Linux. Wiele z nich oferuje dokładnie te same zaawansowane funkcje, które można znaleźć w programach premium, w tym oprogramowanie do modelowania 3D. Inne zapewniają proste, usprawnione doświadczenia dla nowych w tej dziedzinie. Wszystkie puszczają wodze fantazji.

1. Krita

Krita oferuje darmowe oprogramowanie do rysowania o profesjonalnej jakości, stworzone przez zespół artystów, których szlachetnym celem jest tworzenie kreatywnych narzędzi w zasięgu każdego.

Możesz używać Krita do wszelkiego rodzaju rysunków i ilustracji, a nawet animacji. Ale jest to szczególnie dobre dla komiksów i mangi. Oprócz zwykłych pędzli, wypełnień i pisaków dostępne są szablony paneli, filtry półtonowe i narzędzia perspektywy. Każdy pędzel jest w pełni konfigurowalny i możesz zapisać swoje niestandardowe pędzle do ponownego użycia później.

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na płótnie w Kricie spowoduje wyświetlenie koła wyboru, które pozwala wybrać nowe narzędzie i wybrać kolor w ciągu kilku sekund – system, który jest znacznie łatwiejszy niż przeszukiwanie menu i ustawień

Krita została stworzona przez artystów dla artystów i pokazuje to w dziesiątkach przemyślanych drobnych poprawek, które ułatwiają tworzenie wspaniałych obrazów. Dostępne są przydatne pomoce rysunkowe do tworzenia linii prostych, znikających punktów i gładkich kształtów. Otrzymujesz także warstwy, maski, różne narzędzia do przekształcania, obsługę HDR i zaawansowane funkcje zaznaczania.

Krita to niezwykle potężny program do rysowania, który możesz pobrać i używać całkowicie za darmo.

2. Artweaver Free

Artweaver Free umożliwia tworzenie pięknie realistycznych rysunków cyfrowych poprzez wprowadzanie danych — za pomocą myszy, rysika lub, jeśli masz komputer z ekranem dotykowym, cokolwiek chcesz dotknąć ekranu — i stosując ultrarealistyczne efekty pędzla.

Oprócz znanych pędzli, takich jak pędzle Conte, pióra do kaligrafii i aerografy, to bezpłatne oprogramowanie do rysowania oferuje również szeroką gamę wzorów i piór, umożliwiając tworzenie bardzo złożonych obrazów przy minimalnym wysiłku. Jest również oparty na warstwach, więc możesz budować swoje arcydzieło warstwami, nie tracąc możliwości zmiany czegokolwiek.

Artweaver Free jest przeznaczony dla artystów w każdym wieku, ale uznaliśmy, że jest szczególnie przydatny dla dzieci. Dzieci uwielbiają eksperymentować z różnymi pędzlami, a dzięki tej najlepszej bezpłatnej aplikacji do rysowania nie musimy później sprzątać bałaganu 🙂

3. Microsoft Paint 3D

Podobnie jak klasyczny Microsoft Paint (którego pierwotnie miał zastąpić), Microsoft Paint 3D udostępnia puste płótno, abyś mógł rysować na nim do woli.

Ale nie można lekceważyć jednego z najlepszych darmowych narzędzi do rysowania tylko dlatego, że prawdopodobnie jest już na twoim komputerze.

Microsoft Paint 3D jest nowoczesnym podejściem do starego programu. Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak po kliknięciu przycisku Obiekty 3D. Tutaj możesz wybrać model do zaimportowania (aktualne wybory obejmują ludzi i zwierzęta) lub jeszcze lepiej, narysować własny kształt i „napompować” go, aby przekształcić go w trójwymiarowy model, który można obracać i oglądać pod różnymi kątami.

Możesz wybrać wykończenie kształtu (opcje obejmują mat, połysk, matowy metal i polerowany metal), pomalować jego powierzchnię i zastosować efekty świetlne. Nie ma możliwości kontrolowania grubości efektu 3D, więc Twój obiekt zawsze będzie przypominał coś stworzonego za pomocą Puff Paints, ale jak na darmowe oprogramowanie do rysowania jest świetną zabawą dla dzieci w każdym wieku.

Wiele modeli można ustawić na różnych głębokościach i połączyć, aby stworzyć scenę, a nawet przenieść bazgroły do ​​prawdziwego świata, jeśli masz dostęp do drukarki 3D.

4. Microsoft Fresh Paint

Fresh Paint to kolejna bardzo dobra i bezpłatna aplikacja do rysowania od firmy Microsoft – tym razem zaprojektowana w celu odtworzenia uczucia nakładania pędzla lub pióra na papier.

Interfejs naprawdę robi wrażenie, z paletą kolorów, które rozpryskują się po zanurzeniu wirtualnego pędzla, pokazując, jakiego odcienia aktualnie używasz i tworząc przyjemną ikonę. Możesz umyć włosie w filiżance wody przed wybraniem innego koloru lub użyć jednego po drugim, aby połączyć je ze sobą na szczotce.

Fresh Paint może symulować akwarele, gwasze i wszelkiego rodzaju inne materiały. Jak sama nazwa wskazuje, możesz wchodzić w interakcje ze swoją pracą tak, jakby jeszcze nie wyschła, rozmazując ją i mieszając kolory na płótnie.

Doświadczeni artyści będą w stanie osiągnąć wspaniałe rezultaty za pomocą narzędzi, które zachowują się jak ich rzeczywiste odpowiedniki, podczas gdy dzieci i nowicjusze będą robić równie realistyczny bałagan. to wspaniały przykład jednego z najlepszych darmowych programów do rysowania, z którego każdy może korzystać.

5. MyPaint

MyPaint jest pomysłem artysty Martina Renolda, który był sfrustrowany ograniczeniami zastrzeżonego oprogramowania swojego tabletu Wacom i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Obecnie program open source jest jednym z najlepszych darmowych narzędzi do rysowania dla poważnych artystów.

Jego doświadczenie jako aplikacji na Linuksa oznacza, że ​​MyPaint działa trochę inaczej niż większość aplikacji Windows, a opanowanie jego interfejsu zajmie trochę czasu, ale jest warte wysiłku, jeśli jesteś ilustratorem-hobbistą, a Krita koncentrująca się na komiksach nie do końca odpowiada Twoim potrzebom.

MyPaint działa najlepiej, gdy jest używany z tabletem graficznym, ale można go również używać z dowolnym innym urządzeniem wejściowym, w tym z ekranami dotykowymi.

Dostępny jest zwykły wybór dostosowywalnych pędzli, a także obsługa warstw i poręczny notatnik do tworzenia szkiców. Możesz także pobrać i zainstalować dodatkowe pakiety pędzli utworzone przez innych użytkowników – zaleta publicznego dostępu do kodu źródłowego.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł