Najlepsze filmy z Al Pacino- czołowa piątka.

0
(0)

Chyba nie ma na świecie kinomana, który nie znałby takiego giganta, jakim jest Al Pacino. Aktor ma na swoim koncie już ponad 60 filmów. Nic dziwnego, że wdarł się do czołówki najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie. Kim jest kultowy Al Pacino i z jakich największych hitów znamy jego twarz?

Kim jest Al Pacino?

Al Pacino, a dokładniej Alfredo James Pacino urodził się 25 kwietnia 1940 roku w Nowym Jorku. Co ciekawe, jest nie tylko aktorem, ale także producentem filmowym. Był ośmiokrotnie nominowany do nagrody Oskara a za rolę niewidomego podpułkownika Franka Slade’a w dramacie Zapach kobiety został laureatem tej najbardziej pożądanej nagrody. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o tym, jak został uznany w świecie kina, informacji nie trzeba szukać długo. Zdobył aż 4 Złote Globy, nagrodę BAFTA i dwie Emmy. Amerykański Instytut Filmowy nagrodził go za całokształt jego twórczości a w 2011 roku został odznaczony amerykańskim Narodowym Medalem Sztuki. Mimo 81 lat wciąż zostaje aktywny zawodowo. Nie jest to zdecydowanie postać, której czas minął. Producenci wciąż z chęcią obsadzają go w coraz to nowych rolach, gdyż jako ikona swych czasów swoją twarzą przyciąga wiernych fanów.

  • Ojciec Chrzestny.

Znany chyba przez wszystkich, chociażby ze słuchu. Nagrodzony trzema Oskarami dramat gangsterki w reżyserii Francisa Forda Coppolę. Al. Pacino wciela się tam w rolę Michaela. Warto wspomnieć, że ten kultowy film doczekał się dwóch kolejnych kontynuacji.

  • Adwokat diabła.

Wyreżyserowany przez Taylora Hackforda Awokat Diabła wyszedł w 1997 roku. Al Pacino wciela się w nim w rolę charyzmatycznego szefa. Jest to dreszczowiec nakręcony na podstawie powieści Andrew Neidermanna.

  • Zapach kobiety.

Amerykański dramat w reżyserii Martina Bresta ukazał się w 1992 roku. Frank Slade odgrywany, oczywiście przez Al Pacino jest niewidomym podstarzałym pułkownikiem amerykańskiej armii. Według wielu recenzentów jest to jedna najlepiej odegranych ról w życiu Al Pacino.

  • Pieskie popołudnie.

Ten amerykański dramat społeczno- kryminalny w reżyserii Sidneya Lumeta doczekał się statuetki za najlepszy scenariusz i aż sześciu nominacji do Oskara. Al Pacino wcielał się w Sonny’ego Wirtzik’a.

  • Gorączka.

W tym sensacyjno- kryminalnym filmie Al Pacino wciela się z kolei w porucznika Vincenta Hanna, zasłużonego policjanta z wydziału zabójstw, który od lat wzorowo stoi na straży porządku w Los Angeles. Na planie produkcji pracował u boku równie wielkiej gwiazdy, jaką jest Robert De Niro, więc była ona skazana na sukces. Co więcej, Al Pacino absolutnie nie dał się przysłonić koledze z branży i jego postać jak zwykle zrobiła furorę i doczekała się zasłużonego poklasku.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł